Saulės išmyluoti, lietaus išprausti sugužėjo į Usėnų seniūnijos šventę

2018-08-23, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Renginio akimirkos. Usėnų seniūnijos bendruomenės nuotr.
Renginio akimirkos. Usėnų seniūnijos bendruomenės nuotr.

Vėl visus sukvietė Usėnų seniūnijos vasaros tradicinė šventė „Žolynėliai ligi pat dangaus“, kuri vyko dvi dienas.  Renginys kasmet suburia gimines, kaimynus, draugus. Visi skuba pasidalinti ne tik džiaugsmais, rūpesčiais bet ir savo šviežiu derliumi: agurkais, pomidorais, cukinijomis, medumi, obuoliais, duona, pyragais. Jų gausa ir grožiu šiemet tikrai skųstis  nebuvo galima.

Varžėsi ir mažieji žvejai

Rugpjūčio 10-ąją usėniškiai mielai klausėsi Naisių teatro muzikinės programos „Dainuosime mudu abudu“. Vėliau visi su atlikėjais vakarą pratęsė prie arbatos puodelio su pašnekesiais įvairiomis temomis.

Išaušus šeštadienio rytui, suorganizuotos žūklės varžybos vaikams nuo 9 iki 14 metų kavinės „Po liepa“ tvenkinyje. Dalyvavo 7 žvejai, tarp kurių buvo ir mergaičių. II-III vietas pasidalijo Toma Girdvainytė ir Gabrielė Dragūnaitė, I vietą laimėjo Matas Krepštekys, o didžiausią žuvį (4,020 kg) sugavo ir taurę laimėjo Mantas Gedvila. Iš viso per 2 valandas sugauti 8 kilogramai žuvies. Šių varžybų rėmėjai - politikas Ričardas Stonkus ir kavinės „Po liepa“ šeimininkas Vytautas Martinavičius.

Tradiciškai bumbsėjo ir kamuolys krepšinio aikštelėje, kurioje krepšininkai kovojo dėl Usėnų Dieduko taurės. Nugalėjo komanda „Bim bam“ iš Gargždų. Usėniškiai užėmė III vietą.

 Usėnuose ne tik krepšinis mėgstamas, čia netrūko ir norinčių išsiaiškinti, kas stipriausi tinklinio aikštelėje. Geriausiems buvo įteikta Usėnų seniūno Algirdo Raukčio taurė. Ją iškovojo ir didelį rūkytą šamą  dovanų gavo komanda iš Stubrių „Pirma linija“.

Nepamiršti ir vaikai

Tie, kurių širdys labiau linksta prie kultūrinių renginių, rinkosi į F. Bajoraičio Usėnų filialo biblioteką. „Menas mano viduje buvo visada, tačiau tik dabar išdrįsau išsilaisvinti“ - sakė menininkė susirinkusiesiems. Suorganizuoti užsiėmimai ir mažiausiems seniūnijos gyventojams. Jie su linksmąja animatore linksminosi ir juokavo,  gera nuotaika tiesiog tvyrojo ore.

Vėliau visi susirinko prie bendruomenės namų, kur buvo aukojamos Šv. Mišios už usėniškius, giedojo bažnyčios choras ir moterų vokalinis ansamblis „Smiltė“.

Apdovanoti naujagimiai

Oficialią šventės atidarymo šventę pradėjo svečiai iš Rusnės salos. Šokių kolektyvo „Rusnietis“ moterys, kurioms vadovauja Solveiga Mockienė, visus tiesiog pakerėjo.

„Kiekviena seniūnija, minėdama Lietuvos šimtmetį stengėsi simboliškai įprasminti save vienokiu ar kitokiu ženklu. Usėnai šiais metais dar labiau išgražėjo: poilsio erdvės prie parko, upelio, tvenkinio pasidarė dar patogesnės, patrauklesnės. Gėlynai, tautiška instaliacija ant bendruomenės namų sienos rodo, jog usėniškiams svarbi gimtinė. Na, o šiandien tikiuosi  pastebėjote baltą užrašą „Usėnai“, kuris kvies visus į tėviškę  švenčių ir ypatingų datų metu“, - kalbėjo renginio vedėja Jūratė Daugalienė.

 Visus sveikino Usėnų šeimininkas – seniūnas A. Rauktys. Palinkėjęs visiems gražios šventės, pakvietė Usėnų seniūnijos bendruomenės pirmininkę Aldoną Rauktienę ir etnografinio teatro „Negelys“ režisierę Jūratę Daugalienę pakelti seniūnijos vėliavą. Jai suplevėsavus, gražiausių sveikinimų puokštes įteikė renginio svečiai: Lietuvos Respublikos Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda, Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Algis Bekeris, Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis bei visų mylimas ir gerbiamas klebonas Kazys Žutautas.

Apdovanoti naujagimiai, į šį pasaulį atėję nuo praėjusių metų iki šių metų Žolinės. Usėnų seniūnijoje sulaukta 13 gandro dovanų: Amelijos Mažeikytės,  Dovydo Bučinsko, Agotos Ankudavičiūtės, Margaritos Vičkutės, Kajaus Kilinsko, Gusto Petrausko, Barboros Mockutės, Gedimino Žičkaus, Arno Kleino, Evelinos Mickutės, Herkaus Vaitkaus, Lėjos Girskytės bei Kajaus Dulkos.

Pagerbtas etnografinis mėgėjų teatras „Negelys“ už dalyvavimą dainų šventėje „Vardan tos...“. Pasak A. Rauktienės, pirmą kartą usėniškių kolektyvas, neskaitant mokyklos šokėjų bei dainorių, dalyvavo dainų šventėje. 

Išaiškintas stipriausias vyras

Savo sveikinimą dovanojo tercetas iš Drevernos, kurių vadovė Virgina Asnauskienė. Nuostabią puokštę ir sveikinimus atvežė ir Juknaičių bendruomenės aktyvas.Vakarą tęsė galiūnų konkursas - reikėjo pernešti 3 maišus smėlio po 50 kg. iš vienos vietos į kitą, 3 kartus iškelti 32 kg. svarmenį, su pirštinėmis įverti siūlą į adatą, ir suvarstyti sportinį batelį. Tai reikėjo padaryti kuo greičiau. III vietą laimėjo Vilija Burzdžiūtė, II - Saulius Dulka, o galiūno titulą ir taurę laimėjo Kęstutis Dragūnas. Visi stipruoliai - iš Usėnų.

Šventės metu vyko žolelių arbatų degustacija - konkursas. 5 iš 8 arbatų atspėjo Dalia Svirskaitė, Vilija Valainienė ir Vladas Bardauskis. Renginį vainikavo bendruomenės pirmininkės padėka ir dovanos visiems, kurie prisidėjo prie renginio organizavimo. Kojas pakilnoti ir į šokio sūkurį įsitraukti privertė  realybės šou „2 barai“ dalyviai Žygis ir Gabija. Šventę užbaigė grupė „Vairas“ ir šventiniai fejerverkai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?