Kokiais simptomais pasireiškia išorinis hemorojus ir kaip jis gydomas?

2024-04-26, Pranešimas spaudai

Šiuolaikinis gyvenimo būdas ir blogi įpročiai gali lemti hemorojaus atsiradimą. Ši problema yra nemaloni, tad apie ją dažnai vengiama kalbėti garsiai, tačiau ji gali kelti didelį diskomfortą. Viena dažniausiai pasireiškiančių formų yra išorinis hemorojus, tad kviečiame sužinoti tipinius simptomus, kurie padės atpažinti šį negalavimą ir jį įveikti.

Išorinio hemorojaus simptomai

Priklausomai nuo formos, skiriasi ir hemorojaus simptomai. Išorinis hemorojus dažniau pasireiškia niežėjimo ir deginimo pojūčiu analinėje srityje. Taip pat gali būti jaučiamas skausmas ir diskomfortas, ypač tuštinimosi metu. Pacientams, kenčiantiems nuo išorinio hemorojaus, dažnai pasireiškia patinimas išangės srityje, aplink ją. Dar vienas tipinis simptomas – kraujavimas iš išangės, kraujingos išmatos. Į pastarąjį simptomą itin svarbu atkreipti dėmesį, nes jis būdingas ne tik hemorojui, bet ir kitoms rimtos sveikatos problemoms, pavyzdžiui, onkologinėms žarnyno ligoms.

Išorinio hemorojaus rizikos veiksniai

Tiek išorinio, tiek vidinio hemorojaus formavimasis susijęs su padidėjusiu slėgiu apatinėje tiesios žarnos dalyje. O slėgio padidėjimą gali sukelti įvairios priežastys, pavyzdžiui, stanginimasis tuštinantis, pernelyg ilgas sėdėjimas ant klozeto, tuštinimosi problemos (viduriavimas ar vidurių užkietėjimas). Rizikos veiksniais hemorojaus formavimuisi yra laikomi nutukimas, nėštumas (gimdymas), analinis seksas.

Žalingas ir šiuolaikinis gyvenimo būdas, kai mažai judame, o daug laiko praleidžiame sėdimoje padėtyje. Dirbantiems sėdimą darbą rekomenduojama daryti pertraukas, per kurias galima pasivaikščioti, pasimankštinti. Taip pat reikėtų subalansuoti darbo ir poilsio režimą, į savo dienotvarkę įtraukti fiziškai aktyvias veiklas, mankštas, sportą.

Svarbus vaidmuo tenka ir mitybai. Išorinis hemorojus gali susiformuoti, jei maitinatės nereguliariai ir netaisyklingai, o dėl to kyla virškinimo problemų. Į kasdienį racioną rekomenduojama įtraukti daug ląstelienos turinčių produktų. Kasdien valgykite vaisių, daržovių, neskaldytų grūdų produktų. Jei dėl šių produktų vartojimo susiduriate su pilvo pūtimu, juos į valgiaraštį įtraukite laipsniškai. Svarbu žinoti, kad daugelis priežasčių, dėl kurių atsiranda išorinis hemorojus, gali būti kontroliuojamos, reikia tik skirti daugiau dėmesio savo sveikatai ir savijautai.

Hemorojaus gydymas namuose

Susidūrus su išoriniu hemorojumi nereikia išsigąsti, o įveikti nemalonius simptomus gali padėti ir gydymas namuose. Visų pirma, rekomenduojama subalansuoti savo mitybą. Daug ląstelienos turintys produktai užtikrina gerą išmatų konsistenciją, todėl jos lengviau pasišalina iš organizmo.

Jei jaučiamas didelis skausmas, vaistinėje galima įsigyti specialių tepalų ar žvakučių. Šie preparatai yra parduodami be recepto, tačiau svarbu jais nepiktnaudžiauti, gydymas neturėtų trukti ilgiau nei savaitę.

Dar vienas būdas, kuris gali padėti palengvinti hemorojaus simptomus, yra vonelės. Jas reikėtų daryti du ar tris kartus per dieną, po 15 minučių. Kaskart naudokite švarų vandenį, vonelės turėtų būti šiltos, tačiau ne karštos.

Gydantis namuose, hemorojaus simptomai per savaitę turėtų sumažėti ar visiškai išnykti. Jei per šį laikotarpį būklė negerėja, reikia kreiptis į medikus. To taip pat neverta bijoti, nes šiuolaikiniai hemorojaus gydymo būdai yra neskausmingi, sukelia minimalų diskomfortą pacientams.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Už ką balsuotumėte?