Burnos higiena – negalima į ją numoti ranka

2018-02-07, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Iš kairės į dešinę: UAB „Sveikatos gija“ burnos higienistės Nonita Remeikytė ir Martyna Danylaitė džiaugiasi užsiimdamos švietėjiška veikla.
Iš kairės į dešinę: UAB „Sveikatos gija“ burnos higienistės Nonita Remeikytė ir Martyna Danylaitė džiaugiasi užsiimdamos švietėjiška veikla.
Atlikus burnos higienos procedūrą, išnyksta dantenų uždegimas, pagerėja burnos kvapas, dantys tampa švarūs, lygūs atgauna natūralią spalvą. Tinkamai, kantriai ir atidžiai prižiūrint dantis, jie išliks sveiki ir gražūs labai ilgą laiką. Tačiau ne visi supranta, kaip svarbu yra atlikti minėtas procedūras. Todėl UAB „Sveikatos gija“ burnos higienistės Nonita Remeikytė ir Martyna Danylaitė nutarė nesėdėti rankų sudėjusios ir ėmė savo žiniomis dalintis su mažiausiais šilutiškiais.

Žinių trūksta tėvams

Pirmiausia specialistės aplankė lopšelio-darželio „Gintarėlis“ priešmokyklinio amžiaus vaikus.  Paskaitos metu vaikai sužinojo apie sveikų dantukų svarbą, bakterijas,  mitybos įtaką burnos ertmės sveikatai, išmoko taisyklingai valyti dantukus. Savo įgytas žinias kiekvienas galėjo pademonstruoti ant dantų modelio. Mažieji itin smalsiai apžiūrinėjo odontologo įrankius, kurie naudojami apžiūros metu. Sužavėjo juos ir filmukas apie dantų priežiūrą, žaidimai. Paskaitos pabaigą vainikavo dovanos – kiekvienas mokinukas gavo po asmeninį dantukų valymo grafiką bei skrajutę, kurioje išdėstyti pagrindiniai taisyklingos burnos higienos principai.

Užsiėmimų bus ir ateityje

Po smagaus juoko vaikučiai grįžo į savo grupes, kur jiems dar kartą buvo priminta, kad pas dantų gydytoją reikia apsilankyti 2 kartus į metus, kad būtina saugoti savo dantukus teisingai jais rūpinantis, turėjo galimybę pasimokinti valyti dantis muliažo pagalba. „Vaikai kaip ir turi žinių apie dantų priežiūrą. Tai moko auklėtojos. Tačiau, jų trūksta tėvams. Būtent jie ir turi savo atžaloms padėti valyti dantukus. Mes jau seniai planavome eiti į darželius ir vesti paskaitas minėta tema. Ir direktorius Alvydas Vaičiūnas pritarė tam, kad reikia užsiimti švietėjiška veikla. Todėl netrukus tą ir padarėme – aplankėme darželinukus. Jiems tikrai gauta informacija buvo naudinga. Ateityje planuojame vaikus kviestis ir į kliniką, kad jie labiau priprastų prie aplinkos ir nebijotų odontologų, suprastų, kaip svarbu yra sveiki dantys, - sakė M. Danylaitė. Burnos priežiūros specialistės planuoja aplankyti ir likusius Šilutės darželius ir pamokyti burnos higienos paslapčių. 

Negalima numoti ranka

Pasak higienisčių, ne vieną žmogų dažnai kankina skausmingos ar kraujuojančios dantenos, blogas kvapas iš burnos, švaros ir gaivumo stoka po dantų valymo. Anot pašnekovių, negalima į tai numoti ranka, kadangi tai vienas pirmųjų požymių, kad burnos higiena nėra gera. „Minkštos ir kietos apnašos ant dantų sudaro sąlygas daugintis bakterijoms. Dėl to gali prasidėti didesnės problemos: periodonto, t. y. audinių, palaikančių ir supančių dantį, ligos, kariesas, burnos grybelis, gleivinės uždegimas. Norint to išvengti, kartais nepakanka tik valyti dantis šepetėliu – kiekvienam yra reikalinga ir profesionali burnos higiena. Šios procedūros metu ultragarsiniu aparatu ir specialiais instrumentais pašalinami dantų akmenys, nupoliruojami, išlyginami danties paviršiai. Jei akmenų ypač daug, vienos procedūros metu jų visų pašalinti neįmanoma tada reikia kelių apsilankymų, o kartais profesionali burnos higiena atliekama su nejautra“, -  pasakojo specialistės. Dirbama yra su odontologine optika. Tai pagerina darbo kokybę ir gaunamus rezultatus.

Profesionalią burnos higieną rekomenduojama atlikti nuo 1–3 kartų per metus, tačiau tai priklauso nuo kiekvieno paciento burnos higienos kokybės, akmenų ir apnašų kaupimosi intensyvumo.

Atlikus burnos higienos procedūras, išnyksta dantenų uždegimas, pagerėja burnos kvapas, dantys tampa švarūs, lygūs, atgauna natūralią spalvą. Tinkamai, kantriai ir atidžiai prižiūrint dantis, jie išliks sveiki ir gražūs labai ilgą laiką.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?