Pamariškis vargo, vargo, bet niekam nepralaimėjo

2018-03-25, Veteranų turnyro uostamiestyje prizininkai (iš kairės): Z. Šikšnius (bendroje įskaitoje 7 vieta, savo amžiaus grupėje – 3), vyriausias turnyro dalyvis B. Glodenis (Klaipėda), A. M. Šaulys (absoliutus čempionas), V. Lukša (2 vieta, Kėdainiai), R. Gečas (2 vieta, Nemanas, Rusija), A. Žibas (3 vieta, Raseiniai), J. Piekautas (5 ir 2 vietos).
Veteranų turnyro Klaipėdoje prizininkai šilutiškiai (iš kairės): J. Piekautas - bendroje įskaitoje penktas, savo amžiaus grupėje antras, A. M. Šaulys - absoliutus čempionas, Z. Šikšnius  - septintas ir trečias.
Veteranų turnyro Klaipėdoje prizininkai šilutiškiai (iš kairės): J. Piekautas - bendroje įskaitoje penktas, savo amžiaus grupėje antras, A. M. Šaulys - absoliutus čempionas, Z. Šikšnius - septintas ir trečias.
Vakarų stalo teniso akademijoje (Klaipėda) kovo 11 dieną surengto stalo teniso veteranų dviejų amžiaus grupių turnyro absoliučiu čempionu tapo Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ atstovas Algis Mykolas Šaulys, įveikęs visus varžovus.

Klaipėdoje mažąsias raketes sukryžiavo dviejų amžiaus grupių senjorai: 50-64 metų ir 65 metų bei vyresni (28 dalyviai). Kadangi vyresnio amžiaus stalo teniso mėgėjų tebuvo 8, nuspręsta vesti bendrą ir atskiras įskaitas. Turnyrinė lentelė sudaryta 32 dalyviams. Žaista vieno minuso sistema, išaiškinant visas vietas. Vyrams iššūkį metė klaipėdietė gynėja Violeta Reliūgė, pabandžiusi „perbėgti kelią” ir šilutiškiams. Pamariškių atvyko ketvertas: Algis Mykolas Šaulys (Bikavėnai), Jonas Piekautas, Zigmas Šikšnius, Eugenijus Jucius (Šilutė).

A. M. Šaulys šalies stalo teniso komandų pirmenybėse gina Šilutės „Štormo-Varmo”  (III lyga) garbę, o Žemaitijos komandų pirmenybėse perėjo į Šilutės „Varmą” (I lyga). Jis – kombinacinio žaidimo stiliaus atstovas, derinantis gynybos veiksmus su pavieniais puolamaisiais smūgiais. Ne vienas puolėjas „užsirauna“ ant jo stipriai įpjauto ar plokščiai atmušto kamuoliuko. Pirmu atveju varžovas gali įmušti kamuoliuką į tinkliuką, antru atveju - pernelyg pakelti. Tuomet A. M. Šaulys atakuoja. Toks žaidimo stilius gali išmušti iš vėžių varžovą.

A. M. Šaulys laimėjo 5 partijas, iš kurių net keturias po itin atkaklios kovos, pasibaigusias rezultatu 3:2. Prieš jį neatsilaikė pajėgus Romas Gečas (Nemanas, Rusija), pusfinalyje įveikė Antaną Žibą (Raseiniai), o finale nugalėjo Vilių Lukšą (Kėdainiai). Visos šios partijos baigėsi rezultatu 3:2, visi varžovai buvo jaunesni. A. M. Šaulys tapo nugalėtoju ir bendroje įskaitoje, ir tarp vyriausių amžiumi senjorų. Jaunesniems konkurentams buvo sunku tuo patikėti.

Šilutės stalo teniso klubo „Varmas” vadovas Jonas Piekautas tarp vyresnio amžiaus žaidėjų užėmė antrą vietą, o bendroje įskaitoje – penktą. Jonas, nugalėjęs tris varžovus, pusfinalyje pralaimėjo V. Lukšai – 1:3. Po to kovoje dėl penktos vietos įveikė V. Reliūgę – 3:0. Pastaroji sukliudė užimti aukštesnę vietą šilutiškiui Zigmui Šikšniui. Įdomu tai, kad Zigmas rezultatu 3:0 sutriuškino Violetos vyrą Algirdą Reliūgą, nugalėjo stiprų Giedrių Saulytį (Palanga) - 3:1, Zigmą Mišeikį (Kelmė) – 3:2, tačiau Violetos gynybos šį kartą nepramušė – 2:3. Vyresniųjų grupėje Z. Šikšnius liko trečias, bendroje įskaitoje – septintas. Nemažai pasiekta žinant, kad žaidė nesveikuodamas.

Pastaruoju metu dažniau dalyvaujantis turnyruose E. Jucius pirmas dvi partijas pralaimėjo, po to dvi laimėjo. Jo bėda, kad neretai susikurtą patogią poziciją laimėti tašką neišnaudoja, paskuba. O šiaip žaidžia sumaniai, yra įvaldęs neblogą padavimą. Matyt, bus ir didesnių sėkmių.