Dešimtmetei Aušrai Rainytei – tarptautinio turnyro sidabro medalis

2024-02-01
Šilutės stalo teniso viltis – Aušra Rainytė (kairėje).
Šilutės sporto mokyklos stalo teniso grupės (treneris Artūras Silius) dešimtmetė Aušra Rainytė sėkmingai debiutavo XXI tarptautiniame Julijos Urbšienės vardo turnyre Šiauliuose – užėmė antrą vietą ir iškovojo sidabro medalį.

Tradicinis turnyras surengtas sausio 20-21 dienomis Šiaulių sporto centre „Dubysa“. Mergaitės (10 metų bei jaunesnės) žaidė pirmą varžybų dieną. Dalyvių skaičius buvo ribotas – 9. Pirmas varžybų etapas – kovos pogrupiuose (2 pogrupiai). Į pogrupius dalyvės paskirstytos pagal turimus reitingus. Aušra Rainytė, mažiausia pagal ūgį turnyro dalyvė, buvo pogrupio lyderė. Ji laimėjo 4 partijas ir iškopė į finalinį šešetuką pirmu numeriu. Tris varžoves A. Rainytė nugalėjo užtikrintai vienodu rezultatu 3:0, tačiau žaidžiant su Latvijos atstove Žaklina Nikolaičenko teko smarkiai „pasišpaguoti“. Vis tik Aušra buvo tikslesnė ir nugalėjo rezultatu 3:2.

Finale A. Rainytė žaidė dar 3 partijas su kito pogrupio favoritėmis. Dvi partijas prieš panašaus stiliaus varžoves, mėgstančias keistis smūgiais arti stalo, kai kamuoliukui suteikiamas lengvas viršutinis sukimasis, Aušra laimėjo. Ji buvo greitesnė, staigesnė nei priešininkės. Trečius metus besitreniruojanti A. Rainytė jau yra nugalėjusi ir gerokai aukštesnes už save, fiziškai stipresnes vyresnio amžiaus mergaites. Trenerio A. Siliaus kolegos iš kitų miestų stebisi Aušrelės technišku žaidimu, judrumu. Yra kuo pasigerėti, kai ji išeina prie stalo ir apiberia konkurentes puolamaisiais smūgiais tiek dešine, tiek kaire raketės pusėmis. Aušrą labai palaiko jos tėvelis R. Rainys, pats žaidžiantis lauko tenisą. Šiauliuose lemiamą susitikimą dėl pirmos vietos A. Rainytė pralaimėjo Vilniaus rajono atstovei Kajai Tvorogal – 0:3. Kaja neskuba į atvirą ataką, ką mėgsta daugelis mergaičių, bet uždaro žaidimą pjautais smūgiais laukdama varžovės klaidos ar patogaus momento kirčiui. Priešnuodis tam – stiprus topspinas, bet Aušra kiek pabūgo ir Kaja išlošė taktikos dėka. A. Rainytė užėmė antrą vietą, trečia liko Ž. Nikolaičenko.