Plėtojantieji gyvulininkystę drąsiai investuoja į žemės ūkio valdų modernizavimą

2016-03-14, zum.lrv.lt
zum.lrv.lt nuotrauka
zum.lrv.lt nuotrauka
Žemės ūkio ministerijoje įvykusiame projektų, finansuojamų įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemones, atrankos komiteto posėdyje svarstytos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos srities „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ paraiškos. Net 9 iš 14 svarstytų projektų buvo skirti gyvulininkystės ūkių plėtrai.

Šis posėdis, kuriame buvo svarstomi pernai pateikti paramai gauti projektai, buvo jau dvidešimtas per visą naujojo periodo projektų atrankos komiteto darbo istoriją.

 Iš viso pagal priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ 2015 m. surinktų paraiškų parama skirta daugiau nei 1000 pareiškėjų. Pagal šią priemonės veiklos sritį remiama: žemės ūkio produktų gamyba; prekinių žemės ūkio produktų (pagamintų (išaugintų) valdoje) apdorojimas (rūšiavimas, pakavimas, surinkimas ir t. t.), perdirbimas ir tiekimas rinkai (arba žemės ūkio kooperatyvo supirktų iš savo narių jų ūkiuose pagamintų (išaugintų) žemės ūkio produktų apdorojimas (rūšiavimas, pakavimas, surinkimas ir t. t.), perdirbimas ir tiekimas rinkai); biodujų gamyba gyvulininkystės ūkyje iš ūkyje susidarančių atliekų;  trumpos rotacijos plantacinių želdinių įveisimas.

Projektų atrankos komitetą sudaro atsakingi Žemės ūkio ministerijos, Žemės ūkio rūmų ir kitų asocijuotų žemdirbių savivaldos organizacijų atstovai, kurie svarsto projektus ir priima rekomendacinio pobūdžio sprendimą dėl finansuotinų arba nefinansuotinų projektų. Posėdžiui pirmininkavęs žemės ūkio viceministras Saulius Cironka kartu su kitais komiteto nariais ir nariais stebėtojais domėjosi kiekvienu Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) specialistų pristatomu projektu. Net 9 iš 14 svarstytų projektų buvo skirti gyvulininkystės ūkių plėtrai: 5 – mėsinės ir 4 – pieninės gyvulininkystės, likusieji 3 projektai – augalininkystės sektoriaus modernizavimui.

Pažymėtina, kad Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 m. programos parama gali būti suteikta tik tuo atveju, jei pareiškėjas atitinka visas priemonės įgyvendinimo taisyklėse nustatytas sąlygas ir reikalavimus bei surenka nustatytą privalomą projektų atrankos balų sumą. Projektų atrankos komitetas rekomendavo paramą skirti 12 iš 14 posėdyje pristatytų projektų: du projektai buvo grąžinti papildomam NMA vertinimui kilus klausimams dėl jų įgyvendinimo.

 „Džiaugiamės, kad norinčiųjų įgyvendinti gyvulininkystės projektus, investuojančių į žemės ūkio valdų modernizavimą, netrūksta. Vadinasi, žmonės tiki ateitimi, planuoja vystyti veiklą, krizės metu mato perspektyvą gyvulininkystėje ir investuoja į šį sektorių“, – pastebėjo viceministras S. Cironka. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad kalbant apie ES paramos galimybes, kiekvienas ūkis turi įvertinti visas galimas rizikas, prieš teikdamas paraišką paramai gauti. Rengiant verslo planus, planuojant pajamas būtina įvertinti ne didžiausią gautą produkcijos supirkimo kainą, bet ir atsižvelgti į galimą jos kritimą, nes kainų svyravimai vyksta nuolat.

Atkreiptinas dėmesys, kad pagal veiklos sritį „Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ jau vyksta naujas paramos paraiškų surinkimas pareiškėjams, kurių ūkių ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, yra nuo 8 000 Eur iki 50 000 Eur, ir kurių prašoma paramos suma neviršija 50 000 Eur (pagal supaprastintąją tvarką). Šis paramos paraiškų surinkimas vyks visą kovo mėnesį.

Nuo š. m. balandžio 18 d. iki birželio 17 d. numatytas ir dar vienas  paramos paraiškų priėmimas pagal šią veiklos sritį visiems pareiškėjams, atitinkantiems nustatytus reikalavimus, nepriklausomai nuo jų ūkio dydžio, išreikšto produkcijos standartine verte. 


Straipsnio komentarai

..2016-03-14
cžvistai nusitiesė drąsos kelią tai dabar maivosi su savo apseilėtais antpečiais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?