„G4S Lietuva“: suklastoti eurai kelia rimtą susirūpinimą

2015-01-13, „G4S Lietuva“ informacija

Po euro įvedimo pagausėjus pranešimų apie padirbtų euro banknotų atvejus, didžiausios Lietuvoje saugos sprendimų bendrovės „G4S Lietuva“ specialistai primena apie būtinybę tinkamai apmokyti įmonių darbuotojus.

„Per pirmąsias euro įvedimo savaites pastebima daug pranešimų apie nustatytus eurų padirbinėjimo atvejus. Reaguodami į šia problemą, norėtume priminti įmonėms, kad svarbu tinkamai apmokyti darbuotojus – kaip atpažinti naująją valiutą, kokie svarbiausi jų apsaugos požymiai“, – sakė „G4S Lietuva“ vykdomasis direktorius Raimondas Bučys.

„G4S Lietuva“ specialistai skaičiuoja, kad darbuotojų nekompetencijos lemti praradimai gali įmonei kainuoti daug brangiau nei edukacija – kartą nepastebėjus padirbto euro, tokie „klientai“ gali sugrįžti ne vieną kartą.

„Mūsų specialistai nuolat pabrėžia – galima savarankiškai susipažinti su eurų apsaugos požymiais, tačiau susipažinti – nereiškia išmokti. Kiekvienas darbuotojas turi savarankiškai išmokti visus požymius, mokytis tuomet, kai jam yra patogu,  nereikia trukdyti įprasto darbuotojų darbo grafiko“, – aiškino R. Bučys.

Skelbiama, kad policijos pareigūnai jau pačiomis pirmomis sausio dienomis, vos įvedus Lietuvoje eurą, vieną po kito gauna pranešimus apie įtarimų keliančius banknotus ar asmenis, kurie prašo iškeisti pinigus. Daugiausia su sukčiavimo atvejais susiduria smulkus ir vidutinis verslas – iš pirmo žvilgsnio kartais klastotes sunku atskirti net specialistams.

„G4S Lietuva“ dar prieš euro įvedimą paragino savo klientus surengti visų su pinigais dirbančių darbuotojų mokymus, neturint tokios galimybės – pasiūlyta galimybė užsakyti ir virtualius mokymus. Jais aktyviai domimasi ir po euro įvedimo.

„Nemažai įmonių ieškojo sprendimo kaip greitai ir efektyviai apmokyti personalą dirbti su nauja mokėjimo valiuta – būtina kiek įmanoma sumažinti tikimybę, kad suklastoti pinigai atsidurs kasoje“, – sakė R. Bučys.

 „G4S Lietuva“ specialistai perspėja, kad netikrų eurų gulėjimas įmonių kasose gali pakenkti ir įmonės reputacijai – kai kuriais atvejais netikri eurai guli kasose kelias dienas, tik vėliau nustatoma, kad jie netikri.

Daugiau informacijos http://vma.saugusnamai.lt/euromokymai/.

„G4S Lietuva“ priklauso tarptautinei grupei „G4S“, kuri veikia 115 pasaulio valstybių.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?