Matas Vilkas – su svetima rakete trečias

2024-01-10

Lietuvos stipriausiųjų stalo tenisininkų dvyliktukas Širvintose kovojo tradicinėse TOP-12 varžybose. Šilutėje užaugęs ir čia pradėjęs kelią į stalo teniso aukštumas Matas Vilkas, vedamas Jono Piekauto, dabar jau vilnietis, šiame turnyre patyrė skaudžių išbandymų, bet nepasitraukė, finalinį susitikimą baigė su svetima rakete ir užėmė trečią vietą.

12 stalo tenisininkų buvo suskirstyti į 4 pogrupius po 3 žaidėjus. M. Vilkas įveikė kaunietį I. Navicką, pernykštį bronzos medalio laimėtoją – 3:2 ir panevėžietį M. Steponkų. Pogrupyje užėmęs pirmą vietą M. Vilkas pateko į aštuntuką. Kitas jo varžovas – R. Lesiv (Jonava) savo pogrupyje likęs antras. M. Vilkas jį aplošė, tačiau žaisdamas ne tik sulaužė modernią šešiakampę švedų firmos „Stiga“ raketę, bet ir giliai prasikirto nykštį. 6 cm gylio žaizda kraujavo apie 20 minučių, bet M. Vilkas sugebėjo pergalingai baigti partiją su pasiskolinta panevėžiečio A. Preidžiaus apvalia rakete.

M. Vilkas prasiveržė į finalinį ketvertuką ir kovoje su perspektyviu vilniečiu I. Šišanovu, kuris treniruojasi ir žaidžia Lenkijoje, pralaimi partiją rezultatu 2:4 ir tenkinasi trečia vieta. M. Vilkas tapo prizininku susilaužęs savo raketę ir patyręs traumą, tęsdamas kovą su svetima rakete. Atsiskleidė tvirtas pamariškio charakteris. Sužalotas nykštys neleis M. Vilkui žaisti mėnesį.