Opozicijos lyderis E. Kuturys: „Negaliu tylėti, kai bandoma iškreipti situaciją“

2018-07-26, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
E. Kuturys priminė, kad  įstaigos veikla susidomėjo jau prieš keletą metų, kadangi gavo signalus dėl netinkamai leidžiamų lėšų komandiruotėms, maistpinigiams, reprezentacijai.
E. Kuturys priminė, kad įstaigos veikla susidomėjo jau prieš keletą metų, kadangi gavo signalus dėl netinkamai leidžiamų lėšų komandiruotėms, maistpinigiams, reprezentacijai.

Liepos 10-osios „Šilokarčemos“ numeryje publikavome interviu „Remigijus Špečkauskas: Tarybos narys – tai nėra etatas“. Kalbėjomės su VšĮ Sportas ir turizmas administratoriumi, Pagėgių savivaldybės tarybos nariu Remigijumi  Špečkausku. Vienas iš pasakytų pašnekovo sakinių buvo, kad Pagėgių savivaldybės tarybos opozicija nesilanko sporto renginiuose, o tik garsiai šaukia, kad visur viskas blogai. Užėjęs į redakciją, savo nuomonę išsakė Pagėgių savivaldybės opozicijos lyderis Edgaras Kuturys, kuriam perskaičius straipsnį, kilo daug klausimų.

Kasmet skiriamas finansavimas

„Turbūt daugumai, paskaičius straipsnį, kyla klausimas - apie ką jis? Manau, ne šiaip atsirado, o siekiant reabilituoti ir pateisinti VšĮ Sporto ir turizmo centras veiklą, be to įstaigos vardu kalba ne įstaigos direktorius E. Kuncaitis, o Pagėgių savivaldybės tarybos narys R. Špečkauskas, kuris toje įstaigoje dirba tik administratoriumi. Kodėl laikraščiuose ir Pagėgių savivaldybės svetainėje įstaigos vardu visada puikuojasi administratorius R. Špečkauskas, o ne direktorius?   O pradėkime viską nuo pradžių. 2003 metų gegužę Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimu Nr.58 nutariama pritarti VšĮ Pagėgių sporto ir turizmo centras įsteigimui, kurios dalininkais tampa klubas „Aitvaras“ (vadovas Remigijus Špečkauskas) ir klubas „Ąžuolas“ (vadovas Saulius Šveistys), o tai reiškia, kad šia sutartimi, kurią pasirašė Kęstas Komskis, įstaigos valdymą atidavė minėtiems asmenims ir Savivaldybė neturi valdymo teisės. Nuo jos įsteigimo Savivaldybė kiekvienais metais skiria praktiškai visą finansavimą, dalininkai neprisideda, bet, primenu, Savivaldybė valdymo teisės neturi. 2017 metais minėtai VšĮ skirta apie 40 000 eurų, šiais metais 40 500 eurų. Maža to,  pagal atskirą biudžeto eilutę finansuojamas dalyvavimas krepšinio turnyre“, - kalbėjo politikas.

Veikla susidomėjo dėl netinkamai leidžiamų lėšų

E. Kuturys priminė, kad  įstaigos veikla susidomėjo jau prieš keletą metų, kadangi keletą kartų gavo signalus dėl netinkamai leidžiamų lėšų komandiruotėms, maistpinigiams, reprezentacijai.  Pašnekovui įdomu buvo tai, jog tiek Savivaldybės administracija, tiek minėta VšĮ tendencingai neteikė informacijos apie jam rūpimus klausimus, biudžeto pinigų panaudojimą. „Nors atskleidžiau ne vieną atvejį, kai buvo pažeisti teisės aktai - VŠĮ sporto ir turizmo centras nuo 2012 m. iki 2017 m. nemokamai naudojosi patalpomis bibliotekoje, nemokėjo komunalinių ir kitų mokesčių, nesilaikant teisės aktų, gavo finansavimą. Straipsnyje apie tai nutylima ir tik abstrakčiai parašoma, kad keli tarybos nariai šūkauja. Tačiau nenuleidžiu rankų ir šiai dienai intensyviai siekiu, kad man būtų suteikta informacija apie pinigų naudojimą šioje įstaigoje - tam tenka pasitelkti į pagalbą ir kitas institucijas:Administracinių ginčų komisiją, Seimo kontrolieriaus įstaigą. Taip elgiuosi dėl to, kad visomis priemonėmis stengiamasi mane atriboti nuo informacijos. Suprantama, kodėl to siekiama -  viešumas neleidžia elgtis taip, kaip nori ir nepalieka vietos melui. Tačiau R. Špečkauskas, nebūdamas direktoriumi, žurnalistams teikė melagingus teiginius bandydamas apgauti savo rinkėjus ir skaitytojus. Straipsnyje teigiama, kad centre yra 2,25 etato ir vidutinis darbo užmokestis sudaro 406,30 eurų („į rankas“ ar „ant popieriaus“ - neaišku). Atrodo, viskas labai gražu, bet šiais skaičiais yra manipuliuojama siekiant suklaidinti. Pateikiu faktus: VšĮ Sporto ir turizmo centras dirba 4 darbuotojai: administratoriumi dirbantis R. Špečkauskas pilnu etatu, du darbuotojai po pusę etato ir vienas - 0,25 etato. Iš viešai pateikiamos ataskaitos matyti, kad pernai darbuotojų išlaikymui išleista 26 573 eurai. Nesunku paskaičiuoti, kad vienam darbuotojui tenka 550 eurų į mėnesį, tačiau neužmirškime, kad du etatai yra po 0,5 ir vienas 0,25. Jei vidurkį paskirstysite visiems darbuotojams, kaip dirbantiems pilnu etatu - tai gal galite įsivaizduoti, kokia yra R. Špečkausko alga? O kaip naudojami biudžeto pinigai? Šiais metais, pasikeitus įstatymui, praktiškai visos įstaigos tokius nepilnus etatus panaikino, nes reikia mokėti Sodros įmokas kaip už visą etatą - tai kokiu tikslu laikomi net trys nepilni etatai? Man peršasi tik viena mintis, paslėpti R. Špečkausko darbo užmokestį po vidurkiais“, - dėstė E. Kuturys.

