E. Vaitkutė darkart įrodė esanti tvirčiausių rankų savininkė

2015-06-23, „Šilokarčemos“ informacija
Eglė Vaitkutė 25-osiose Europos rankų lenkimo pirmenybėse Bulgarijoje iškovojo auksą.
Lietuvos rankų lenkimo komanda ir toliau renka gausų aukščiausio lygio varžybose iškovotų medalių derlių. Prieš kelias savaites Lietuvos tvirtarankiai dalyvavo Bulgarijos sostinėje Sofijoje vykusiose 25-osiose Europos rankų lenkimo pirmenybėse ir jose iškovojo 6 medalius: 2 aukso, 1 sidabro ir 3 bronzos.

Šilutiškiams sekėsi

Europos čempionate kukli lietuvių delegacija paliko ryškų pėdsaką ir iškovojo 6 medalius. Kaip įprasta, geriausiai pasirodė daugkartinė pasaulio ir Europos čempionė Eglė Vaitkutė. Iš Šilutės kilusi 30-metė sportininkė daugiau kaip 80 kg svorio kategorijoje laimėjo aukso medalius tiek kaire, tiek dešine rankomis. Finaluose Elgė įveikė  ukrainietę Tatsiana Kaliuk ir latvę Žanną Čingulę.

Sidabro medalį pelnė Ramutis Pališkis iš Šakių, klaipėdietė Ingrida Šidlauskienė į medalių kraitį kaire ranka įdėjo bronzinį apdovanojimą, o dar du bronzos medalius iškovojo pats LRLF vadovas V. Mikelionis. Bendroje įskaitoje iš 25 šalių Lietuva užėmė 13 vietą. Deja, kartais atrodo, kad mūsų pasiekimai sporte valdininkams nėra įdomūs. Štai kad ir E. Vaitkutė. Ji per savo karjerą įvairiuose čempionatuose iškovojo 17 aukso medalių. Bet taip ir nesulaukė jokio valstybės įvertinimo.

Eglės įspūdžiai iš Bulgarijos

Sportininkė džiaugiasi, kad pirmąkart varžybos vyko sklandžiai ir taip kaip buvo suplanuota, be jokių baudos taškų jai asmeniškai ir kaip nekeista pavyko išvengti  dopingo patikros. Eglė pasakojo, jog  jos kaip sportininkės karjeroje tai ypač retas atvejis, nes  prieš tai visas varžybas tekdavo tikrintis. Neištraukus  dopingo patikros kortelės šįkart net patys kontrolieriai juokėsi, nes turbūt ir jiems atsibodo ją tikrinti.

Atsiradus šiek tiek laisvo laiko Eglė spėjo ir šiek tiek pasisemti įspūdžių svečiuodamasi Bulgarijoje. Nors šioje šalyje  per savo karjerą lankėsi jau trečią kartą. Sportininkei pavyko nuraškyti pirmąjį vaisių derlių, pasmaližiauti uogomis, prinokusiomis braškėmis ir trešnėmis, kurios tapo viešnagės pagrindiniu valgiu.

Visada besišypsanti sportininkė džiaugėsi, kad pirmenybėse viskas vyko sklandžiai. Eglė negavo baudos taškų ir jai pavyko išvengti dopingo testų.Eglė Vaitkutė 25-osiose Europos rankų lenkimo pirmenybėse Bulgarijoje iškovojo auksą.