Ant Veiviržo kranto – įspūdingos žirgų jojimo varžybos

2018-08-30, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
S. Gvildžio nuotr.
S. Gvildžio nuotr.

Vilkyčiuose išradingai atšvęstos Žolinės. Čia suorganizuota tradicinė šventė „Vilko pėdomis“. Jos metu ne tik tradiciškai pagerbti darbščiausi vilkytiškiai: senjorai, naujagimiai ir jų tėvai, bet ir pasodinti ąžuolai. Čia lijo saldainių lietus, buvo suorganizuotas žirgų konkūras, į kurį susirinko  raiteliai iš įvairiausių šalies kampelių.

Nuo ankstaus ryto Vilkyčių parke, prie Veiviržo upės, žirgininkai Laima Ciparienė ir jos tėtis Ignas Burškys, talkinant bendruomenei, sukvietė išbandyti savo jėgas konkūrų varžybose. Pirmiausia kovojo dėl geriausiųjų vardo pirmą kartą gyvenime jojimo varžybose dalyvaujantys vaikai. Čia „Mažylių konkūro“, kurių kliūčių aukštis – 30 centimetrų“,  nugalėtoja tapo Ieva Šmaižytė su žirgu Libela. Antra liko Mija Dirgėlaitė su žirgu Fordas, III vietą užėmė  Meda Petrošiūtė su Drama, ketvirtą – Liepa Ališauskaitė su Meilute, penktą – Auksė Šperberytė su Žuvėdra.

Antrajame konkūre varžėsi raiteliai iki 16 metų. Kartelių aukštis siekė 60 centimetrų. Taurę įsteigė vietos verslininkas Kazimieras Gudžiūnas. Ją laimėjo Neda Sipavičiūtė su žirgu Kadrilis. Garbinga II vieta atiteko Austėjai Bumblauskaitei su Beriliu, III – Auksei Šperbelytei su Žuvėdra, IV – Leilai Griškutei su Kadriliu, V – Emanuelai Pitrėnaitei su Sanura Cash.

Jaunųjų žirgų įskaitoje pergalę šventė Viktoras Pocius su žirgu Aukuras. Antra liko Evelina Brazdeikytė su Beriliu, trečia – Eva Mardasaitė su Grafitti, ketvirta – Meda Petrošiūtė su Drama.

Kilstelėjus kliūčių karteles iki metro, užvirė kovos dėl Lietuvos Respublikos Seimo nario Alfredo Stasio Nausėdos taurės. Ji atiteko Lijanai Jagintavičienei su žirgu Bravo. II vietą užėmė Viktoras Pocius su Rapyra-Beira. Trečia liko Evelina Brazdeikytė su Beriliu, IV vietoje – Austėja Bumblauskaitė su Kadriliu, V – Rima Nausėdienė su Libela.

Kai kliūčių aukštis siekė 110 centimetrų, varžytasi dėl Šilutės rajono savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio taurės. Niekam nepavyko įveikti Beatričės Endzinaitės su žirgu Mauglis. Laura Fiodorovaitė su Picaso liko antra. III vieta džiaugėsi Lukas Zažeckis su Pia, IV – Sandra Zakarinaitė su Brando, V – Neda Sipavičiūtė su Kadriliu.

Duetams, kurie nieko nelaimėjo pirmuosiuose konkūruose, suorganizuotas paguodos konkūras, kur siekta laimėti UAB „Germanika“ taurę.  Ji atiteko Gabijai Burškytei su Libela. II vietą iškovojo Vykintas Mikalauskas su Ketoma, III – Deimantė Vilkutytė su Kiru, IV – Ieva Kristutytė, V – Jūratė Dijokaitė su Žabo.

Po konkūrų visi rinkosi prie scenos, kur laukė įvairios staigmenos, gražiausi palinkėjimai bendruomenei, pasilinksminimas iki vėlaus vakaro.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?