Buvęs meras Arvydas Jakas – kriptovaliutų ar tik popierinis milijonierius?

2018-08-31, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Buvęs meras A. Jakas teigė, kad skolas visiems gražins iki paskutinio cento ir su kaupu.
Buvęs meras A. Jakas teigė, kad skolas visiems gražins iki paskutinio cento ir su kaupu.

Valstybinei mokesčių inspekcijai paviešinus aukščiausių Lietuvos vadovų bei politikų turto deklaracijas už praėjusius metus paaiškėjo, kad turtus sėkmingai valdo ir šalies savivaldybių tarybų nariai. Turtingiausiųjų šalies politikų dešimtuke - ir Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys Arvydas Jakas. Buvęs meras yra pagarsėjęs kaip skolų negrąžinantis asmuo. Apie tai ir kalbėjomės su juo pačiu. Pasirodo, deklaruotos sumos turi būti visiškai kitokios, mat praėjusių metų deklaracija nėra visai teisinga. „Sumas, kurias jūs vadinate skolomis, aš vadinu investicijomis“, - užtikrintai teigė politikas.

Save laiko sąžiningu piliečiu

Ties viduriuku, penktoje vietoje, atsidūrė buvęs Šilutės rajono savivaldybės meras A. Jakas. Jo turto deklaracijoje - daugiau nei 4,6 mln. eurų. Didžiausią savo turto dalį laiko bankuose – 3,7 mln. eurų. Turimo nekilnojamojo turto vertė bemaž - 395 tūkst. eurų., o žemės sklypų – daugiau nei 20 tūkst. „Aš seniai esu milijonierius. Tik kai litus padarė eurais, tapau ne milijonieriumi. Dabar vėl milijonierius. Tai projekto vertė, kurią reikia deklaruoti kriptovaliuta. Paprastai, pagal mūsų valstybės mokesčių deklaravimo ypatumus – pavertė kriptovaliutą į eurus ir patys konvertavo anksčiau nei reikia, sausio 1 dieną. Įrašė sumas kaip ne banko lėšas. Padarė kuriozą“, - optimistiškai pradėjo pokalbį pašnekovas.

A. Jakas tvirtino, kad grynųjų jis išties neturi, mat tokia suma įvertintas parduodamas projektas. Jis vis pasvarstė – gal paskubėjo deklaruoti... „Bet aiškinausi su mokesčiais, jie sakė, kad reikia deklaruoti. Uždeklaravau. Viskas čia yra. Ir čia gali būti dar didesnė suma. Gali dar daugiau nustebinti. Čia nėra problemos“, - įsitikinęs politikas. Jis vėl pabrėžė, kad kalbėjosi su Valstybinės  mokesčių inspekcijos darbuotojais, o kada tai darė – laiką ir datą – net pasižymėjo, įsirašė į telefoną.

Pasidžiaugė, kad projektas – baigimo stadijoje, o kitą savaitę dėl to ketina vykti į Ženevą. Save įvardino kaip sąžiningą pilietį, paskubėjusį viską sudeklaruoti, neslėpė, kad šiemet ko gero jis taps dar turtingesnis. Iš kalbos buvo aišku – jam turtus atneš ne aitvarai, o... projektas.

Nebetyli dabartinis meras

„Arvydai, daugiau kaip metus esi skolingas man daugiau nei 100 eurų. Iš paskelbtų milijonų galėtum grąžinti“, - tokį komentarą socialiniame tinkle facebook‘e parašė Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, pasklidus informacijai, kad Savivaldybės taryboje yra milijonierių.

Prakalbus vienai šilutiškei apie tai, kad nereikia taip viešai šmeižti, meras V. Laurinaitis paaiškino paprastai: „Gerb. Ugne, aš nieko netrypiu ir nešmeižiu. Arvydas 2016 metais pralaimėjo bylą ir turėjo sumokėti apie 150 eurų priteistų išlaidų. Kadangi Arvydas neturi pajamų, kaip konstatuoja antstolė, tai man kas pusmetį iš jo sąskaitos gražina po 10-20 eurų. O kur dar skolos Savivaldybei, mano kolegoms ir visiems kitiems. Jeigu jis įsivaizduoja, kad turi tiek pinigų banke, tai gal skolų atgavimo viltį lai pasiunčia savo fundatoriams.“

„Šilokerčemai“ V. Laurnaitis teigė, kad išties jis pats neprašo A. Jako gražinti skolas, mat tą daro antstoliai. Jis prisiminė, kad šių metų balandį jam buvo pervesti 7 eurai. „Arvydas buvo prašęs neperduoti jo antstoliams. Bet tai padariau, nes žinau jo būdą. Gerai, kad žmogus turi lakią vaizduotę. Visi turime savo minčių, svajonių. Ko gero, jis deklaravo jau areštuotą turtą. Taip galvoju“, -  svarstė Savivaldybės vadovas.

