„Nemuno žirgyno taurė“ atiteko talentingai raitelei Raimondai Samušytei

2018-08-08, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Praėjęs savaitgalis Nemuno žirgyne buvo neeilinis. Net dvi dienas jo aikštę trypė ne tik šio žirgyno žirgai, tačiau ir svečiai, susirinkę iš visos Lietuvos. Čia vyko jau tradicinėmis tapusios Nemuno žirgyno jojimo konkūro varžybos, kurių metu paaiškėja, į kurį žirgyną šiais metais keliauja šio žirgyno taurė. Pagėgių kraštas džiaugiasi ir didžiuojasi – pagrindinė taurė liko Šilgaliuose, mat ji atiteko itin talentingai raitelei Raimondai Samušytei.

Varžybos vyko pagal FEI taisykles. Liepos 27-ąją surengti Lietuvos trakėnų augintojų asociacijos trakėnų veislės žirgų bandymai-varžybos „Nemuno žirgyno taurė“. Maršruto dizainerio, Nemuno žirgyno vyriausiojo trenerio Kosto Gaigalo sukurtus maršrutus raitelių ir žirgų duetai stengėsi įveikti be klaidų ir kuo greičiau. Vyriausioji teisėja – Ramunė Jolanta Jasienė. Po įnirtingų kovų, pirmajame konkūre, kurio kliūčių aukštis 80 cm, garbingą trečią vietą iškovojo tauragiškis Remigijus Gečas su kumele Žeimena. Duetas atstovavo Smalininkų žirgyną. Antra vieta atiteko legendinio Lietuvos konkūristo, daugybės varžybų nugalėtojo Stasio Jaso sūnui Stasiui su žirgu Edvinn. Nugalėjo – Lijana Jagintavičienė, Juknaičių žirgų sporto klubo atstovė.

Antrajame konkūre, kurio kliūčių aukštis iki 1 metro, pergalę šventė Zigmantas Jasas su žirgu Sakalas. Antroje vietoje liko Stasys Jasas su kumele Sirija, o trečioje - Viktorija Navickaitė su Ferrari.

Itin įnirtingos kovos tęsėsi ir liepos 28-ąją. Gilias tradicijas menančiose „Nemuno žirgyno taurės“ konkūrų varžybose vyko keturi konkūrai.

Pirmajame, kurio kliūčių aukštis buvo 80 centimetrų, nugalėtoja tapo klaipėdietė Valerija Vatagina su žirgu Allegro. Antra vieta atiteko Zigmui Jasui su žirgu Sakalas. Pastarojo brolis Stasys liko trečias su žirgu Edvinn.

Antrojo konkūro, kurio kliūčių aukštis 1-1,10 m. nugalėtoja - Annija Varna su žirgu Revija. Antra vieta atiteko taip pat šiai raitelei tik su žirgu Candy. Trečia liko Kamilė Puipaitė ir žirgas Compliment.

Trečiajame konkūre kliūčių aukštis kilstelėtas iki 1,15 m. Čia niekas neįveikė Kosto Gaigalo ir jo žirgo Hofas. Jie ir šventė pergalę šiame konkūre. Antrą vietą iškovojo Stasys Jasas su žirgu Sirija, trečią – Raimonda Samušytė ir žirgas Monopolis. Ketvirtuoju liko Mindaugas Bacevičius su Hariu Poteriu, o penktąja – Paulina Makauskaitė su Namiro.

Turnyrą vainikavo konkūras Nemuno žirgyno taurei laimėti – duetai turėjo įveikti iki 130 cm aukščio kliūtis. Jame kovojo septyni duetai. Tarp jų buvo tik viena moteris – R. Samušytė, kuri ramiai, be įtampos ir elegantiškai įveikė visas kliūtis be klaidų ir greičiausiai. Ji nušluostė nosis visiems vyrams, tarp kurių buvo ir Lietuvos konkūrų čempionų nugalėtojų, įvairių šalyje ir užsienio šalyse organizuojamų varžybų nugalėtojų, prizininkų. Pasidžiaugta, kad Raimonda Vokietijoje, Hanoveryje, 12-ąjame tarptautiniame trakėnų veislės žirgų Bundes čempionate su kumelaite Hete tapo 2016 metų Bundes čempionato konkūrų absoliučia čempione.

Antra vieta atiteko save  šišioniškiu vadinančiam vilniečiui Stasiui Jasui su žirgu Edvinn, kuris atstovavo savo Jojimo centrą „Žirgas“. Trečią vietą užėmė palangiškis Pranas Milkintas su nuosavu širmiu. Ketvirtoje vietoje liko šilgališkis Mindaugas Bacevičius su žirgu Hariu Poteriu. Penktoje vietoje taip pat nemuniškis Kostas Gaigalas su žirgu Ostu Valniu.

Dvi dienas vykusių konkūrų metu buvo duota daugiau nei 100 startų.

Renginį organizavo: UAB „Lietuvos žirgynas“, VšĮ  „Jojimo varžybų organizacija“, LŽSF.

Renginio akimirkos


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!