Susitikimas su susisiekimo ministru prasidėjo degalinėje

2018-08-01, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Iš kairės į dešinę: LR susisiekimo ministras R. Masiulis, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys A. Pupšys bei LR Seimo narys A. S. Nausėda.
Iš kairės į dešinę: LR susisiekimo ministras R. Masiulis, Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys A. Pupšys bei LR Seimo narys A. S. Nausėda.

Praėjusią savaitę Žemaičių Naumiesčio pašonėje esančioje degalinėje Lietuvos Respublikos susisiekimo ministras Rokas Masiulis užsuko ne degalų į automobilį užsipilti. Nespėjus jam išlipti iš automobilio, valdžios atstovai nieko nelaukdami išdėstė, su kokiomis  problemomis susiduriama Šilutės rajono sausumos ir vandens keliuose.

Problemos ne tik sausumoje, bet ir vandenyje

Atvykti į Šilutės rajoną pakvietė Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Degalinėje susitiko ir Žemaičių Naumiesčio-Šilutės kelią drauge apžiūrėjo ir LR Seimo nario padėjėjas Valdas Jurėnas bei Šilutės rajono savivaldybės narys Arūnas Pupšys.

„Būtina tvarkyti kelią Žemaičių Naumiestis - Šilutė. Problema egzistuoja, o ministrą į Šilutę kviečiau atvykti ne tik dėl minėto kelio, bet ir dėl kitų rajono sausumos ir vandens kelių problemų. Reikia asfaltuoti ir Mingės kelią. Problema egzistuoja ir Pakalnės uoste. Jis yra, o įplaukti į jį negalima. Tai, kas buvo planuota, visa infrastruktūra...Tokie pinigai panaudoti, o viskas taip ir stovi. Tai arba mes esame labai turtingi, arba labai kvaili, jei toks dalykas nėra iki galo padarytas. Problema yra ir upės. Čia saugomos teritorijos, daug perdėtų reikalavimų. Tai didelis stabdys iš LR Aplinkos ministerijos.  Jie vienu momentu verkia, kad žuvys neateina į aukštumą, bet nepasako, kad reikia išvalyti upes.  Visa žuvis emigruoja į Kaliningrado pusę, kur gilesni vandenys“, - tikino A. S. Nausėda.

A.Pupšys buvo tas, kuris pirmasis atskubėjo pas LR Seimo narį su prašymu tvarkyti  kelią Žemaičių Naumiestis - Šilutė. „Šiame kelyje eismas labai intensyvus, o eismo sąlygos tikrai blogos. Jis nuolat lopomas, o naudos iš to nėra. Ko gero tiek, kiek buvo panaudota lėšų jo tvarkymui, seniai būtų galima naujai išasfaltuoti. Žmonės minėtu keliu vyksta ir į Kauną, ir į Šilalę, ir į Tauragę ir t. t. Tai labai svarbus kelias“, - svečiui dėstė A. Pupšys. 

Keliai matomi

Ministras R. Masiulis pritarė, kad kelias  prastos būklės ir jį reikia tvarkyti. „Kapitalinis remontas numatytas 2019 metais. Žinokite tai, kad jūsų keliai tikrai yra matomi. Dabar bus visi keliai įvertinti. Šilutei proporcingai bus skirta daugiau, nes čia nudėvėti keliai“, - teigė svečias. Pasak jo, prastą Mingės kelią jis žino iš anksčiau, kuomet dar gyveno Klaipėdoje ir atvykdavo į Pamario kraštą pailsėti. Politikai, apžiūrėję Žemaičių Naumiesčio - Šilutės kelią, nuvyko į rajono savivaldybę, kur susitiko su meru Vytautu Laurinaičiu.

„Akcentavome, kad būtina tvarkyti kelią į Klaipėdą, asfaltuoti žvyrkelį į Minijos kaimą, džiaugiamės, kad liepos pabaigoje bus plėšiami vokai dėl kelio į Žemaičių Naumiestį. Prašome išvalyti upių vagas, kad būtų galima naudotis vandens keliais. Dėl užsinešusių upių vagų, sumažėja žuvų ištekliai, taip pat norime skatinti laivybą, nes keliai yra, o naudotis jais negalima. Ministras informavo apie baigiamą visų Lietuvos kelių įvertinimą ir konstatavo faktą, kad Šilutės keliai priskiriami prie labiausiai apleistų. Tikslas yra bent jau sulyginti visų rajonų situaciją, pasiekti atitinkamą visų kelių kokybės vidurkį, kad būtų galima metodiškai tvarkyti. Šilutės savivaldybėje bus tvarkomos 54 perėjos, sankryžos, vykdomi asfalto remonto darbai. Pasidžiaugta, kad vyksta labai sklandus kelių perdavimas Savivaldybės žinion. Vidaus vandenų direkcijos kelių skyriaus viršininkas patikslino, kad bent jau nuo kitų metų pradės valymo darbus Atmatoje. Pasidžiaugė Savivaldybės darbu, kad Šilutės uoste yra veikianti kuro kolonėlė“, - po susitikimo su ministru R. Masiuliu savo facebook paskyroje rašė meras.

