Marius Rudzevičius – Baltijos šalių jaunučių ieties metimo čempionas

2018-07-29
Ant prizininkų pakylos aukščiausio laiptelio - Marius Rudzevičius, Šilutės sporto mokyklos auklėtinis.
Baltijos šalių jaunučių ieties metimo čempiono vardą Jelgavoje (Latvija) iškovojo pamariškis Marius Rudzevičius (treneris Bronius Mulskis), numetęs įrankį 54,38 m, o trišuolininkė Kristina Jašauskaitė (trenerė Lina Leikuvienė), nušokusi 12.70 m, užėmė II vietą.

Jelgavoje vykusiame Baltijos šalių jaunimo (U20) ir jaunučių (U16) lengvosios atletikos komandų varžybose Lietuvos rinktinės garbę sėkmingai gynė ir Šilutės sporto mokyklos auklėtiniai. Buvusi Vilkyčių pagrindinės mokyklos moksleivė Gintarė Paulauskaitė, šiuo metu besimokanti Vilniaus Ozo gimnazijoje ir jaunutis Marius Rudzevičius dalyvavo ieties metimo varžybose, o šilutiškė Kristina Jašauskaitė pasižymėjo šuolio tolį sektoriuje. Gintarę ir Marių išugdė kūno kultūros mokytojas Bronius Mulskis, o Kristiną treniruoja Lina Leikuvienė. Šis sezonas ypač sėkmingas M. Rudzevičiui, kuris neturi sau lygių tarp bendraamžių. Beje, Marius prizininku tapo ir šalies jaunių ieties metimo varžybose – užėmė III vietą.

Jelgavoje varžėsi jaunimo ir jaunučių komandos.  Pagrindiniai M. Rudzevičiaus konkurentai buvo Estijos metikai, turintys aukštus asmeninius rezultatus. Vis dėlto ietį toliausiai švystelėjo Marius, nuskraidinęs įrankį 54,38 m. Pasiektas rezultatas pelnė jam I vietą ir Baltijos šalių jaunučių čempiono titulą. II-III vietas, kaip ir spėta, užėmė estai. K. Jašauskaitė Jelgavoje pagerino trišuolio asmeninį rekordą ir užėmė II vietą. Jos rezultatas – 12.70 m. Mūsiškę aplenkė latvė Rūta Kate Lasmane, nušokusi 13.29 m.

Jaunimo rinktinių mačą laimėjo Lietuvos komanda – 177 tšk., Latvija – II v., 171 tšk., Estija – III v., 127 tšk. Jaunučių varžybų nugalėtoja tapo Estijos rinktinė – 180 tšk., Latvija – II v., 155 tšk., Lietuva – III v., 152 tšk.