Pagerbti geriausiai egzaminus išlaikę abiturientai – tarp jų ir šilutiškis

2018-08-08
Lukas Arlauskas – abiturientas, kuris pelnė net tris šimtukus. Lijanos Jagintavičienės nuotrauka
Lukas Arlauskas – abiturientas, kuris pelnė net tris šimtukus. Lijanos Jagintavičienės nuotrauka

Liepos 31-ąją Valdovų rūmuose pagerbti sėkmingiausiai valstybinius brandos egzaminus išlaikę abiturientai, profesinio mokymo įstaigų ir tarptautinio bakalaureato absolventai. Abiturientus pasveikino Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis bei švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

„Šimtukai vainikuoja ilgametį darbą ir gebėjimą siekti ambicingų tikslų. Džiaugiuosi galėdama pasveikinti ne tik šimtukininkus, bet ir jų mokytojus bei tėvus, kurie neabejotinai prisidėjo prie abiturientų pasiekimų. Linkiu, kad puikūs egzaminų rezultatai tiestų kelią į sėkmingą ateitį, – sakė švietimo ir mokslo ministrė J. Petrauskienė. – Šimtukai randasi visur, kur yra gabių, motyvuotų, darbščių jaunų žmonių – rezultatai rodo, kad jų yra visoje Lietuvoje.“

Lyginant su praėjusiais metais, šimto balų įvertinimus gavusių abiturientų skaičius šoktelėjo: 2017 metais 1 733 mokiniai gavo 2 321 šimto balų įvertinimą, šiemet net 1 933 mokiniai iš viso gavo 2 424 šimtukus. 289 abiturientai gavo po du šimto balų įvertinimus, 17 mokinių – po keturis šimtukus ir 76 mokiniai gavo po tris šimto balų įvertinimus.

Bent po vienas šimto balų įvertinimas gautas 56 savivaldybėse iš 60-ies. Šilutės rajone geriausiai egzaminus išlaikė Šilutės Vydūno gimnazijos auklėtinis Lukas Arlauskas. Aukščiausiu balu įvertintos lietuvių, anglų kalbų ir informacinių technologijų žinios. 

„Mokiausi dvylika metų ir pavyko. Svarbiausia mokytis nuolat, o ne vien egzaminams. Jei mokaisi tik prieš egzaminus, labai greitai žinios dingsta“, - tikino Lukas rajono valdžios geriausiųjų pagerbimo šventėje, kuri vyko liepą. Lietuvių kalbos egzaminams abiturientą ruošė Jolita Švagždienė, anglų – Renata Baliasi, o informacinių technologijų – Tatjana Balvočienė.

„Nuostabus jausmas. Reikėjo raginti mokytis, bet vaikas turi labai gerą atmintį, sakė, kad mokymasis yra sistemingas“, – teigė Luko mama Nora.

Į pagerbimo ceremoniją Valdovų rūmuose pakviesti 10 geriausiai profesinio mokymo kvalifikacijos egzaminus išlaikiusių profesinio mokymo įstaigų absolventų (kurių brandos egzaminų rezultatai taip pat geri), 4 tarptautinio bakalaureato programą geriausiai baigusieji abiturientai ir 108 mokiniai, iš trijų ar daugiau valstybinių brandos egzaminų gavę šimto balų įvertinimus. Abiturientai, gavę vieną ar du šimto balų įvertinimus, pagerbiami savo savivaldybėse.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?