Įbetonuota jau trečioji kapsulė ateities kartoms

2018-07-27, Kęstutis JOČYS

Visos jos žymi stambių objektų statybų pradžią. Pirmoji prieš mėnesį buvo įbetonuota ant Šilutės-Rusnės kelio, kuri skelbė estakados statybos atidarymą, antroji – liepos 13 d. S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje pradėtus naujojo autobusų parko statybos darbus ir trečioji praėjusį penktadienį (liepos 20 d.) buvo įbetonuota naujojo prekybos centro ir Šilutės autobusų stoties (Tilžės 22) statybvietėje.

Ilgas kelias per šūsnis skundų, patikrinimų ir gąsdinimų

Šiam projektui startą davė dar 2016 m. rugpjūčio 18 d. Šilutės rajono savivaldybės taryba nutarimu „Dėl pritarimo Šilutės autobusų stoties ir komercinės paskirties pastatų bei autobusų parko pastatų statyboms“. Tačiau prireikė vos ne dviejų metų, kol reikalai pajudėjo iš vietos. Tai atsitiko todėl, kad aktyvūs „visuomenininkai“ ėmė skalambinti varpais, kad autobusų parko teritorija užteršta cheminėmis medžiagomis (degalais ir alyva), o išjudinus gruntą, gali kilti vos ne ekologinė katastrofa. Pasipylė skundai į įvairias institucijas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, buvo sudarinėjamos komisijos, siunčiami užklausimai, atliekami tyrimai ir t. t. ir pan., kol pagaliau buvo nustatyta, kad jokia katastrofa net nekvepia, užterštas gruntas išvežtas, į jo vietą privežta naujo, švaraus... Tačiau laikas ėjo pirmyn, net investuotojai svarstė galimybę pasitraukti iš šio projekto.

Laiko kapsulė įbetonuota – darbai prasidėjo

Į didžiulį statybų aikštelės plotą prie paruoštos vietos kapsulės įbetonavimui susirinko „šalmuoti“ rajono vadovai, investuotojai, rangovai. Rajono meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad ši vieta autobusų parkui buvo išties netinkama: atvykstantys iš Šiaulių ar Kauno krypčių, tegalėdavo pamatyti tik didžiulę betoninę sieną ir iš jos kyšančius autobusų stogus. O šiuo metu jau atsivėrė vaizdas į gyvenamąjį kvartalą, po statybų pabaigos ši teritorija pasipuoš šiuolaikiniais pastatais ir patraukliu landšaftu. Jis pasveikino visus susirinkusius su šia idėja, kuri pagaliau virto kūnu, ir pakartojo premjero Sauliaus Skvernelio ištartus žodžius per estakados statybos pradžios atidarymą: „Dabar jokie skundai nebeįdomūs ir beverčiai – karavanas pajudėjo“.

Žodį taręs UAB „Projesta group“ generalinis direktorius Darius Baliukevičius   paminėjo, kad šio projekto vertė yra 2 mln. 515 tūkst. eurų, o visas projektavimas trūko 1,5 metų. Tai buvo viešai nematomas, tačiau labai kruopštus, daug laiko ir kantrybės pareikalavęs darbas. UAB „Žibai“, kuri yra šio projekto rangovė, vadovas Steponas Kazlauskas akcentavo, kad darbų laikas „suspaustas“ ir terminai riboti, bet jis su savo komanda tiki, jog gruodžio mėnesį kalėdinės nuotaikos turėtų būti šventiškos. Anot direktoriaus, reikia tik glaudaus bendradarbiavimo, o iš gyventojų pusės – supratingumo, šiek tiek kantrybės ir mažiau nusiskundimų dėl keliamo triukšmo – juk tokio objekto tyloje nepastatysi. Kapsulę su ateities kartoms dedikuotu tekstu pasirašė atsakingi asmenys, o ją kartu su visa statybu aikštele pašventino Žemaičių Naumiesčio katalikų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas Stanislovas Anužis .


Straipsnio komentarai

valdas2018-07-29
visuomeninku darbas kurstyti nesantaika Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?