Inkakliuose skambėjo liaudiškos muzikos kapelų garsai

2018-08-18, Svekšnosnaujienos.lt informacija
Renginio akimirkos. Jono Girskio nuotraukos
Renginio akimirkos. Jono Girskio nuotraukos

Gali būti, jog Švėkšnos krašte gimė dar viena tradicija - liaudiškos muzikos kapelų šventė. Šį kartą pasistengė inkakliškiai, o tiksliau - kapela „Ašvelė“ ir jos vadovė Virginija Rukšnaitienė. Moteris, paraginta susirinkusių žiūrovų, pažadėjo, jog šventė, pavadinta „Suskambėkim“, vyks ir kitais metais.

Rugpjūčio 11-osios popietę į senąją ir kiek primirštą Inkaklių kultūros namų salę rinkosi liaudiškos muzikos dozės ir linksmų lietuviškų ritmų išsiilgę žiūrovai. Susirinkusiųjų susidomėjimą sukėlė ne tik atvykusios pamuzikuoti kapelos, bet ir vietinių moterų rankdarbių paroda.

Muzikos puokštę padovanoti atvyko penki kolektyvai: Telšių r. Rainių kaimo kapela „Svaja“ (vad. Janina Fabijonavičienė), „Kamana“ iš Sartininkų (vad. Zigmas Jašinskas), Gargždų „Sodo bernai“ (vad. Alfonsas Rauktys), Bikavėnų kaimo kapela „Lolytėlė“ (vad. Kazimieras Budrys) bei „Vaivorykštė“ iš Natkiškių (vad. Valdas Armonas). Žinoma, savo muzikinę dovaną buvo paruošusi ir inkakliškių „Ašvelė“.

Belaukiant visų svečių, laikas susirinkusiems neprailgo. Čia pat fojė buvo galima apžiūrėti vietinių moterų rankdarbių parodą, taip pat - pakalbinti pačias autores ir įsigyti jų darbus. Parodoje buvo eksponuojami D. Nausėdienės dekupažo dirbiniai, R. Pakutinksienės veltiniai ir sodai, R. Žiogaitės tapyba ir skulptūrėlės, V. Rukšnaitienės karpiniai ir kvilingo darbai.

 Aktyvieji inkakliškiai buvo labiau žinomi kaip folkloro ansamblis „Dainorai“, tačiau, kaip patys teigė, kad nenusentų ir anūkams patiktų, nusprendė suburti kapelą „Ašvelė“. O pradėję koncertuoti daug kur sutiko bendraminčių draugų, kuriems rūpėjo populiarinti liaudišką muziką. Tuomet ir nusprendė sukviesti savo naujuosius draugus pas save į kapelų šventę „Suskambėkim“. „Ne, ne pinigų, o  gerų draugų reikia turėti, norint surengti tokią šventę“,- sakė vadovė V. Rukšnaitienė. 

To ir palinkėsime, kad draugų ratas plėstųsi ir jūsų šventė taptų vis patrauklesnė.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?