Jungia vėjas, vanduo ir begalinis noras lėkti paskui bures

2018-08-18, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Užsiėmimų akimirka. L. Jagintavičienės nuotrauka
Užsiėmimų akimirka. L. Jagintavičienės nuotrauka
Kintų buriavimo mėgėjų klubas „Marių burės“ siekia ugdyti jaunąją kartą. Todėl savo idėjų neatsisako – ir šiemet organizavo mokyklėlę, kurios užsiėmimų metu mokoma kaip „pakinkyti“ vėją ir drąsiai lėkti paskui bures.

Jachtų klubas Mingėje tapo žinomu ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Dabar pomėgis buriuoti vienija vis daugiau žmonių. Teritoriją saugo ir prižiūri klubo nariai. Budėjimus vykdo pasikeisdami savanoriškai, o ir įvairias veiklas organizuoja.

Kolektyvas šiemet ir vėl padėjo suorganizuot stovyklą vaikams. Vėl klubo teritorijoje ir vandenyje netrūko geros nuotaikos, juoko, kalbų, diskusijų, patarimų, mat čia susirinko ne tik mažieji stovyklautojai, bet ir jų gimdytojai. Drauge mokėsi buriavimo paslapčių. Teorinius ir praktinius mokymus veda didelę patirtį ir žinių bagažą sukaupęs instruktorius iš Marijampolės Aleksandras.

Buriavimo mėgėjų klubo „Marių burės“ prezidentas Arūnas Speičys džiaugėsi, kad ir šiemet stovykla jos dalyviams patinka ir yra naudinga. „Užsiėmimai vyks beveik savaitę. Pirmą kartą tokia stovykla suorganizuota prieš dešimt metų. Vėliau keletą metų to nedarėme. Pirmus kartus mokymus organizavome patys. Vėliau nusprendėme pasikviesti turintį patirtį ir reikalingą licenziją darbui su vaikais trenerį iš Marijampolės. Jis atvyksta ir dar atsiveža pripučiamus katerius, kuriuos naudoja mokymams. Drauge atvyksta ir keli optimistai – jaunimas. Daug norinčių buriuoti, tačiau tai jaunuoliai ne iš Šilutės. Prisijungė gal tik10 šilutiškių. Tikriausiai per daug arti vandens gyvename ir tokie užsiėmimai nėra tokie įdomūs“, - kalbėjo pašnekovas. Jam yra tekę net iš tėvo lūpų išgirsti, kad vaikai vasarą turi padėti daržus ravėti, o ne dykadieniauti.

Daugiausia pastangų, kad būtų organizuojama stovykla, įdėjo Arūnas Maciulevičius. Jis tai daro, nes nori, kad mūsų šalyje būtų kuo daugiau buriuojančių, plaukiančių. „Buriuojantys vaikai yra visiškai kitokie, kitaip reaguoja į aplinką. Sugeba bendrauti vandenyje, padėti vienas kitam“, - tikino pašnekovas.

Buriavimo meno galima mokytis jau nuo 6-7 metų. Pavyzdžiui, Lenkijoje tokio amžiaus vaikai dalyvauja varžybose. Jie laivą net patys į krantą partempia, jį susitvarko, o jei reikia, ir draugui skuba į pagalbą.

Klubo teritorijoje išties puikiai sutaria šeimos. Ten vieni gamina, kiti sportuoja, treti padeda likusius darbus įveikti. Jaučiasi susitelkimas ir bendrystė. Juos jungia vėjas, vanduo ir begalinis noras lėkti paskui bures.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?