Jaunųjų galiūnų peržiūra turnyre Klaipėdoje

2023-12-18
Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečius turnyre Klaipėdoje lydėjo skirtinga sėkmė, bet visi kovojo ir stengėsi pasirodyti ko geriau. Iš kairės: sėdi ant štangos Matas Gricius ir Naglis Ramanauskas. Stovi – Mantas Li Čin Chai, Erikas Jančenkovas, Rimgaudas Augylius, Gytis Kuturys, treneris Laimis Li Čin Chai.
Gruodžio 2 dieną uostamiestyje surengtame tradiciniame jaunimo (iki 20 m.) sunkiosios atletikos turnyre „Grand Prix Klaipėda-2023“ lietuvaičių konkurentais buvo latviai, lenkai ir estai. Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai (treneriai Liudas Čičirka, Laimis Li Čin Chai) toje kompanijoje sugebėjo pademonstruoti savo galias: čempionų titulus iškovojo Erikas Jančenkovas ir Rimgaudas Augylius, o dar trys atletai užėmė trečias vietas.

Turnyre dalyvavo daugiau kaip 100 sportininkų. Tai buvo graži bei daug vilčių teikianti jaunų jėgų peržiūra aštrios konkurencijos fone. Niekas nenorėjo nusileisti, kovota iš paskutiniųjų. Svorio kategorijoje iki 73 kg šilutiškis Mantas Li Čin Chai rovimo veiksmu iškėlė 80 kg, stūmimo veiksmu – 98 kg. Dvikovės suma – 178 kg, 3 vieta. Tarp atletų, sveriančių iki 81 kg, staigmeną pateikė šilutiškis Gytis Kuturys, kuris nebuvo priskiriamas kandidatams į prizininkus. Gytis dviem veiksmais įveikė 200 kg: išrovė 85, pastūmė 115 kg. Šis rezultatas atnešė jam bronzos medalį, į kurį taikėsi Lenkijos atstovas. G. Kuturys aplenkė varžovą iškėlęs dvikovėje 1 kg sunkesnę štangą. O čempionu tapo vilnietis Daniel Macevič – 238 kg (111+127).

Erikas Jančenkovas (svorio kategorija iki 96 kg) kovoje dėl pirmos vietos nugalėjo lenką Pavel Suchačevskij ir žemaitį Matą Domarką (Telšiai). Eriko rezultatas – 200 kg (90+110). Pavelas įveikė 191 kg (86+105), 2 vieta, Matas – 145 kg (65+80), 3 vieta.

Rimgaudas Augylius (sv. kt. iki 102 kg) nugalėjo užtikrintai. Jis dviem veiksmais iškėlė 215 kg (105+110). Jo varžovas Deividas Malvicas (Klaipėda) pamariškiui neprilygo. Jo rezultatas – 181 kg (81+100), 2 vieta. Tarp sunkiausių vaikinų (+102 kg) didžiausius svorius kėlė Neilas Gineikis (Klaipėda). Dvikovės rezultatas – 315 kg (150+165). Tiek pat iškėlęs klaipėdietis Deividas Bartkus – 315 kg (145+170) pelnė sidabro medalį, o naumiestiškis Naglis Ramanauskas iškovojo bronzos medalį. Naglis rovė 90 kg, stūmė 105 kg. Dvikovės suma – 195 kg.