Kaip teisingai supakuoti siuntą?

2018-08-24

Jei dar prieš porą dešimtmečių kas būtų pasakęs, kad galėsime kone viską siųsti artimiesiems, draugams, kolegoms, verslo partneriams Lietuvoje, o juo labiau už tūkstančių kilometrų, tai vargu, ar kas būtų patikėjęs. Bet būtent tokia šiandieninė realybė ir yra – turime visas galimybes siųsti lengvai tiek mažas smulkmenėles, tiek ir didelių gabaritų daiktus. Nemažai siuntinių kasdien iškeliauja iš Šilutės regiono į kaimyninius regionus, tolimesnius Lietuvos kampelius, o atsižvelgiant į Šilutės strateginę padėtį, nenuostabu, kad didelis siuntų srautas iškeliauja vandens keliu į užsienio šalis. Tiesa, kad siuntinys ir jo turinys kelionės metu nebūtų pažeisti, labai svarbu tinkamai supakuoti siuntą.

Bendri siuntos pakavimo principai

Pirmiausia, tai visas siuntos pakavimas turi remtis tuo, kad būtų apsaugotas ne tik siuntos turinys, bet ir kitos drauge keliaujančios siuntos. Vadinasi, labai svarbu, kokia pakuotė pasirenkama. Daugelis siuntų pakuojamos į dėžes. Daug vežėjų visame pasaulyje apjungusioje ParcelABC platformoje teigiama, jog geriausiu pasirinkimu bus naujos dėžės, standžios ir turinčios lygius kraštus. Kai į dėžę įdėsite siunčiamą daiktą ar daiktus, laisvą erdvę sandariai užpildykite specialia pakavimo medžiaga, kad daiktai dėžėje nejudėtų, o būtų standžiai įkurdinti. Tokia pakavimo medžiaga gali būti putplastis, vata, gofruotas kartonas ir pan. Jei matote, kad Jūsų siunčiami daiktai užima visą dėžę ar juos net reikia įsprausti pasitelkus šiek tiek jėgos, tuomet tikslinga būtų arba paieškoti didesnės dėžės, arba siunčiamus daiktus padalyti į atskiras dėžes.

Dūžtančių, trapių daiktų pakavimo ypatumai

Jei siųsite dūžtančius daiktus, pavyzdžiui, krištolinius, stiklinius suvenyrus, vazas ir pan., tuomet pasirūpinkite atitinkamu kiekvieno daikto supakavimu atskirai. Svarbu, kad dėžėje toks daiktas nesiliestų prie sienelių, todėl rinkitės tik už siunčiamą daiktą didesnę dėžę ir negailėkite tuščiai ertmei specialios pakavimo medžiagos, pavyzdžiui, plėvelės su pūslelėmis, putplasčio. Nedėkite kelių trapių daiktų į vieną dėžę.

Jei siunčiate tarą su skysčiais, įsitikinkite, kad tara sandariai uždaryta ir nėra jokios galimybės skysčiui išsilieti.

Vientisų ir neišardomų, didelių daiktų siuntimas

Dėžė nebūtina neišardomiems, vientisiems daiktams, kurie yra netaršūs ir neturi atsikišusių, aštrių kampų. Į tokių daiktų sąrašą patenka lagaminai, statinės, įvairios plokštės ir pan.

Siunčiant itin didelius daiktus, pavyzdžiui, baldus, stakles ir pan., juos reikia tvirtinti prie specialių padėklų ir įsitikinti, kad jie laikosi stabiliai bei transportuojami nenuvirs.

Dailiai supakuotų daiktų siuntimo ypatumai

Norėdami brangius žmones nustebinti elegantiška dovana, dailiai supakuota į dovanoms skirtą dėžutę, turite žinoti, kad tokia dėžutė neatstoja pakuotės. Tai reiškia, kad supakuotą daiktą privalu pakuoti dar kartą – į transportavimui skirtą pakuotę, laikantis minėtų pakavimo taisyklių.

Svarbu įsitikinti, kad:

  • lipni juostelė, kuria supakuota siunta, neatsiklijuoja, kampai neatsilupę ir tvirtai laikosi;

  • trapūs daiktai supakuoti negailint pakavimo medžiagos, tara su skysčiu sandariai uždaryta, o didelių gabaritų daiktai ant padėklų laikosi itin stabiliai;
  • pakuotė atlaiko statinį spaudimą svorio, už ją didesnio iki 5 kartų;
  • išorinė pakuotė atlaiko įstrižinį kritimą iš 0,9 m aukščio.

Ne mažiau svarbu ir tinkamas siuntos žymėjimas

Siuntinio žymėjimo taisyklės gali skirtis atskirose kurjerių tarnybose. Jei naudositės ParcelABC.lt sistema, kas leis itin lengvai ir sparčiai užsakyti siuntinio siuntimo paslaugą į bet kurį pasaulio kampelį iš Šilutės regiono, tai visus reikalingus žymėjimus savo siuntai gausite el. paštu – Jums tereiks juos užklijuoti ant siuntos.


Straipsnio komentarai

audrius2019-05-24
is patirties galiu pasakyti kad nesvarbu kaip supakuosi siuntini jeigu pasto darbuotojai skirstyme ir kurjeriai juos bet kaip meto tai nepadeda nei storas kartonas nei burbuline plevele. kiek teko siusti per vietines firmas venipak ir pan tokiu problemu nebuvo tfu tfu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?