Neužgesinta žvakė gyventojus pavertė benamiais

2016-12-17, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Diana Bezvrozanova sako, kad bute neliko nieko, ką būtų galima naudoti.
Diana Bezvrozanova sako, kad bute neliko nieko, ką būtų galima naudoti.
Liaudies išmintis sako, kad su ugnimi reikia elgtis išmintingai ir rūpestingai, nepalikti jos vienos be priežasties. Tik tada ji taps žmogaus drauge, o ne prieše. Tai patvirtina gruodžio 13-ąją įvykusi nelaimė.

Pamiršo... žvakę

Pranešimas apie kilusį gaisrąŠilutėje, Laisvės alėjos penktajame name gautas apie 15 valandą. Jo malšinti atskubėjo trys ugniagesių ekipažai. Automobilinės kopėčios taip pat buvo atvežtos į įvykio vietą. Ugniagesiams buvo pranešta, kad ugnis įsiliepsnojo ketvirtajame aukšte. O atvykus paaiškėjo, kad „raudonas gaidys“ siautėja viename iš pirmajame aukšte esančių butų.

Pasak Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyrio viršininko Arūno Ališausko, nelaimės priežastis – neatsargus elgesys su ugnimi. Namuose buvo palikta uždegta žvakė. Viršininkas teigė, kad iškvietimų dėl neatsargaus elgesio su ugnimi, padaugėja kasmet prieš Kalėdas, kai žmonės dažniau degina žvakes. „Visuomeninėse įstaigose apskritai turėtų būti netoleruojami žvakių deginimai. Dieną uždega, o vakare pamiršta užgesinti“, - teigė pašnekovas.

Gaisro nusiaubtas butas priklauso Romualdui Girgždžiui. Jame jis gyveno su savo antrąja puse Diana Bezvrozanova.

Pora pasakojo, kad tądien vyras buvo darbe  Palangoje, kur dirba statybose. Moteris šiuo metu yra bedarbė. „Namuose nuolat deginame žvakes. Patinka man nuo jų sklindanti šiluma, kvapas. Tądien išėjau į parduotuvę ir pamiršau užgesinti ant šaldytuvo buvusią žvakę. Ji buvo įdėta į jai skirtą specialų indą. Jis tikrai nebuvo plastikinis. Nesuprantu, kaip nutiko, kad nuo jos viskas taip užsidegė. Net šaldytuvas aptirpo“, - pasakojo Diana.

Nesudegė tik šaukštai

Apie nelaimę pranešė Romualdui kaimynai, o šis apie tai pasakė paskambinęs savo draugei. „Mečiau visus darbus ir išskubėjau į Šilutę“, - prisimena R. Girgždys.

Ugnis suniokojo viską, ką pora turėjo. Kas liko, viskas sulieta vandeniu ir suodžiais. Dabar bute tamsu. Net langai ir durys sugadintos.  Reikalingas kapitalinis remontas. Suodžių kvapas jaučiasi tik įėjus į daugiabutį.

„Čia lyg ženklas, kad gyvenimą pradėtume nuo šaukšto, o tik jie ir nesudegė. Gyvas liko ir katinas, tik vietoj baltos spalvos jis pasidarė pilkas“, - kalbėjo moteris, kuri iš Klaipėdos į Šilutę atvyko gyventi prieš šešerius metus. „Nerandam sau vietos. Šiąnakt miegojom tik valandą. Reikia tik medžiagų, o viską sutvarkyti galiu pats. Aš – statybininkas. Visada stengiuos padėti, jei tik galiu. Bet netikiu, kad galės kas nors man bepadėti. Yra, kaip yra“, - teigė vyras. Pora glaudžiasi tai pas vieną kaimyną, tai pas kitą. Likę kaip stovi žmonės dabar turi tik vienas kitą. Tiki, kad ant kojų atsistos. Dabar nelaimėliams reikia ne tik drabužių, baldų, buitinės technikos. Didelė pagalba būtų ir traktorius, kuriuo būtų galima išvežti visus daiktus iš buto. Šią problemą „Šilokarčemai“ padėjo išspręsti Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus. Nors to galėtų ir nedaryti, jis pažadėjo skirti keletą žmonių, kurie padėtų viską išnešti,  ir traktorių. „Tegul ateina buto šeimininkai pas mane. Turi jie atsinešti pažymą iš gaisrinės apie įvykį. Kiek galėsime, padėsime“, - tvirtino miesto šeimininkas.Pagalbos prašome ir skaitytojų. Dabar labiausiai reikalingos statybinės medžiagos, tapetai, langai, durys. Jei galite padovanoti, prašome skambinti Dianai tel. 863389364.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?