Apie autobusų stoties pastatų privatizavimą ir ne tik...

2018-08-05, Sandra Tamašauskienė, Šilutės rajono savivaldybės tarybos mažumos (opozicijos) pirmininkė
Sandra Tamašauskienė, Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicijos lyderė.
Sandra Tamašauskienė, Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicijos lyderė.

Prieš tai, kai Šilutės rajono savivaldybės meras darė „tvarką“ ir vykdė „teisingumą“ po Savivaldybės langais - užsipuolė filmavusį žmogų ir atėmė jo telefoną - vyko Savivaldybės tarybos posėdis. Jame gana skubotai buvo sprendžiamas ir senosios Šilutės autobusų stoties pastatų privatizavimo klausimas.

Opozicija pasipriešino tokiam nemotyvuotam skubėjimui, pasiūlė Tarybai atidėti šį svarbų mums visiems klausimą iki rudens – tai galimai suerzino ir taip sunkiai susivaldantį merą.

Kas buvo parašyta opozicijos pareiškime?

Pateikiame sutrumpintą pareiškimo tekstą:

„Mažumos (opozicijos) nariai Sandra Tamašauskienė, Zigmantas Jaunius, Arūnas Kurlianskas ir Arvydas Jakas pritariame autobusų stoties senųjų pastatų privatizavimui – esame už viso stoties rajono sutvarkymą. Mes patys dar 2015 m. pasiūlėme „Šilutės autobusų parko ir stoties iškėlimo projektą“ ir šis pasiūlymas buvo patvirtintas kaip vienas šios Tarybos kadencijos strateginių projektų.

Tačiau pareiškiame, kad prieš privatizuojant vieną iš nedaugelio didesnių mieste likusių investicinių sklypų būtina:

suformuoti stoties rajono sutvarkymo strategiją, aptarus ją su miesto bendruomene; strategiją susieti su Šilutės miesto vizija;

sujungti abu sklypus ir tik tada paruošti privatizavimui senuosius pastatus;

privatizavimą turi vykdyti ne UAB „Šilutės autobusų parkas“, o Savivaldybės taryba – ji formuoja miesto ir rajono vystymosi strategiją.

Siūlome tik paruošus tinkamą – naudingą visai bendruomenei – sprendimą teikti svarstyti rajono savivaldybės Tarybai.“

Nepaisant opozicijos pareiškimo, sprendimas privatizuoti autobusų stoties pastatus Tarybos posėdyje priimtas. Bet, kaip jau tampa įprasta, meras eilinį kartą nesusivaldė, esą vis kažkas trukdo merui ir valdančiajai daugumai vykdyti projektus – tai sena nusibodusi melodija. Opozicija principingai laikosi nuostatos, kad projektai būtų vykdomi skaidriai – atitiktų visos Šilutės rajono bendruomenės interesus. Autobusų stotis yra visų mūsų turtas, mes – rajono ir miesto bendruomenė - turime nuspręsti, kas toje vietoje turi atsirasti – komerciniai, gyvenamieji ar socialiniam verslui pritaikyti objektai. Bet kokia skuba sprendžiant šį klausimą nepateisinama ir kelia įtarimų.

Merui ir valdančiajai daugumai kuo toliau, tuo sunkiau sekasi suprasti, kas yra savivalda. Jiems savivalda, kai valdo „savi“, o visi kiti paklūsta. Tikriausiai todėl Savivaldybės galva, nutildęs Tarybos posėdyje opozicijos lyderę, nusprendė užsipulti ir niekuo neprasikaltusį žmogų, filmuojantį Savivaldybės pastatą. Meras rodo jėgą – būtų stipru, jei nebūtų gėda ir nedovanotina.

 

Užs. Ne. 2018/07/30-01


Straipsnio komentarai

Tvarkai Teisiai ParduodamAS iš ŠAPKOS2018-08-08
išLidlime liudini - monu trobala be P ir be S ir netik... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šilutiškė2018-08-08
Sveiki, noriu pasidalinti nuomonę apie tvarkomą Šilutės parką - sunku žiūrėti kaip vyksta darbai- dirba po 1-2 darbininkus, o kartais nei vieno , matosi kaip vilkinami darbai... o ir darbų planas nesuvokiamas....pridaryta takelių visai ne reikiamoj vietoj...ir taip vos ne pusę metų, ir galo nesimato...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juozas2018-08-07
Ir visur tie konservai ,mūsų pensijų vagys ir didelių valstybės paskolų lyderiai.Aš jau turbūt nesulauksiu,kol jie išnyks nuo žemės paviršiaus.Neduok dieve,kad jie kituose rinkimuose ateitų į valdžią,jiems viskas negerai kas gerai daroma dėl paprasto žmogaus.Nei prie vieno mero ir buvusios valdžios taip negražėjo mūsų miestas,kaip dabar.O konservai tam ir išrasti,kad viską konservuoti. Nerašykit jūs konservatoriai straipsnių nenervuokit žmonių. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
didžiausia gėda šilutės 2018-08-06
kas per pencionatas sulindęs kad tokį tariama mera į vieta nepastato juk turi but ir ribos ir atsakomybė už tokius darbelius ir išsišokimus kai stoga turi komskį tai jis tipo gali sau viska leist ir viska tipo komskis padengs tokius jo išsišokimus Komentaras patinka Komentaras nepatinka