Naudojasi susidariusia situacija

Pats A. Jakas teigė, jog V. Laurinaitis jam neskolino jokių pinigų, kad jis ir neprašė grąžinti skolos. Priminėme, kad politikui buvo priteistos teismo išlaidos, kurias jis privalo pervesti būtent V. Laurinaičiui. „Jis neprašė manęs jokių pinigų, nuėjo tiesiai pas antstolius, - tęsė A. Jakas. - Na ir tegul toliau palaukia... Sumas, kurias jūs vadinate skolomis, aš vadinu investicijomis. Jos paskui verčiasi į tam tikrus uždarbius projekto verte. Jo vertė tokia, kokią aš šiandien deklaravau. Bet aš tą deklaravau ne eurais, o kriptovaliuta. Aš nesu biednas. Bet kaip ir visi turtingi žmonės – neturiu pinigų.“

Tiesa, A. Jako turtą jau pardavinėjo antstoliai. Jis sakė, kad taip darydami jie padarė pažeidimus.  Pakalbinta antstolė Andžela Tamašauskienė nieko nekomentavo. Ji tik pasakė, kad jei būtų neteisėti antstolio poelgiai, A. Jakas galėtų parodyti teismo sprendimą. „Žino, kad antstoliai neskleis duomenų, tuo ir naudojasi“, - trumpai atsakė A. Ramašauskienė.

Teigia, kad meluoja

„Šilokarčema“ jau rašė apie tai, kad kreditoriai buvusį merą kaltina aferizmu. Pavyko tuomet išsiaiškinti, kad Šilutės kredito unijai politikas skolingas apie 200 000 eurų. Tačiau kredito įmonės vadovė Genovaitė Kimbrienė atsisakė komentuoti ir nepatvirtino, ar tai tiesa, ar ne.

A. Jakas žadėjo ne vienerius metus  beveik 10 000 eurų skolą grąžinti ir nepanorusiam prisistatyti šilutiškiui verslininkui. Anot pinigų neatgaunančio vyriškio, jam „geriausias“ meras vis tikina, kad jau turi „pareiti“ pinigai tai iš Ukrainos, tai iš Rusijos, jog tuoj bus „paleisti“ projektai arba laimėsiąs ginčus su Lietuvos Vyriausybe, nes Olekas kažką ne taip padarė ir dėl to jis praradęs  milijonus. „Žingsniuoja jis į priekį, vykdo projektus ir šventai tiki savo verslo perspektyvomis. Šis „verslininkas“ nuoširdžiai meluoja apie skolos gražinimą“, - kalbėjo praėjusių metų gegužę pasipiktinęs politiko elgesiu šilutiškis. „Jo ekonominė situacija, ko gero, tokia, kad jam to nepavydėtų  nė vienas Šilutės benamis“, - svarstė tada pašnekovas. 

Pardavė skolą

Šilališkis pasakojo apie 6 000 eurų skolą. Pasirodo, jis, netekęs kantrybės ir vilties atgauti savo pinigų, pardavė ją už pusę kainos įmonei, kuri superka skolas.

Tada rašėme ir apie tai, kad verslininkui Kazimierui Sprindžiūnui politikas skolingas 25 000 eurų, o net 81 000 eurų skola -  verslininkui, buvusiam dukters uošviui Vitalijui Plikaičiui. Dėl pastarosios sumos A. Jakas ir dabar tvirtina – buvę giminės pasielgė nesąžiningai ir skolą sudvigubino neišmetę senųjų skolas patvirtinančių dokumentų, kurie buvo pasirašyti naujai. 

A. Jakas redakcijoje tuomet teigė turįs visus dokumentus, įrodančius, kad valstybė jam skolinga beveik milijoną. Išsitraukė juos, pasišvaistė, pirštu pavedžiojo ir įsidėjo skubiai atgal į segtuvą, mat tai slapta informacija, nors ką tik buvo sakęs, jog gali įrodyti, kad jis teisus. Apie tai keletą žodelių kalbėjo ir šiemet. Bet nieko konkretaus nepasakė. Tiesa, pernai jis supykęs net išrėžė: „Nesieju ateities su „mužikynu“. Paprašėme patikslinti, kas tas „mužikynas“? Paaiškėjo, kad - Šilutės rajonas. Paklausus, ar jau ruošiasi artėjantiems rinkimams į Šilutės rajono savivaldybės tarybą, atsakė, kad tai paaiškės rudenį. O jis gi jau ne už kalnų.


