Prireikė ne tik raumenų, bet ir taktinių sprendimų

2017-11-24

Lietuvos sunkiosios atletikos atskirų veiksmų čempionate Klaipėdoje čempiono titulą iškovojo Šilutės sporto mokyklos 18-metis auklėtinis Lukas Kordušas (treneriai Liudas Čičirka, Laimis Li Čin Chai), o uostamiestyje besitreniruojantis šilutiškis, 24- erių Tomas Li Čin Chai tarp sunkiausių vyrų (svorio kategorija iki 105 kg) nusileido tik absoliučiam Europos čempionui, pasaulio čempionato bei olimpinių žaidynių prizininkui Aurimui Didžbaliui . Tomo dvikovės rezultatas - 340 kg, Aurimo - 385 kg. Trečiąją vietą tarp vidutinio svorio atletų užėmė Raimondas Trajanauskas (Klaipėda, Šilutė).

Stipriausieji šalies sunkumų kilnotojai vyrai ir moterys varžėsi Klaipėdos sunkiosios atletikos sporto centre. Šilutiškių gretose šį kartą moterų nebuvo. Pamariškiai vyrai iškovojo 6 medalius, o L. Kordušas - dar ir šalies čempiono taurę. Jis žinomas, perspektyvus sunkiaatletis - buvęs jaunimo čempionas, suaugusiųjų čempionato antrosios vietos laimėtojas.  Šiandieniniai jo varžovai - atletai, sveriantys iki 77 kg. Sėkmė pati savaime neateina, jos nenusipirksi. Tik sunkios, reguliarios treniruotės , trenerių patarimai veda į pergales. Žinoma, padeda sportininko valia, vystomi įgimti gabumai. Sunkioji atletika - ne vien raumenų galia. L. Kordušui Klaipėdoje teko griebtis  taktinės gudrybės, kad nugalėtų uostamiesčio atstovą Mantą Vitkauską. Lukas rovimo veiksmu iškėlė 116 kg, Mantas - 117 kg. Kuris taps čempionu, lėmė štangos stūmimas, užsimetus ją ant krūtinės. L. Kordušas išstūmė 145 kg, M. Vitkauskas - 143 kg. L. Kordušo dvikovės suma - 261 kg, varžovo - 260 kg. Luko naudai - 1 kg, atnešęs čempiono taurę ir du medalius už atskirus veiksmus: sidabrą už rovimą, auksą - už stūmimą. Garbė nugalėtojui, garbė Šilutės sporto mokyklai (direktorius Aivaras Lileikis), garbė treneriams ir visam rajonui.  Trečiąją vietą užėmė buvęs Šilutės trenerių auklėtinis Raimondas Trajanauskas. Jo dvikovės suma - 240 kg (105+135). Raimondas pelnė du bronzos medalius.

Ant pakylos – galiūnai

Žmonėms imponuoja stipruoliai. Lietuva jais turtinga. Vien Žydrūno Savicko pavardė ką reiškia. Turi lyderį ir sunkiaatlečiai - Aurimą Didžbalį (Marijampolė, Klaipėda). Aurimo rezultatai - pasaulinio lygio. Šalies sunkiosios atletikos federacijos prezidentas Bronislovas Vyšniauskas, aišku, didžiuojasi Aurimu. Beje, prezidento nuopelnas, kad perspektyviausieji šalies sunkiaatlečiai Klaipėdoje turi geras gyvenimo bei treniruočių sąlygas, galimybes studijuoti Klaipėdos universitete, siekti sportinės karjeros, žinių. Per Lietuvos čempionatą A. Didžbalis  (sv. kt. iki 105 kg) dviem veiksmais iškėlė 385 kg (175+210).  Jam niekas neprilygo. Antrąją vietą užėmė Tomas Li Čin Chai, kuriam asistavo ir varžybų planą sudarė jo tėvas Laimis Li Čin Chai, buvęs daugkartinis šalies lengvo svorio čempionas. Tomas sėkmingai atliko tris rovimo bandymus, o, bandydamas išstumti 190 kg, padarė klaidelę. Vis dėlto pagerino asmeninius rekordus: išrovė 155 kg, iškėlė - 185 kg. Dvikovės suma - 340 kg ir du sidabro medaliai už atskirus veiksmus. Gruodžio mėnesį T. Li Čin Chai gins Lietuvos garbę pasaulio čempionate JAV. Trečiąją vietą tarp šios svorio kategorijos sportininkų užėmė klaipėdietis Sergėjus Lichovojus, iškėlęs 323 kg (145+178).

Kiti Šilutės sporto mokyklos sunkiaatlečiai užėmė šias vietas: Ramūnas Šteinys (sv. kt. iki 56 kg)  - šeštas (130 kg), Viktoras Šeperys (iki 69 kg) - aštuntas (165 kg), Edgaras Kazlauskas  (iki 77 kg) - šeštas (200 kg), Juozas Bartkus (iki 77 kg) - tryliktas (160 kg), Erikas Augustaitis (iki 105 kg) - šeštas (205 kg). Tai tradiciškai  geras šilutiškių pasirodymas,  žinant, kad jų treniruočių sąlygos, kaip ir boksininkų, kuklios. Tačiau viską lemia darbas, noras garsinti savo miestą.

Inga2017-11-28
Pasidomėkit ką jie veikia po treniruočių.visų pirtelių nelaukti nekviesti svečiai.kur kojas ir rankas kilnoja.ateis vieną dieną ir jiems galas.jau dabar kiek turi administacinių baudų. Komentaras patinka Komentaras nepatinka