Svečias apžiūrėjo ir Rusnės estakados statymo darbus. „Labai džiugu girdėti rusniškių entuziazmą – vietos gyventojai įsitikinę, kad estakada kraštą prikels naujam gyvenimui. Bendruomenės atstovai tiki, kad gyventojų skaičius nuo maždaug 1500 dabar gali išaugti net iki 10000 jau per artimiausią dešimtmetį“, - po susitikimo kalbėjo R. Masiulis.


Straipsnio komentarai

Senis2018-08-02
Juokas ima, kad "A.Pupšys buvo tas, kuris pirmasis atskubėjo pas LR Seimo narį su prašymu tvarkyti kelią Žemaičių Naumiestis - Šilutė." Lendu i .... Gal vel noresi buti isrinktas i Savivaldybes Taryba.
Keliui Silale-Silute suremontuoti butu pakake lesu, bet jos buvo sukistos i daugybe ziedu ir dar daugiau kalneliu, del ko kelias netapo saugesnis.
P.S.
... Is ko ismokote stovesenos, panasios i uzbonus (panasu i kolukio pirmininko stovesena)...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
VAGIA KUR PRYTELPA VISI PAŽIURĖKIT KOKIE KELININKŲ DVARAI PASTATYTI IR TIKTAI NE IŠ ALGOS IR VISUR PAS KIEKVIENA IŠASFALTUOTI KIEMAI IR TAKIUKAI 2018-08-02
ir kas iš to tipo MASIULIS TIK DABAR PAMATĖ KAIP IR ŠILUTĖS KLERKAI KAIP ŠILUTĖ DIRBA JEI 300 METRU IŠASFALTUOJA TAI 5 KILOMETRAI ŽVIRKELIO PALIEKA TAI AR ČIA TIPO ES PARAMA IŠASFALTUOT KAIMO VISUS ŽVIRKELIUS ARBA PIRMA PONULIU IR MEISTRŲ KIEMUS IŠASFALTUOJA O KAS LIKO KUR NEKUS KUR KLIUVO KUR NEKLIUVO TIPO DUOBES IŠASFALTAVO IR VISKAS TVARKOJ KUR NET PRAVAŽIAVUS PO TOKĮ KELIA NE TIK BE RATU LIEKI IR BE KAIKURIU MAŠINOS DETALIU Komentaras patinka Komentaras nepatinka
šilutiškė2018-08-02
Dėl respublikinių kelių ,matyt sužinojo ,kad įtraukta jau į planus ,tai bando ne savo nuopelnus įtraukti į savo sąrašą ir pasidėti pliusiuką prieš rajono gyventojus .
Dėl vandenų ,tai kur visi "protingieji " buvo ,kai projektavo ir statė Kintų ,Pakalnės uostą ,juk visi "rūpintojėliai" vietiniai ,sėdėjo Šilutėje ,matyt tik dabar koks žmogus iš šono paprotino ,kodėl neveikai tie uostai.Žmonių Jūs neapgausite su savo vaidyba ,o kad per Žem Naumiestė pats kelias geras,bet šulinių dangčiai neduoda net naktimis miegoti ,nes jie su lig kiekviena pravažiuojančia mašina bilda-skamba ,gali būti per atstumą nuo kelio ir skaičiuoti pravažiuojančias mašinas į Šilutę,kodėl to niekas nemato ar irgi reikia iš šono pasakyti .
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Vasiukai Siluteje2018-08-01
dar tokiu nesamoniu Siluteje nebuvo, kad savivaldybes taryba parintusi del respublikinio pavaldumo keliu bukles. Atrodo kad nebera didesniu problemu, rajone jau kaip ir nebera, todel reikia pasokdinti kokia nors ministerija. Skaitai ir galvoji, gal tas Masiulis tik is mandagumo teikesi isklausyti musu "rupintojeliu" raudas, lyg lauktume Sv. Popieziaus vizito Siluteje.... Kitas paprasciausiai juos butu pastates i savo vieta ir tiek. Jei Dievulis nuskriaude ant proto, tai tiems Silutes pridurkams ir Vilnius nepades. Komentaras patinka Komentaras nepatinka