Straipsnio komentarai

Hero2018-09-05
Ot ministeris yra Jakas,
Ponas jis tikrai bajavas,
Bet lūšnynų milijonieriaus tokia dalia,
Užuojautos linija užimta.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Senis2018-09-05
Vistiek uz Pupsi nebalsuosiu.
L. Jagintaviciene buvo pazadejusi parasyti apie visu Tarybos nariu turta ir turtinius bei kitokius isipareigojimus, bet kazkodel sustojo ties A. Jaku.
Savo numyletini A. Pupsi saugo labai.
Negrazu Lijana .....
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Agota2018-09-04
Skolaas zmonem tegul atidavineje pagiru podas visada juodas Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Tika2018-09-02
Jakai, grįžk į realybę Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Olegas2018-08-31
Jeigu būtų pasakęs jog jį pagrobė ateiviai įtikimiau skambėtų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2018-08-31
Cirkas išvažiavo, o klounas liko :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nu2018-08-30
bet kai kurie gedos visai neturi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
as2018-08-30
as isgedos sudegciau eks mere dar nori galvoti apie merus juokdary Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A'rmani J'eans2018-08-25
https://www.youtube.com/watch?v=ndeUdOj8MnA

Rekomenduoju kriptoekonominiam raštingumui pakelti. o, šiek tiek išprusus, ir apie popierinį milijardierių „Facebook“ įkūrėją M.Zuckerbergą paklausyti (nuo 1.02.20 ).

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Abu po truputį2018-08-24
manau Komentaras patinka Komentaras nepatinka
anonimas2018-08-23
Yra tik vienas klausimas - Jakas sukčius ar aferistas ? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
to jo2018-08-22
tai kuo jis tuomet atsiskaitys? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2018-08-22
palikit ta p. Jaka ramybeje po mirties atsiskaitys Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2018-08-22
palikit ta p. Jaka ramybeje po mirties atsiskaitys Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ANDRIUSA2018-08-22
Tik su sveikom nepragertomis smegenimis sitas verslininkas kitus verslininkus su pragertomis smegenimis varo i backa,kai pats kartas nuo karto be laselines pagalbos iseiti is komos negali. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Na va2018-08-22
Na va ir leisgyve ziurke Andriusa is ano gyvenimo pragertomis smegenelemis pradejo savo haliucinacijas komentuoti. :D :D :D Visu saliu ziurkiavagiai vienykites pries Jaka :D :D :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ANDRIUSA2018-08-21
Sitas veikejas turetu gydytis Sveksnoje arbaN.Vilnioje,jokiu projektu jis neturi,puola visur kas bet koki ora pasiulo,o tomis orinemis idejomis gydo visus ir melzia pinigus is tu kas uzkimba ant kabliuko,zinom sito verslininko planus, o tai pat kaip vienas veikejas ne is musu salies ji maudo tusciais pazadais,patarimas kas dar nenumelztas -netiketi pasakom. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A'rmani J'eans2018-08-21
Taip. Greta, tik esmę pati išmąstyk :) Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Greta2018-08-21
A'rmani J'eans , gerus komentarus rašai iš straipsnio : Netikėta priežastis, kodėl kai kurie žmonės turi mažai draugų ir nemėgsta bendrauti :D :D :D Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A'rmani J'eans2018-08-19
Tas,kuris turi tikslą, nejaučia įžeidimų Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Valdas2018-08-19
TAI GRĄŽINK SKOLAS JEIGU TURI IŠ KO Komentaras patinka Komentaras nepatinka
mhm2018-08-19
Prisivogi, o vėliau jog turėtum ką VMI parodyti, teigi jog eisi kriptokaralius. Planas chuliganas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TOKIEM VISTIEK ATEIS GYVENIMO TEISMAS 2018-08-19
BIUDŽETINIS VAGIS KAIP IR KITI KLERKAI IŠ ES LĖŠŲ SUSIKROVĘS TURTUS IR DEDASI MILIJONIERIUM Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A'rmani J'eans2018-08-19
Protingi žmonės puikiai supranta, ką sugeba, todėl turi užsibrėžę rimtus tikslus ir nešvaisto laiko smulkmenoms. Kol kažkas planuoja savaitgalį, jie planuoja gyvenimą. Jie savo laiką skiria saviugdai ir tobulėjimui. Jie nesitiki, kad aplinkiniai juos supras – vieną dieną tie aplinkiniai patys viską pamatys. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klausyk, tu2018-08-18
sukrustas kripto"milijonieriau" - skola atiduok!!! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Senis2018-08-18
Na paskaiciukite prasau A. Pupsio turtus... Prasau...labai
Ar jis biednas ar ne? Tauta turi zinoti..
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A'rmani J'eans2018-08-18
Protingi žmonės puikiai supranta, ką sugeba, todėl turi užsibrėžę rimtus tikslus ir nešvaisto laiko smulkmenoms. Kol kažkas planuoja savaitgalį, jie planuoja gyvenimą. Jie savo laiką skiria saviugdai ir tobulėjimui. Jie nesitiki, kad aplinkiniai juos supras – vieną dieną tie aplinkiniai patys viską pamatys. Komentaras patinka Komentaras nepatinka