Du medaliai ir daug vilčių ateičiai

2018-06-16
Lietuvos jaunučių žaidynių sunkiosios atletikos varžybose Klaipėdoje geriausiai pasirodę šilutiškiai (iš kairės): Matas Rimkus, Tadas Liaučius,  bronzos medalio laimėtojas Laurynas Kalvaitis, čempionas Manfredas Burzdžius ir Laurynas Matevičius. Luko Kordušo nuotr.
Lietuvos jaunučių žaidynių sunkiosios atletikos varžybose Klaipėdoje geriausiai pasirodę šilutiškiai (iš kairės): Matas Rimkus, Tadas Liaučius, bronzos medalio laimėtojas Laurynas Kalvaitis, čempionas Manfredas Burzdžius ir Laurynas Matevičius. Luko Kordušo nuotr.
Klaipėdoje vykusiose šalies jaunučių (iki 15 m.) ir sporto vilčių žaidynių sunkiosios atletikos finalinėse varžybose čempiono vardą iškovojo trylikametis šilutiškis Manfredas Burzdžius, o bronzos medalį pelnė keturiolikmetis Laurynas Kalvaitis. Šilutės sporto mokyklos trenerių Liudo Čičirkos ir Laimio Li Čin Chai auklėtiniai surinko 94 taškus ir tarp 15 komandų užėmė VII vietą. Pirmi – telšiečiai (143 tšk.), aplenkę klaipėdiečius (139 tšk.) ir Alytaus rajono jaunučius (123 tšk.).

Šilutei taškus pelnė 11 jaunučių. Iš jų 8 jaunesni nei varžybų nuostatuose nurodytas amžiaus cenzas. Tad šiose žaidynėse du jaunųjų sunkiaatlečių medaliai teikia optimistinių vilčių ateičiai, kad ir toliau pamariškių sunkioji atletika laikysis viršūnėje.

Klaipėdoje šauniausiai pasirodė Manfredas Burzdžius (svorio kategorija iki 50 kg). Jis kiekvienu bandymu gerino savo rezultatus. Rovimo veiksmu iškėlė 50 kg, stūmimo – 67 kg. Manfredo stūmimo veiksmų serija: 60, 63, 67 kg. Dvikovės suma – 117 kg. Šis rezultatas užtikrino žaidynių čempiono titulą. Į komandos taupyklę M. Burzdžius įdėjo 15 taškų. II vietą užėmė Rokiškio rajono atstovas Airingas Jasaitis. Pastarojo dvikovės suma – 116 kg (52+64). Penktas liko šilutiškis Matas Rimkus, Manfredo bendraamžis. Jis iškėlė 96 kg (43+53) komandai pelnydamas 11 tšk.

Kiekvienoje svorio kategorijoje, išskyrus +76 kg, jėgas išbandė po 15 dalyvių. Tarp sportininkų, sveriančių iki 54 kg, III vietą užėmė keturiolikmetis šilutiškis Laurynas Kalvaitis. Jo rezultatas – 106 kg (47+59). Laurynas sėkmingiau rovė štangą (visi 3 bandymai įskaityti) nei stūmė. Jam nepavyko išstumti 62 ir 66 kg, todėl teko tenkintis bronzos medaliu. Komandai jis pelnė 13 tšk. Čempionu tapo alytiškis Anicetas Čeponis – 128 kg (58+70). Sidabro medaliu apdovanotas Telšių rajono atstovas Dovydas Mažonas – 115 kg (52+63).

Pamariškiai Tadas Liaučius (42 kg), Laurynas Matevičius (58 kg) ir Osvaldas Mamčenkovas (70 kg) užėmė V vietas. Tado rezultatas – 66 kg (28+38), Lauryno – 89 kg (39+50), Osvaldo – 127 kg (57+70). Jų uždirbti taškai – 8, 10, 9. VII vietą užėmė Meidas Mamčenkovas (34 kg), X - Aidas Bajorinas (42 kg), XII – Gabrielius Kolberkis (46 kg), o Titas Motiejus Daugnoras (+76 kg) tarp 22 dalyvių liko septynioliktas. Šilutės komanda, užėmusi VII vietą, aplenkė Rokiškio, Klaipėdos rajonus, Vilnių, Kretingos rajoną, Alytų, Plungės, Jurbarko, Šilalės rajonus.