Andriui Varnui įteiktas medalis už okeaninius žygius

2018-08-03
LINKĖJIMAS. Knechto, skirto Broniui Rožinskui atminti, atidengimo ceremonijoje nuskambėjo linkėjimas, kad prie šio knechto švartuotųsi okeaninius žygius pradedančios jachtos.  © Egidijaus JANKAUSKO nuotr
LINKĖJIMAS. Knechto, skirto Broniui Rožinskui atminti, atidengimo ceremonijoje nuskambėjo linkėjimas, kad prie šio knechto švartuotųsi okeaninius žygius pradedančios jachtos. © Egidijaus JANKAUSKO nuotr

Vienas iš nuvilnijusios Jūros šventės jūrinių akcentų - Buriuotojų krantinėje atidengtas knechtas buriuotojui Broniui Rožinskui - ilgai primins klaipėdiečiams ir miesto svečiams apie lietuvio buriuotojo žygdarbį.

Bronius Rožinskas (1912-1986 m.) dar 1962-1963 metais su savo jachta „Hermes 2“ ir komanda perplaukė Atlanto vandenyną ir šią savo kelionę skyrė lietuvių tautos garbei. Savo žygį buriuotojas pradėjo Lenkijoje, Ščecino uoste, ir užbaigė JAV, Floridoje.

Šis B. Rožinsko žygdarbis, savo reikšme prilyginamas Stepono ir Dariaus skrydžiui per Atlantą, tačiau ilgą laiką buvo Lietuvos istorijos paraštėse. Minint Lietuvos valstybingumo šimtmetį priminti buriuotojo vardą ir nuopelnus pastatant jam skirtą knechtą ir įsteigiant Broniaus Rožinsko atminimo medalius buriuotojams, garsinantiems Lietuvą, ėmėsi uostamiesčio ROTARY klubas „Concordia 1826“ su Buriuotojų sąjunga.

„Klubas „Concordia 1826“ puoselėja jūrines tradicijas. Labai norime, kad Buriuotojų krantine pavadinta Dangės krantinė būtų gyva istorija mūsų vaikams. Prieš ketverius metus šioje krantinėje klubo iniciatyva atsirado kryprodė, o po ilgų derinimo procedūrų pavyko pastatyti ir knechtą bei įamžinti iškilią B. Rožinkso asmenybę„, - sakė klubo „Concordia 1826“ atstovas Arūnas Burkšas.

Iškilmingoje knechto atidengimo ceremonijoje Jūros šventės metu dalyvavo iš JAV atvykusi buriuotojo dukra Nijolė Rožinskaitė-Zelwinder. Susigraudinusi per iškilmes viešnia sakė tikinti, kad Lietuvos nepriklausomybės nesulaukusio tėvelio pelenai išbarstyti į plačiuosius vandenis pagaliau pasiekė brangiąją gimtąją žemę. Už pastangas ir pagalbą įamžinant B. Rožinsko atminimą Klaipėdoje jo dukrai įteiktas pirmasis B. Rožinsko medalis ir diplomas. Medaliai už okeaninius žygius taip pat įteikti kapitonui Ignui Miniotui, Osvaldui Kubiliūnui (po mirties), Steponui Kudzevičiui (po mirties), Andriui Varnui, Linui Ivanauskui (Linkui), Raimundui Daubarui.

Dangės pakrantėje įsteigtoje Buriuotojų krantinėje knechtas buriuotojui Broniui Rožinskui papildė gražią knechtų galeriją, kurioje jau yra trys knechtai, skirti jachtoms „Audra“, „Dailė„, „Lietuva“, 1989 m. perplaukusioms Atlanto vandenyną, knechtas norvegų jachtai „Ana of Sand“ kuri 1990 m. buvo pirmoji užsienio jachta, įplaukusi į nepriklausomybę atgavusios Lietuvos uostą, knechtas, skirtas Vytautui Paulioniui, kuris valtimi perplaukė Baltijos jūrą, o grįždamas tragiškai žuvo, bei jachtai „Ambersail“, apiplaukusiai aplink pasaulį „Tūkstantmečio odisėjoje“.

ve.lt


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?