Šilutės lengvaatlečiai - visi už vieną, vienas už visus...

2018-02-02, Romualdas Danielius MAŽUTIS
Bėgikas Jokūbas Tubutis ir šuolininkė Kristina Jašauskaitė iškovojo po du čempionų titulus. Jokūbas laimėjo 300 ir 600 metrų bėgimus, Kristina nugalėjo šuolio į tolį ir trišuolio varžybose.
Lietuvos rajonų lengvosios atletikos jaunių ir jaunuolių komandų pirmenybėse sausio 12-13 dienomis Šiauliuose užtikrintai nugalėjo Šilutės sporto mokyklos rinktinė. Pamariškių kraitis bendroje įskaitoje – 228 taškai. Po du čempionų titulus iškovojo jaunimo grupės atstovai Kristina Jašauskaitė (šuolis į tolį, trišuolis) ir bėgikas Jokūbas Tubutis (300 ir 600 m.). Iš viso mūsų lengvaatlečiai pelnė 19 apdovanojimų.

Šilutės sporto mokyklos rinktinę (treneriai Lina Leikuvienė, Stasys Oželis, Medardas Urmulevičius) sudarė 15 sportininkų: jaunių (16-17 m.) - 11, jaunimo  atstovų (18 - 19 m.) - 4. Pamario lengvaatlečiai – tradiciniai lyderiai tarp šalies rajonų komandų. Ir tos lyderystės neketina apleisti, kaip sunku bebūtų. Tam padeda  tradicijos, sukaupta trenerių patirtis, debiutantų pasirodymas, jų užsispyrimas siekti pergalių. Stipri ir pamariškių komandinė dvasia: vienas už visus, visi už vieną. Varžybos Šiauliuose, kur varžėsi 34 komandos, tai parodė.

Šuolininkės ir bėgiko triumfas

Trenerės Linos Leikuvienės auklėtinei Kristinai Jašauskaitei aštuoniolika sukaks kovo pabaigoje, o vidutinių nuotolių bėgikas JolūbasTubutis devynioliktąjį gimtadienį švęs vasario mėnesį kartu su Lietuvos valstybės atkūrimo švente. Šiauliuose Jokūbas pirmasis finišavo bėgdamas 300 ir 600 metrų. Trumpesnę distanciją įveikė per 36,55 sek., ilgesnę – per 1:24,97 min. Atlygis – du I vietos medaliai ir komandai pelnyti 24 taškai. Trenerės viltis pateisino ir Kristina, laimėjusi šuolio į tolį ir trišuolio varžybas. Jos rezultatai – 5,54 ir 12,14 m. Įdomu tai, kad Kristina abu čempioniškus šuolius atliko penktuoju, priešpaskutiniu bandymu. Jos konkurente buvo Jurbarko šuolininkė Kamilė Galdikaitė, užėmusi dvi II vietas. Į tolį Kamilė nušoko 5,22 m. III vietą tarp jaunimo grupės sportininkų užėmė Kęstutis Mickus, bėgęs 1000 m. Jo laikas – 2:45,46.

Sėkmingai pasirodė ir trenerio Medardo Urmulevičiaus auklėtinis Justinas Bočkus, pelnęs bronzos medalius šuolio į aukštį ir trišuolio rungtyse. Justinas į aukštį stryktelėjo 1,75, trišuoliu nušoko 11,74 m. Taigi, visi jaunimo grupės atstovai pamariškiai į namus sugrįžo su apdovanojimais. Mūsiškių kraitis – 70 taškų ir I vieta tarp bendraamžių komandų. Antri liko Utenos (59 tšk.), treti – Kėdainių (57 tšk.) atstovai.

Šilutės jauniams netrūksta parako lenktyniauti

Nors šilutiškiai neturi lengvosios atletikos maniežo ir gerų sąlygų treniruotis, tačiau tai netrukdo siekti pergalių. Šuolio į tolį varžybas Šiauliuose tarp jaunių laimėjo Osvaldas Guščius, nušokęs 6,57 m. Trišuolio varžybose jis liko antras – 13,49 m. Beje, Osvaldui tik rugpjūčio mėnesį sukaks šešiolika. 60 metrų barjerinio bėgimo čempionu tapo trenerio Stasio Oželio auklėtinis Martynas Lidžius. Martynas distanciją įveikė per 9,25 sek. Trečias finišavo Martyno treniruočių draugas Mantas Stonkus. Jo laikas – 9,39 sek. Sidabro ir bronzos medalius iškovojo Emilija Saudargaitė, bėgusi 300 ir 60 metrų barjerinius bėgimus. Emilijos laikas – 45,39, ir 9,65 sek.. Du medalius parsivežė ir Julija Baciūtė. Bėgdama 1500 m kliūtinį bėgimą, ji finišavo antra (5:35,97), o 600 m įveikė per 1:43,43 – III vieta. Justas Budrikas, bėgęs 600 m, finišavo antras (1:29,42), o 1000 m bėgime užėmė III vietą (2:47,19). Kristina Bataitytė 3 kg rutulį nustūmė 11,73 m - II vieta. Osvaldas, Emilija, Julija, Justas, Kristina – L. Leikuvienės auklėtiniai. Bronzos medaliu džiaugėsi Erestida Bagdonaitė, bėgusi 1000 m (3:31,10). Estafečių (4x200 m.) varžybose mūsų merginų ir vaikinų komandos finišavo ketvirtos. Jaunuolės distanciją įveikė per 1:57,69, jaunuoliai – per 1:40,51. Estafetinius bėgimus laimėjo Raseinių merginos (1:51,10) ir Marijampolės jaunuoliai (1:37,46). Šilutės jaunių komanda surinko 158 tšk. Ir iškovojo I vietą. II-III vietas užėmė Kėdainių  (95,5 tšk.) ir Marijampolės (85 tšk.) sportininkai.

Komandų rikiuotė

Šiauliuose  taškus pelnė 34 komandos. Šilutės rinktinės bendra pelnytų taškų suma – 228. Pamariškiai svariai aplenkė net artimiausius konkurentus, užėmusius II-III vietas - Kėdainius (152,5 tšk.) ir Marijampolę (138 tšk.). IV-V-VI vietas užėmė Raseiniai (137 tšk.), Utena (120 tšk.), Švenčionys (100 tšk.). Pagėgių komanda liko XXVII (15 tšk.). Šilutės sporto mokyklos komandai nugalėti  padėjo ir lengvaatlečiai Paulius Gudaitis, Robertas Žilius ir Dija Jasaitė.