Kaip valiutų skaičiuoklė gali prisidėti prie geresnio gyvenimo?

2017-11-30

Gebėjimą elgtis su pinigais daugelis mūsų atsinešame iš šeimos. Šiandien kinta žmonių požiūris ne tik į įvairius reiškinius, bet ir į pinigus. Todėl kai kurie su pinigais susiję patarimai gali atrodyti arba labai logiški ir pagrįsti, arba atvirkščiai – pasenę, nebeaktualūs. Kelios paprastos taisyklės leis jums suvokti, ar turite imtis pokyčių tam, kad galėtumėte jaustis finansiškai laisvai bei stabiliai.

Išlaidos turi būti mažesnės negu pajamos

Iš tiesų taip ir yra: kuo daugiau žmogus uždirba, tuo daugiau norų ir netikrų poreikių atsiranda, tuo didesnis noras išleisti tuos pinigus. Tačiau, ar išties skiriate poreikius ir norus? Ar ne paprasčiau būtų pinigus pataupyti užuot išleidus? Ar ne paprasčiau atsidėti pinigų „juodai dienai“? Išlaidauti smagu, ypač jei turite viską – būstą, automobilį, esate baigę mokslus ir turite tvirtą pagrindą po kojomis. Tačiau jei taip nėra, pagalvokite, kas bus po metų ar kelerių.

Įsivaizduokite, kaip būtų gerai, jei tam tikrą laiką nebepirktumėte impulsyvių pirkinių, jei būtumėte išsimokėję visus kreditus ir pamiršę paskolų refinansavimą. Savo išlaidų sekimas – tiesiog tobulas būdas kontroliuoti, kokių blogų pirkinių įsigijote ir stengtis šią spragą likviduoti.

Jei, pavyzdžiui, pamatėte naujausio modelio išmanųjį telefoną, neskubėkite jo pirkti. Lizingui skirtus pinigus padėkite į taupyklę ir taip elkitės visą mėnesį, vos kils noras įsigyti kokį nors nebūtiną – spontanišką – pirkinį. Jei perkate užsienyje, jums padės valiutų skaičiuoklė – kai valiutų kursai euro atžvilgiu palankesni, galima šiek tiek sutaupyti. Kurį laiką neikite į kavines, o į darbą pietus pasiimkite iš namų. Pasibaigus eksperimentiniam mėnesiui, žvilgtelėkite, kokia pinigų suma susikaupė voke. Jei išties nemaža, esate išlaidus ir taupyti bei koreguoti savo įpročius verta. Jei pinigų suma nėra reikšminga, vadinasi, esate pakankamai taupus ir gerai suvokiate, kurios išlaidos yra būtinosios, o kurios – ne.

Ką bendra turi laimė ir pinigai?

Patarlė „Už pinigus laimės nenusipirksi“ žinoma bene visų tautų atstovams. Tačiau, ar taip ir yra? Gal laimės ir nenusipirksime, bet žinojimas, kad kišenėje šiuo metu „nešvilpauja vėjai“, leis ramiau miegoti ir išvengti streso. Pripažinkime: kai žmogus negali patenkinti poreikių, jis išgyvena toli gražu ne pačius tauriausius jausmus.

Kiekvienas žmogus jausis ramiau ir bus labiau užtikrintas savo ateitimi, jei žinos, kad rytoj turės už ką nusipirkti duonos ir jam nereikės skaičiuoti centų. JAV universitetuose yra atlikta įvairių tyrimų, kurie parodė, kad tie namų ūkiai, kurie per mėnesį uždirbo bent 2000 JAV dolerių, jautėsi laimingesni už mažesnes pajamas uždirbusius. Tiems, kurie nori būti laimingesni, reikėtų pirkti ne įvairius niekučius,  bet rinktis pramogas, įvairias malonias procedūras, t. y. nueiti į koncertą, teatrą ar grožio saloną.

Reklama:  valiutu skaiciuokle


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?