Ar velnias nešė krepšinio legionierių į naktinį klubą?

2018-07-26, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Krepšinio klubo „Šilutė“ legionierius, 25-erių amerikietis J. C. Perkinsas IV, žiūrovų aplodismentais malonintas už efektingus kamuolio „krovimus“ į krepšį iš viršaus,  blokus varžovams, netikėtai „prisivirė košės“ lankydamasis naktiniame klube „Golden room“, kai būdamas pakaušęs, nustūmė nuo aukštokų lauko laiptų baro lankytoją. Vienu neapgalvotu poelgiu pamariškių krepšinio dievaitis padarė du nusikaltimus: pažeidė viešąją tvarką ir nesunkiai sutrikdė nukentėjusiojo sveikatą. Be to, nesilaikė krepšinio klubo nustatyto sportinio režimo.

Skandalingas legionieriaus poelgis per krepšinio sezono karštymetį

Tai atsitiko kovo 25-osios paryčiais. Jeffery Charles Perkinsas IV su keliais draugais vaišinosi naktiniame klube „Golden room“ (S. Dariaus ir S. Girėno g. 7) po pirmųjų pralaimėtų atkrintamųjų ketvirtfinalio etapo rungtynių. „Šilutė“ namuose neatsilaikė prieš Kauno „Žalgirio“ dublerius – 75:85. Nacionalinės krepšinio lygos pirmenybių reguliariajame sezone kaip niekad gerai pasirodžiusi „Šilutė“ (IV vieta), turėjo ambicijų ir galių siekti daugiau. „Šilutės“ rungtynės Vydūno gimnazijos sporto salėje sutraukdavo vidutiniškai kiek daugiau nei 500 sirgalių. Yra atėję ir apie 750 aistruolių. „Šilutės“ krepšininkai mieste buvo populiarūs: tarp jų ir aukštaūgis puolėjas J. C. Perkinsas  (202 cm, 93 kg)). Vašingtone gimęs, aukštesniojo išsilavinimo , nevedęs vyras buvo draugiškas, bendraujantis, šmaikštus, neturėjęs jokių problemų su teisėsauga. Jo impulsyvus poelgis ant laiptų bare ir po to kilusios muštynės – skandalingas įvykis Šilutės krepšinio istorijoje. J. C. Perkinsas IV buvo atleistas iš komandos pastarajai itin svarbiu momentu – vykstant atkrintamosioms varžyboms iki trijų pergalių. Kauno „Žalgiris -2” laimėjo mačo seriją – 3:2. Galima sakyti, kad trenerio Laimono Eglinsko vadovaujamai „Šilutei”  pritrūko J. C. Perkinso IV įnašo. Deja, pagal kontraktą dirbęs amerikietis ir gaudavęs per mėnesį 700 eurų, dalyvaudamas išgertuvėse bei konflikte, sulaužė krepšinio klubo sportinės drausmės režimą, pakenkė komandai ir pats sau.

Nesuprato nukentėjusiojo ketinimų

J. C. Perkinsas IV nustūmė nuo laiptų jauną Laučių ūkininką Tomą Kazlauską. Abu vyrai buvo neblaivūs. Nusikaltimo laikas – 04.41 valanda. J. C. Perkinsas IV kaltu prisipažino visiškai. Pareigūnams nereikėjo pešte pešti, kas įvyko. Įrodymai ištirti ir paskelbti sutrumpinta įrodymų tyrimų tvarka. Išėjęs iš baro, amerikietis ant laiptų sutiko būsimą nukentėjusįjį. J. C. Perkinsas IV teigia ne taip supratęs vaikino veiksmus,  kuris prisilietęs ištiesta ranka. Krepšininkui nepatiko ir nepažįstamojo balso tonas, lyg agresyvumo gaideles išgirdęs. Stengdamasis išvengti nesusipratimų, atstūmė vyrą. Taip elgdamasis apie pasekmes J. C. Perkinsas IV nepagalvojo, nenorėjo sužaloti nepažįstamojo. Amerikietis tvirtino, kad būtų nedelsdamas kažką daręs norėdamas padėti nugriuvusiam nuo laiptų vyrui, bet jį užpuolė kiti asmenys. J. C. Perkinsas IV apgailestavo dėl savo žemo poelgio, teigia nukentėjusiojo atsiprašęs, iš dalies sutinka atlyginti neturtinę žalą. Jo nuomone, turėtų pakakti 1000 eurų. Nukentėjusiojo nurodyta suma – 100 000 eurų. Kaltinamasis pilnai pripažino Klaipėdos teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį dėl 1531,54 eurų žalos atlyginimo.

Nukentėjusiojo ir jo draugo parodymai

Nukentėjusysis T. Kazlauskas ikiteisminio tyrimo metu parodė: apie pusiaunaktį kartu su draugu atvyko į barą „Golden room“. Namo susiruošė važiuoti apie 04.30 valandą. Kadangi klube negalėjo susikalbėti dėl garsios muzikos, išėjo lauk iškviesti telefonu taksi. Iš klubo išėjęs juodaodis amerikietis atsistojo priešais, užstojo duris į barą. T. Kazlauskas teigia neatmenąs, kokia kalba paprašęs krepšininką pasitraukti, leisti grįžti į vidų. Pastarasis kažką pasakė angliškai ir jį pastūmė. Nukritęs ant šaligatvio, prarado sąmonę. Atsipeikėjęs jautė didelį kojos bei galvos skausmą. Jam nustatytas dešinės šlaunies sumušimas su šlaunikaulio kaklo kapitaliniu lūžiu.

