Motinos širdis nujautė blogį...

2018-08-19, Romualdas Danielius MAŽUTIS

Anksčiau teistas 27-erių šilutiškis Ž. B., būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, susivaidijo su sugyventine dėl to, kad pastarosios kelias dienas nebuvo namuose. Asmeninis konfliktas baigėsi „klasikiniu“ vyrišku smurtu: skėlė delnu moteriai skruostan, patampė už plaukų, viena ranka smaugė, tris kartus spyrė į pilvą. Bjaurus įvykis gal ir būtų neiškilęs aikštėn, bet policiją iškvietė išsigandusi nukentėjusiosios motina.

Smurtas šeimose, deja, tampa įprastu. Vyras, ilgai nesvarstydamas, kelia ranką prieš savo brangiąją, šoka ją stumdyti, trankyti kumščiais kur pakliuvę. Pabirę keiksmai tik stiprina stipresniojo įtūžį. Sunkus vaizdas! Kodėl namų reikalas sprendžiamas grubiausiu būdu? Kas tam pastumia? Išsilavinimo, kultūros stoka, baisi nepagarba, alkoholio sudirgintos emocijos, nusvertos minutės pykčio. Vienaip ar kitaip, bet nepatikėsime kartais išgirstama nuomone, jog jei muša, vadinasi, myli. Skamba labai ironiškai, ar ne. Smurtas žmonių santykiuose nepriimtinas, tam nėra pateisinimo.

Nukentėjusiosios  parodymai

Konflikto diena – gegužės 13-oji. Ginčas tarp sugyventinių kilo buto virtuvėje apie 17 valandą. Neblaivus Ž. B. smūgius sudavė savo draugei, kai ši sėdėjo prie stalo. Nukentėjusioji patyrė du smūgius delnu į kairįjį skruostą, po to sugyventinis rankomis sugriebė tampyti už supintų plaukų. Smurtautojui, matyt, atrodė, kad to negana – viena ranka ėmė spausti moters kaklą. Auka nesipriešino, maldavo nebemušti, bet vyras sąžinės graužimo nepajuto, ne mažiau kaip 3 kartus spyrė į pilvą, pataikydamas į kairįjį šoną. Jai skaudėjo. Į medikus nukentėjusioji nesikreipė, nes nebuvo sužalota, nereiškė ir civilinio ieškinio. Tuos parodymus patvirtino ir akistatos su įtariamuoju metu. Pastarasis smūgius sudavė besiaiškinant su drauge, kodėl ji kelias dienas nebuvo namuose.

Policiją iškvietė sumuštos dukros motina

Nukentėjusiosios motina iškvietė policiją, kai jos namuose dukra susiginčijo su sugyventiniu. Moteriai pasirodė, kad dukra yra išsigandusi, nusiverkusi. Porai išėjus pabūgo, kad sugyventinis Ž. B. nešoktų smurtauti prieš dukrą. Policiją iškvietė tam, kad patikrintų ar sugyventinių bute viskas gerai. Motinos širdis nemelavo – jos dukrą sumušė sugyventinis.

Liudijo pareigūnas

Tą pačią dieną Ž. B. buvo sulaikytas. Į įvykio vietą važiavo du Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai. Jie turėjo du adresus: pranešėjos ir sugyventinių. Pranešėja telefonu teigė, kad jos dukrą išsitempė namo agresyviai nusiteikęs sugyventinis. Motina pergyveno, kad dukra gali būti sumušta. Ž. B. nenoriai atidarė duris policininkams. Jo sugyventinė patvirtino, kad vyras prieš ją naudojo smurtą. Įtariamąjį sulaikė. 

Apribojo mušeikos laisvę

Ž. B. savo kaltę pripažino visiškai, nuoširdžiai gailėjosi dėl panaudoto smurto. Jo išsilavinimas – pagrindinis, anksčiau teistas, teistumas neišnykęs. Ž. B. buvo neatlikęs 99 valandų viešųjų darbų.

Kaltinamasis nuteistas Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmų baudžiamuoju įsakymu. Skiriant bausmę atsižvelgta į visas faktines bylos aplinkybes, Ž. B. ankstesnę nusikalstamą veiką. Bylą liepos 13 dieną išnagrinėjo teisėjas Vaclovas Jurjonas. Galutinė bausmė, skirta teisiamajam Ž. B. už fizinio skausmo sukėlimą (LR BK 140 str. 2 d.) – laisvės apribojimas septyniems mėnesiams, įpareigojant per visą bausmės atlikimo laikotarpį dirbti arba registruotis darbo biržoje, nekeisti gyvenamosios vietos be bausmę vykdančios institucijos žinios. Į bausmės laiką įskaitytas sulaikymas nuo gegužės 13 iki gegužės 15-osios. Kardomosios priemonės – įpareigojimas gyventi atskirai nuo nukentėjusiosios ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti bus panaikinti baudžiamajam įsakymui įsiteisėjus. Koks sutapimas – Ž. B. nusikalto gegužės 13 dieną, nubaustas liepos 13 dieną. Regis, 13-omis dienomis bent jau nuteistajam geriau dirbti, jei tai darbo diena ar ilsėtis, jei poilsio diena, bet ne kivirčytis, ar juo labiau - muštis.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?