Pinigai skiriami tam, kad būtų išleidžiami

2018-07-27, Kęstutis JOČYS
Šiame pastate priimami svarbiausi Šilutės rajono savivaldybės nutarimai. K. Jočio nuotrauka.
Šiame pastate priimami svarbiausi Šilutės rajono savivaldybės nutarimai. K. Jočio nuotrauka.

Šilutės rajono savivaldybės taryba rinksis į eilinį posėdį, kuriame pritars (arba ne) pateiktiems projektams, kuriuos praėjusią savaitę nagrinėjo komitetai. Kokius projektus rengėjai pateikė Socialinių reikalų komitetui, paanalizuokime išsamiau.

Liūdnesnės naujienos centralizuotos šilumos vartotojams

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ siūlo rajono Tarybai nustatyti teikiamos šilumos kainos dedamųjų antriesiems šilumos bazinės kainos galiojimo metams nustatymo. Taigi, liepos mėn., pagal jų perskaičiavimo projektą, atsižvelgus į ilgalaikio turto vienetų susidėvėjimo sąnaudų, investicijų grąžos ir kitus nuo ūkio subjekto valios nepriklausančių veiksnių nulemtus pokyčius, liepos mėn. galiojanti vienanarė šilumos kaina gyventojams 4,09 ct|kWh be PVM (4,46 ct|kWh su PVM) pagal pateiktą projektą būtų 4,17 ct|kWh be PVM ir 4,55 ct|kWh su PVM, t. y. padidėtų 9 centais arba 1,9 procento.

Parduodamas nebereikalingas turtas

Kadangi prasidėjo naujojo Šilutės autobusų parko statybos, UAB „Šilutės autobusų parkas“ tapo nebereikalingas senasis nekilnojamasis turtas – autobusų stoties pastatas (Geležinkelio 1A) su papildomais statiniais, kurių įsigijimo vertė 695 745 eurai (likutinė vertė 426 850 eurų), ir dispečerinės pastatas, esantis Geležinkelio 1B, kurio įsigijimo vertė 1 943 eurai, o likutinė vertė vos 1 euriukas.

2018 m. Savivaldybės biudžetas retsykiais pakoreguojamas

Tai kam šį kartą jį prireikė vėl koreguoti, o tiksliau – papildyti? Pirmiausia, LR švietimo ir mokslo ministerija 2018 m. birželio 15 d. įsakymu išlaidoms, susijusioms su pedagoginio darbuotojų skaičiaus optimizavimu, Šilutei skirta 62 930 eurų. Šios lėšos bus padalinamos Šilutės pirmajai ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijoms, Šilutės M. Jankaus, Pamario, Kintų pagr. mokykloms, Žibų pradinei mokyklai, Jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centrui, Žemaičių Naumiesčio mokyklai-darželiui, Šilutės vaikų lopšeliams-darželiams „Raudonkepuraitė“ ir „Žibutė‘.

Biudžeto pajamų planas didinamas 25 tūkst. eurų, kadangi gauta papildomų pajamų iš pastatų ir statinių realizavimo. Iš šitų tūkstantėlių 5 235 eurai skiriami Šilutės turizmo informavimo centrui skolai grąžinti, 3 400 eurų – Baltijos šalių galiūnų komandinio čempionato išlaidoms apmokėti ir likusieji 16 365 eurai skiriami Investicijų pritraukimo ir verslo vystymo programos skoloms padengti.

Neliko už borto turizmas ir kultūra

Pateiktuose projektuose siūloma pritarti tvarkybos darbų įgyvendinimui Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios pastatų komplekso Našlaičių globos namuose ir Švėkšnos sinagogoje užtikrinant, kad šis objektas 5 metus nuo finansavimo sutarties pasirašymo nebus naudojamas ūkinei- komercinei veiklai.

Turistų ir aktyvių poilsiautojų dėmesiui siūloma įgyvendinti ir dalyvauti dviejuose projektuose: „Pažink pamario kraštą keliaudamas paukščių taku“ ir „Nemuno delta. Kelionė žemuma ratu“.

Vainuto gimnazijoje – naujas vadovas

Kai pastaruoju metu rajone turime  mokymo įstaigų direktorių deficitą, tai net neabejojama, kad Laimos Barakauskienės kandidatūrai be Socialinių reikalų komiteto narių pritars ir rajono Taryba. Ji išlaikė visus kvalifikacinius egzaminus ir pareigas turėtų pradėti eiti nuo rugpjūčio 1-osios dienos penkerių metų kadencijai.


Straipsnio komentarai

G Ė D A Š I L U T Ė S m e r a s T I K R A k i a u l ė ar toks meras gali but meru 2018-07-29
butent o ypač carui merui apsigint nuo visuomenės tik vienas bet ponas meras pamiršta kad jis viešas žmogus jei ponas nesūgiaba tvarkytis tai gal palik kėde savo iniciatyva ir nedaryk gėdos visai Š I L U T E I Komentaras patinka Komentaras nepatinka