Ikiteisminio tyrimo metu papildomai apklausiamas liudytojas T. A. patvirtino - leisdamasis laiptais žemyn pro praviras duris, matė, kaip J. C. Perkinsas IV abiem rankomis pastūmė Tomą. Šis nukrito maždaug nuo 2 metrų aukščio laiptų ant šaligatvio. Po to kilo konfliktas, kažkam sudavė smūgius gindamas Tomą. Per muštynes kliuvo ir pačiam T. A. Anot teisininkų - tai eilinė neblaivių asmenų „snukdauža“. Tik garsas apie tai nebuvo eilinis, nes įsipainiojo sportininkai.

Dėl sužalojimų sunkumo nustatymo

Policininkai įvykio vietoje J. C. Perkinso IV neberado. Jis jau buvo pasišalinęs. Bet amerikietis neketino išsisukinėti: kur dingsi, kai viskas užfiksuota vaizdo kamera. Krepšininkui buvo paskirtos 3 kardomosios priemonės: pasirašė pasižadėjimą neišvykti iš Lietuvos, kol vyksta tyrimas ir kol nebus įsiteisėjęs teismo sprendimas, iš jo buvo paimtas pasas, privalėjo nuolat registruotis policijos komisariate. Ar velnias nešė jį į naktinį barą, nors anksčiau ten niekas nenutikdavo.

Valstybinės teismo medicinos tarnybos Klaipėdos skyriaus specialisto išvadoje nurodyta, kad T. Kazlauskui nustatytas dešinio šlaunikaulio kaklo lūžimas, kvalifikuojamas kaip nesunkus sveikatos sutrikdymas. Taip sakoma sveikatos sutrikdymo taisyklėse. Kad nagrinėjamo pobūdžio uždaras kaulo lūžis būtų kvalifikuojamas sunkiu, turi būti du lūžiai. Dėl to vėjo nepakelsi, nes Sveikatos sutrikdymo masto nustatymo taisykles patvirtintos kelių ministerijų ministrų įsakymu dar 2003 metais.

Nuosprendis

Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų teisėja Daiva Jazbutienė pripažino J. C. Perkinsą IV kaltu dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo (LR BK 138 str. 1 d.) ir viešosios tvarkos pažeidimo (LR BK 284 str. 1 d.). Nuosprendis paskelbtas liepos 16 dieną nebuvo griežtas. Atsižvelgta į daugelį bylos aplinkybių, prokuroro Egidijaus Pankausko siūlymą, teisiamojo asmenybę, jo visišką prisipažinimą, nuoširdų gailestį. Dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo kaltinamasis galėjo netekti laisvės iki trejų metų, dėl viešosios tvarkos pažeidimo – iki dvejų metų. Tai griežčiausios numatytos bausmės pagal šiuos straipsnius, bet teisėja parinko švelnesnę - laisvės apribojimą. Už nesunkų sveikatos sutrikdymą kaltinamasis pelnė 1 metų ir 3 mėnesių laisvės apribojimo bausmę, už viešosios tvarko pažeidimą – 9 mėnesius. Paskirtas bausmes subendrinus, griežtesne apimant švelnesnę, paskirta pusantrų metų laisvės apribojimo bausmė. Vadovaujantis įstatymu, ši bausmė sumažinta vienu trečdaliu ir nustatyta galutinė bausmė – laisvės apribojimas vieneriems metams, įpareigojant per bausmės laikotarpį būti namuose nuo 23 valandos iki 6 valandos ryto. Valstybinei ligonių kasai J. C. Perkinsas IV privalės atlyginti 1531,54 euro žalą už nukentėjusiojo gydymą. Tuo byla nesibaigė. Nukentėjusiojo  civilinis ieškinys dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo, jos dydžio klausimas bus perduotas nagrinėti civilinio proceso tvarka.

Ar J. C. Perkinsas IV skųs nuosprendį? Vargu. Nuo nuosprendžio paskelbimo dienos jam panaikintos kardomosios priemonės dėl dokumentų paėmimo ir įpareigojamo periodiškai registruotis policijoje, begalioja tik kardomoji priemonė - rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Amerikietis jau yra sutaręs su „Šilutės“ klubu, jog ir naują sezoną talkins pamariškiams. Juk buvo naudingas žaidėjas.


Straipsnio komentarai

svetimiem padus laižo o savus varo iš savų žemiu lauk 2018-07-27
dar prisiveškit visokiu juočių dar ne tiek pridirbs rinktinė lietuviška o žaidėjai beveik visi juočkiai greit neimanoma bus net į kiema išeit visur vieni babajai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Lina2018-07-27
Reikia Šilutei gero klubo su normalia apsauga. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Dkd2018-07-27
Tai kad sitas veikejas iskart sake kad kiso ranka pasisveikinti. Dabar jau matai parodymai kad jam trukde ieiti i kluba. Nesvarbu jis juodaodis krepsininkas ar kas bebutu sitas kaimietis akivaizdziai isprovokavo. Gaila amerikiecio Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Alex2018-07-27
hahaha, kaimo ukininkas pamate jog nustume juododis ir nusprende pasipelnyti. but paprastas silutiskis nustumes nebutu net sugalvojas tokiu kosminiu skaiciu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
O2018-07-27
Nesvarbu kiek uždirba minimumą ar turtuose vartosi, padarei nusikaltimą - atsakyk Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Siaip2018-07-27
Ech Tomai, jis tik Silutes zaidejas kur jis gautu simta saibu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
HADIS2018-07-26
JIS PER MĖNESĮ GAUDAVO TIK 700 EURŲ???? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?