Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionatas – šilutiškiai prizininkai

2024-02-02
Per barjerą skrieja sidabro medalio laimėtoja Agnė Naruševičiūtė.
Šilutės sporto mokyklos jauniausioji sportininkų pamaina važiuodama į Lietuvos jaunučių (14-15 m.) lengvosios atletikos čempionatą Klaipėdoje tyliai baiminosi ar kam iš jų pavyks įsiterpti į prizininkų gretas konkuruojant su bendraamžiais iš didmiesčių. Pavyko, ir dar kaip – laimėti 3 skirtingų spalvų medaliai, o tarp 25 rajonų komandų užimta trečia vieta!

Treneriai Lina Leikuvienė ir Audrius Urmulevičius taipogi turėjo jaudulio. Įtampa atlyžo po varžybų. Šalies jaunučių čempiono titulą iškovojo šilutiškis Mantas Budrikas, bėgęs 1000  metrų kliūtinį bėgimą. Jis finišavo pirmas, aplenkęs 2-3 vietas užėmusius Marijampolės ir Vilniaus atstovus. Mantas distanciją įveikė per 3:14,67 min. Antras atbėgo Titas Vieraitis (Marijampolė) – 3:26,87 min., trečią vietą užėmė Elotas Voveris (Vilnius) – 3:28,54 min.

Šilutiškė sprinterė Agnė Naruševičiūtė, bėgusi 60 metrų barjerinį bėgimą, nepabūgo varžovių iš didmiesčių. Agnė atskuodė antra. Jos laikas – 9,62 s. Iškovotas sidabro medalis. 1-3 vietas užėmė kaunietės Simona Lantuchaitė – 9,32 s. ir Augustė Stragytė – 9:91 s. M. Budrikas ir A. Naruševičiūtė – trenerės L. Leikuvienės auklėtiniai, pelnę komandai 18 ir 14 taškų.

Bronzos medalį trišuolio varžybose laimėjo švėkšniškis Matas Paulauskas (treneris A. Urmulevičius). Geriausią rezultatą Matas pasiekė pirmu šuoliu – 10,33 m. Šuolininkai atlieka po 6 bandymus. Rungties čempionu tapo Gustas Černius (Marijampolė) – 12,09 m. Antrą vietą užėmė Domantas Barauskas (Kaunas) – 10,96 m. M. Paulausko treniruočių draugas Mindaugas Urmulevičius liko ketvirtas – 9,86 m. Matas komandai uždirbo 11 tšk., Mindaugas – 9 tšk. Taškai sportininkams buvo skiriami už 1-12 vietas: 18, 14, 11 ir taip toliau mažėjančia tvarka. 11 vieta – 2 tšk., 12 vieta – 1 tšk. Tie maži taškeliai taip pat buvo svarbūs galutinei komandų rikiuotei. Šilutės sporto mokyklai taškus dar pelnė: Elinga Simaitytė (2000 m, 6 vieta), Lukas Zuikauskas (2000 m., 7 v.), Nojus Zuikauskas (600 m., 7 v.), Andrėja Šimkutė (60 m, 8 v.), Beata Agintaitė (rutulio stūmimas, 10 v.), Mykolas Nausėdas (šuolis į tolį, 11 v.), Paulius Gužauskas (600 m, 11 v.) ir Ernestas Būdvytis (60 m, 12 v.).

Tarp 25 rajonų komandų Šilutės sporto mokyklos rinktinė, sudaryta iš šilutiškių ir švėkšniškių, surinko 81 tašką ir užėmė garbingą trečią vietą. Nugalėjo Marijampolės komanda – 88 tšk., antrą vietą užėmė Šiaulių r. – 85 tšk. 4-6 vietas užėmė: Kėdainiai – 68 tšk., Kauno r. – 59 tšk., Švenčionys – 48 tšk. Staigmena ar ne – Šilalė (10 vieta, 33 tšk.) aplenkė Telšius (14 v., 22 tšk.). Pagyros verta Pagėgių meno ir sporto mokyklos komanda (mokytoja Alvyra Jankantienė) – 18 vieta, 14 tšk. Tuos taškus pelnė Danielius Puodžiūnas, bėgęs 2 000 metrų ir finišavęs antras. Pagėgiai aplenkė Palangą, Pakruojį, Raseinius, Vilniaus rajoną, Jurbarką. Autsaiderio Akmenės kraitis – 25 vieta, 1 tšk.

Šešių miestų komandų ginčą laimėjo Vilniaus rinktinė – 293,5 tšk., Klaipėda – antra vieta, 284,5 tšk., trečia vieta Kaunas, 279,5 tšk. 4-6 vietas užėmė Šiauliai, Panevėžys, Alytus. Alytiškiai pelnė 41,5 tšk.