Gerovės konsultantai – nemokama psichologinė pagalba

2024-03-01
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Emocinė sveikata dažniau nei fizinė yra nustumiama į antrą planą ir kasdienis nerimas, stresas, bloga nuotaika, santykių problemos, motyvacijos trukumas yra laikomi įprasta savijauta, kurią tereikia prakentėti, susiimti save į rankas ir judėti pirmyn. Tačiau svarbu suprasti, jog emocinė sveikata turi įtakos bendravimui bei emocijų valdymui, reakcijai į aplinkos dirgiklius, bei iškilusių problemų sprendimui. Todėl laiku atkreipiant dėmesį į psichologinę savijautą, galima išvengti konfliktų, stiprinti ryšius su kitais ir sukurti sveikus tarpusavio santykius.

Dažnu atveju blogai besijaučiantys žmonės neskuba apsilankyti pas psichikos sveikatos specialistą, nes klaidingai galvoja, kad jų problemos yra per daug nereikšmingos, ir šios paslaugos yra skirtos tik rimtų psichologinių problemų turintiems asmenims. Kviečiame visus abejojančius išbandyti gerovės konsultanto paslaugas, kurios yra skirtos asmenims patiriantiems lengvus streso, nerimo, nemigos, depresijos bei psichologinės adaptacijos problemų požymius.

Gerovės konsultantas tai specialistas teikiantis emocinio konsultavimo paslaugas remiantis kognityvine ir elgesio terapija, kurios tikslas – pasiekti, kad žmogus įgautų įgūdžius valdyti savo psichologinę būseną, keisti savo mąstymą, valdyti emocijas ir pasirinkti tinkamiausią elgesį kiekvienoje situacijoje. Konsultacijos yra skirtos suaugusiems asmenims, apmokamos Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis todėl besikreipiančiam asmeniui nieko nekainuoja.

Pagėgių savivaldybės gerovės konsultantė teigia per savo praktiką pastebėjusi tendenciją, jog labai daug žmonių patiria nerimą ir turi mažą savivertę. Savivertės stiprinimas turi didelę įtaką santykiams. Kuo žmogus jaučiasi stipresnis, saugesnis ir labiau pasitikintis savimi, tuo labiau jis gali prisidėti prie sveikų ir sėkmingų santykių, veiksmingiau spręsti konfliktus ir išlaikyti tvirtus santykius iškilus rimtiems išbandymams.

Konsultantės teigimu dažniausiai konsultacijų metu žmogui reikia išugdyti įgūdį, kaip save išreikšti bei kaip neįsižeidžiant priimti kito nuomonę. Žmogus, kuris supranta savo vertę ir poreikius, yra linkęs į sveikus santykius, nes jis gali aiškiai išreikšti savo poreikius ir lūkesčius kitiems, bei objektyviai vertinti save ir kitus. Žmogus, kuris geriau supranta ir priima save, dažniausiai geba ir geriau suprasti kitų žmonių jausmus bei perspektyvas. Pastebima, jog dažniausiai žmonės turi išankstinius nusistatymus, elgesio modelius, kuriais remiantis reaguoja į situaciją. Dažnu atveju tie nusistatymai ir spėjimai būna nepagristi, atsiradę dėl praeityje išgyventų įvykių, bei neturintys pagrindo esamoje situacijoje.

Gerovės konsultantė pasidalino vienos klientės istorija, kuri parodo kaip svarbu yra išmokti valdyti savo emocijas, kontroliuoti automatiškai kylančias negatyvias mintis, neleisti kad jos įtakotu mūsų elgesį ir priimamus sprendimus.  Į gerovės konsultantę kreipėsi 38 metų moteris. Moteris teigė nemokanti kurti ir išlaikyti romantinių santykių. Pasakojo iki šiol yra turėjusi 3 rimtus, ilgalaikius romantinius santykius, kurių kiekvienas truko 3-4 metus, tačiau nei vienu atveju jie nesibaigė vedybomis. Klientės manymu tai ji buvo kaltininkė iširusių santykių, esą ilgainiui jos partneriai jai atsibosdavo, erzino kiekviena smulkmena, pati provokuodavo konfliktus. Konsultacijų metu ypač didelis dėmesys buvo skiriamas klientės mąstymo klaidų ir įsitikinimų atpažinimui ir korekcijai, buvo ieškoma priežasčių, dėl ko kildavo šis klientės nepasitenkinimas santykiais kuris vesdavo iki skyrybų. Moteris padedama gerovės konsultantės suprato jog santykiuose jaučiasi laiminga tik tada kai vyras ja žavisi ir nuolatos giria, todėl kiekvienų santykių pradžioje dėmesio pakakdavo, o bėgant laikui jo mažėdavo ir moteris pradėdavo jaustis nelaiminga. Konsultacijos padėjo suvokti, jog nepasitikėjimą savimi keldavo vyrų komplimentais ir pagyromis, vadovaudamasi  įsitikinimu, kad yra mylima tik tada kai yra giriama. Konsultacijų metu moteris išsigrynino kokiomis vertybėmis vadovaujantis norėtų kurti santykius, kas santykiuose jai yra svarbu. Moteris įgavo įgūdį pajautus nesaugumą, nepasitikėjimą savimi keisti savo įprastus elgesio modelius (bėgimą) ir išsakyti kas ją neramina ir ko ji norėtų.

Jeigu ir jus jaučiatės nelaimingas, tampa sunku kontroliuoti savo emocijas, dažnai užsiplieskiate dėl smulkmenų kviečiame apsilankyti pas gerovės konsultantą ir išmokti valdyti savo jausmus bei gebėti priimti teisingus sprendimus.

Susirūpinimas emocine sveikata laiku leidžia išvengti rimtų psichologinių problemų ateityje. Kviečiame nedelsti ir pasirūpinti savo savijauta

Registracija: https://gerovepagegiuose.lt/registracija/, arba 8 614 69129

Projektas įgyvendinamas Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo lėšomis


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?