Veikla nenukreipta prieš sportą

Pasak  tarybos nario, straipsnyje R. Špečkauskas giriasi, kad Natkiškiuose įrengė sporto klubą, tačiau pamiršo pasakyti, kad jis steigimo sutartimi įsipareigojo suteikti 32 kv. m. patalpas VšĮ Sporto ir turizmo centras. „Tai koks čia jo nuopelnas, kai tik už tokį įnašą kiekvienais metais gauna finansavimą iš Savivaldybės?  Minėtame straipsnyje bandoma sudaryti vaizdą, kad man sportas nerūpi, kad nesilankau renginiuose ir t. t. Tačiau kas stebi mano veiklą tikrai pasakys, kad tiek kultūrinis, tiek kitoks gyvenimas Pagėgiuose man rūpi, esu į jį įsitraukęs“, - teigė politikas. Anot jo,  dalyvaudamas sportiniame krašto gyvenime matė juokingų kuriozų.  „Dalyvaujant bėgime Mikytai-Pagėgiai, juokinga ir graudu buvo tada, kai po varžybų iš vaikų buvo atiminėjami medaliai, kadangi organizatoriai suklydo. Arba ant kaklo už laimėjimus vaikams buvo kabinami kelių metų senumo medaliai“, - tikino E. Kuturys. Tarybos narys pabrėžė kad jo veikla nenukreipta prieš sportą, o tik siekiama, kad pinigai būtų naudojami skaidriai, racionaliai, atitektų tiems sportininkams ar sporto šakoms, kurios  garsina Pagėgius, o ne savo malonumui, kaip dažnai spaudoje matome, kad  R. Špečkauskas dalyvavo Palangoje smiginio turnyre už mokesčių mokėtojų pinigus, kai tuo metu sportininkai, pavyzdžiui, imtynininkas A. Merkevičius, veteranų pasaulio čempionate pelnęs II vietą, ir mokytojai į komandiruotes arba sporto varžybas važiuoja už savo lėšas.

Įstaiga nereikalinga

„Manau, kad tokia įstaiga Savivaldybei nereikalinga, apie tai pasisakė ir praeitais metais auditą atlikusi Valstybės kontrolė, tačiau Pagėgių valdantieji net nesureagavo.  Galbūt todėl, kad R. Špečkauskas yra valdančiosios partijos narys ir VšĮ Sportas ir turizmas centras biudžete nusimatė net 28 publikacijas svetainėje ir spaudoje, kuriose, kaip paprastai būna, bus matomas tik jis. Nepamirškime, R. Špečkauskas yra ir tarybos narys, todėl jam svarbi reklama. O kur kiti įstaigos darbuotojai? Manau, rinkimams ruošiasi ir veikia valdantieji, o kaltinama opozicija. Pagėgiuose yra Meno ir sporto mokykla, kuri puikiai atlieka savo funkcijas  ir atidavus tokias lėšas, pilnai sugebėtų užtikrinti skaidrų jų panaudojimą ne reklaminiams tikslams ir net sutaupyti. Dar viena įdomybė -  šios įstaigos pavadinime yra žodis „turizmas“, gal skaitytojams būtų įdomu sužinoti, kokius darbus VšĮ nuveikė toje srityje? Ogi visiškai nieko“, - baigė pokalbį E. Kuturys.


Straipsnio komentarai

Tai2018-07-28
Būtų gerai kad komskiu irštva isardytu. Kad pradėjai nesustok. Sekmes Komentaras patinka Komentaras nepatinka
seniui2018-07-28
KUTURYS MISEIKIO PAVADUOTOJAS BUVO TAI KAIP NEVADOVAVO, JU PAVALDINIAI EME IR DALINDAVOSI.:) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Senis2018-07-27
Kuturys tikrai nevadovavo policijai, o Miseikis niekada neeme kysiu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Rinkėjas2018-07-27
Nuo Einikio galvos, ant Špečkausko sprando užšoko ☺ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Lauris2018-07-27
kutury, laikyk kardaną, pikti komentarai tai tik švelni pradžia. Komskynas tikrai geruoju vietos neužleis! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Zbignevas2018-07-27
MENTAI PEDAI. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Lauris2018-07-27
aš tai už šį bičą. Pagarba, seni! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
^^2018-07-27
Šaunuolis, dar yra kas nebijo prieš Komskius eitų jų pačių kunigaikštystėje Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Ir dar2018-07-27
Kauno meras Matjošaitis taip pat, tai kad ta šmeižto korta mušta. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Super2018-07-27
Liuks, tokie ir turi eiti. S. Skvernelis irgi mentūrai vadovavo..... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
XXx2018-07-26
Kuturiui reiketu priminti kaip jo visa chebra kysius eme, kaip jis mentu buvo. Tada jis su Miseikiu vadovavo menturai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rinkimai2018-07-26
jau prasidėjo rimta rinkiminė kova. Purvas visi blogi viskas blogai. Bet ateis nauji veidai tvarka bus :)))). Mokykla turi savo tikslus, ten sporto mokyklos vaikams . O čia visiems po darbų senjorams, jaunimui. Komentaras patinka Komentaras nepatinka