Tropinė liūtis ralio kroso finale - lenktynininkams prireikė išskirtinių sugebėjimų

2018-08-17, Sergėjus GVILDYS
S. Gvildžio nuotraukos
S. Gvildžio nuotraukos

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto trasoje ralio kroso varžybų rezultatus koregavo tropinė liūtis. Finalinių važiavimų metu, prapliupus liūčiai, lenktynininkams teko parodyti savo meistriškumą varžantis permirkusioje trasoje.

Automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ organizuotose Baltijos šalių, Lietuvos ir Lenkijos ralio kroso čempionatų varžybose užsiregistravo net 70 lenktynininkų. Toks rekordinis dalyvių skaičius pirmą kartą susirinko į grunto arenose vykstančias lenktynes. Įdomu tai, kad lenktynėse dalyvavo net 45 sportininkai iš Lenkijos. Tam įtakos turėjo susitarimas su Lenkijos automobilių sporto federacijos vadovais dėl nacionalinių pirmenybių etapų apsikeitimo.

Varžybos vyko net septyniose skirtingose klasėse. Reikia pažymėti, kad šį kartą siurprizą pateikė gamta. Finalinių važiavimų metu prasidėjusi tropinė liūtis pakeitė važiavimo sąlygas trasoje. O žiūrovai turėjo galimybę regėti nuostabų vaizdą iš slidinėjančių ir vandens purslus taškančių automobilių.

Tokia gamtos išdaiga gerokai pakoregavo kai kurių lenktynininkų planus varžybose ir pareikalavo išskirtinių gabumų. Lietuvos ralio kroso čempionato 2-ojo etapo Open Super Cars klasėje triumfavo lenkas Tomasz Kuchar, aplenkdamas antroje vietoje finišavusį lietuvį Šarūną Gliką ir savo tėvynainį Marcin Gagacki, kuris finišo liniją kirto trečias. ASK „Vilkyčiai“ atstovaujantis Kęstutis Garnelis liko devintas.

Touring Cars 2000 klasėje greičiausiai į finišą atvažiavo Deividas Vareika, antras Kajus Samsonas, trečias finišavo latvis Kaspars Fricsons. Šeimininkų sporto klubo narys Mindaugas Sidabras tenkinosi penktąja vieta.

Super 1600 klasėje nepralenkiamas buvo Rokas Jokubauskas. Antras finišavo lenkas Rafal Bardys, trečioje vietoje palikdamas latvį Jurį Spikį.

Pirmą kartą Vilkyčiuose buvo duotas startas Junior 1000 klasėje. Čia rungtyniauja vaikai nuo 11 iki 16 metų imtinai. Taip pat taikomi specialūs techniniai reikalavimai šios klasės automobiliams: turi būti išsaugotas originalus kėbulas, draudžiamas sandarinimo putų naudojimas, galimi aerodinaminiai elementai, jei jie yra numatyti gamyklos serijinėje gamyboje. Minimali masė kartu su vairuotoju ir pilna ekipiruote (šalmas, kombinezonas, batai, pirštinės) ir tuo momentu esančiais automobilyje eksploataciniais skysčiais bei degalais turi būti ne mažesnė nei 900 kg. Vilkyčiuose startavo trys tokie automobiliai. Tai Normantas Lepšys su Toyota Yaris, Valdas Mikužis taip pat su Toyota Yaris ir Raminta Jankauskaitė su Opel Corsa. Šios klasės Vilkyčių etapo nugalėtoju tapo ASK „Vilkyčiai“ atstovas V. Mikužis. Tai savotiška dovana seneliui, Vilkyčių trasos įkūrėjui ir šių varžybų organizatoriui, lenktynininkui Kazimierui Gudžiūnui.

Nacionalinės klasės komandinėje įskaitoje nugalėjo automobilių sporto klubas iš Marijampolės „Smart Motosport“, antroje vietoje liko šeimininkai - automobilių sporto klubo „Vilkyčiai“ lenktynininkai, treti - „Motosport LT“ klubo atstovai iš Šakių.

Šį sezoną Vilkyčių trasoje turėsime progą dar kartą išvysti lenktyniaujančius automobilius. Rugpjūčio 26 dieną čia vyks  Lietuvos automobilių kroso pirmenybių V etapas, Baltijos automobilių kroso B-1600 taurės II etapas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?