Sūnaus įtūžį įskėlė nepagarbus tėvo žodis apie jo motiną...

2018-08-30, Romualdas Danielius MAŽUTIS

29-erių T. B. kartu su dviem draugais aplankė kaime neįgalų tėvą. Deja, gerų ketinimų vizitas, šildomas išgertuvių, baigėsi sūnaus ir tėvo žodiniu konfliktu. Sūnaus rūstį sukėlė tėvui išsprūdęs negražus žodis apie buvusią žmoną, tai yra sūnaus motiną. Gulinčiam lovoje tėvui sūnus du kartus užtvojo kumščiu į veidą ir nesunkiai jį sužalojo. Giminaičių susitikimas prie butelio virto kriminaliniu įvykiu ir baudžiamąja byla.

Ak, ta karčiosios galia, prieš kurią niekaip neatsispiria nemažai vyrijos. Pradinio išsilavinimo T. B. dėl to irgi turi problemų. Beje, vyras anksčiau jau teistas dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo ir atviros vagystės. Tai buvo 2008 ir 2011 metais. Teistumai išnykę, tačiau T. B. charakteristika vis dar neigiama. Tėvo atžvilgiu jis nėra piktybiškai nusiteikęs, net pagloboja jį, tačiau šiemet, balandžio 29-osios naktį, nesusivaldė, pasidavė staiga užplūdusioms emocijoms – smogė bejėgiam invalidui. Ši baudžiamoji byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmuose rugpjūčio 16 dieną. Teisėjas Vaclovas Jurjonas pripažino T. B. kaltu pagal LR BK 138 str. 2 dalies 3 punktą (nesunkiai sužalojo savo artimą giminaitį). Įkalčių ir liudytojų tam pakako, kaltinamasis taipogi visiškai prisipažino, o nukentėjusysis sūnui pretenzijų neturėjo, jam atleido manydamas, kad incidentas kilo dėl jo paties kaltės. Tai kas įvyko?

Pavadino sūnaus motiną kekše

Vyrams susiginčijus, o ypač kilnojant stikliukus, gali išsprūsti nepadoriausi žodžiai, neturintys jokio realaus pagrindimo. Šeimos paslaptys kartais interpretuojamos, išverčiamos antraip, siekiant kažką sumenkinti, apjuodinti.  Žodis gali trenkti skaudžiau nei kumštis. Prastos sveikatos nukentėjusysis A. B., gimęs 1963 metais, gyvena kaime. Balandžio 28-osios pavakarę, apie 19 valandą, jį aplankė sūnus su dviem draugais. Alkoholiu vaišinosi ne tik svečiai, bet ir būsimasis nukentėjusysis. Apie 23 valandą tarp tėvo ir sūnaus kilo žodinis konfliktas. Anot liudytojo, apklausto ikiteisminio tyrimo metu, gulintis lovoje senolis pareiškė norą susitaikyti su buvusia žmona, T. B. motina. Sūnus atšovė, jog nieko nebus, nurodydamas priežastį – tėvo pomėgį išgerti. Susinervinęs tėvas drėbė įžeidžiantį žodį, kad jo mama esanti „kekšė“, nutvėręs ją su kitu vyru. Paleista žodinė bomba įsiutino sūnų: kumščiu vožė gulinčiam tėvui į kairę veido pusę du smūgius. Nukentėjusysis galva atsitrenkė į lovos kraštą. Neįgalus vyras patyrė nosies kaulų skeveldrinį lūžį, paviršinę nosies nugarėlės žaizdą ir muštinę žaizdą kairėje veido srityje. Valstybinės teismo medicinos tarnybos Klaipėdos skyriaus specialisto išvada  - A. B. padarytas nesunkus sveikatos sutrikdymas. Į įvykio vietą atvykę Šilutės rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai, rado lovoje gulintį kruvinu veidu nukentėjusįjį, kuris nurodė, kad jį sumušė sūnus T. B.

Kaltinamasis apgailestavo dėl savo poelgio, nukentėjusysis – dėl incidento

Sūnus tėvo atsiprašė, šis jam atleido. Nukentėjusysis suprato, kad jo pasakyti įžeidžiami žodžiai išprovokavo sūnaus nederamus veiksmus. Tėvas ir pats pasijuto kaltas. Teismas įvertino visas įvykio aplinkybes ir nusprendė skirti laisvės atėmimo bausmę artimą bausmės vidurkiui pagal inkriminuotą LR BK 138 str. 2 dalies 3 punktą. T. B. nubaustas laisvės atėmimu vieneriems metams ir šešiems mėnesiams. Kadangi byla išnagrinėta sutrumpinto įrodymų tyrimo tvarka, bausmė sumažinta vienu trečdaliu – liko vieneri metai nelaisvės, atidedant jos vykdymą tokiam pat laikui. T. B. įpareigotas per šį laikotarpį gydytis nuo alkoholizmo, dirbti arba mokytis, neišvykti už gyvenamosios vietos (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo, be to, 4 mėnesius dalyvauti smurtinį elgesį keičiančiose programose. Patenkintas Valstybinės ligonių kasos ieškinys: už A. B. gydymą nuteistasis turės sumokėti 81,91 euro. Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui.       


Straipsnio komentarai

nėra2018-08-31
nėra nieko baisiau kai tėvas su sūnumi geria ir mušasi.... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?