Amžius netrukdo norui kovoti

2018-08-04
B. Bagočius, išstudijavęs ne vieną šaškių žaidimo vadovėlį, yra kietas varžovas, ypač gerai žaidžiantis su aukšto reitingo konkurentais.
B. Bagočius, išstudijavęs ne vieną šaškių žaidimo vadovėlį, yra kietas varžovas, ypač gerai žaidžiantis su aukšto reitingo konkurentais.

Lietuvos paprastųjų šaškių veteranų čempionate Alytuje žaidė 39 dalyviai. Šilutės šaškių-šachmatų klubo (vadovas Romualdas Šimanauskas) atstovų – 4. Tarp pamariškių geriausiai pasirodė daugkartinis rajono čempionas Benediktas Bagočius – 11 taškų, 11 vieta. Kad kova prie šaškių lentų buvo atkakli, rodo turnyro statistika: net 10 dalyvių surinko po 11 taškų, o trečią vietą užėmęs marijampolietis Alvydas Grinkevičius pelnė vos tašku daugiau.

Alytuje kartu varžėsi vyrai ir moterys. Pastarųjų atvyko septynios. Čempionatas surengtas liepos 21-22 dienomis Piliakalnio progimnazijoje. Vyrų veteranų amžius – 50 metų ir vyresni, moterų – nuo 45 metų. Šilutiškių delegacija: Irena Grauslienė, Benediktas Bagočius, Domas Girčius ir Vincas Nefas.

Pamariškiai pasirodė pagal galimybes. Gal kiek sėkmės pritrūko B. Bagočiui, galėjusiam pakilti į ketvirtą ar net trečią vietą, nes jis turi aukštesnį reitingą nei trečiu likes A. Grinkevičius. Pastarojo reitingas – 2047, Benedikto – 2112. Skaičiai skaičiais, o turnyre kiekvienas žaidėjas žengia savo keliu ir pelno tiek, kiek tądien vertas.

Čempionate žaista šveicariška sistema – 9 ratai. Pirmą vietą užėmė šiaulietis Arūnas Bučinskas, turintis aukščiausią reitingą (2240). Jo kraitis – 14 taškų. Antras liko kaunietis Ramūnas Viskantas, surinkęs 13 taškų. Ramūno reitingas – 2123. Trečiasis prizininkas A. Grinkevičius pelnė 12 taškų. Po jo išsirikiavo net 10 dalyvių, uždirbusių po 11 taškų. Tarp jų buvo ir B. Bagočius, gavęs tenkintis 11-a vieta. 10 taškų surinkęs D. Girčius užėmė 16-ą vietą, V. Nefas su 9 taškais liko 22-as, 85-erių senjorė I. Grauslienė, kurios reitingas 1952 balai, pelnė 6 taškus – 36-a vieta. Irena Alytuje žaidė banguotai ir, vargu, ar patenkinta čempionato rezultatais, nes moterų varžybose ji neretai pakyla net į prizininkes. Žvelgiant į Ireną galima drąsiai sakyti, kad solidus amžius netrukdo jai trokšti pergalių.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?