„Rambyniukė“ garbingose rankose

2018-08-30, Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė
A. Andriulienės nuotrauka.
A. Andriulienės nuotrauka.

Tarptautinis vargonų muzikos festivalis „Vargonų muzika Vilkyškiuose 2018“ jau įpusėjo ir džiugina klausytojų širdis profesionalių atlikėjų atliekama klasikine ir sakraline muzika. Jau įpratome, kad šie koncertai sutraukia daug klausytojų iš visos Lietuvos ir užsienio. Jie laukiami tarsi dar viena intelektuali šventė.

Šių koncertų nenuilstanti organizatorė,   Lietuvos Evangeliškosios muzikos sandraugos pirmininkė Laura Motuzaitė-Kairienė, padedama savo vyro, kunigo Mindaugo Kairio, visada su dideliu kruopštumu atrenka atlikėjus ir iš anksto derina jų atvykimą į Vilkyškius. Klausytojai maloninami profesionaliu menu iš įvairių pasaulio šalių. 

Praėjusiame koncerte klausytojų širdis džiugino smagus gospelo choro „Gospelkombinat“ iš Graifsvaldo (Vokietija) universiteto pasirodymas. Gospel choro dainavimo maniera ypatinga tuo, kad jame visi tampa svarbūs, visi dainuojantys turi galimybę būti solistais ir pasidalinti su klausančiaisiais savo talentu. Klausytojams taip pat persidavė toji džiugios bendrystės atmosfera.

Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, dėkodamas choristams, nuoširdžiausius padėkos žodžius išsakė ir organizatoriams. Ir už ypatingą meilę Pagėgių kraštui, už jo garsinimą, profesionalaus meno populiarinimą ir prieinamumo didinimą krašto žmonėms Laurai Motuzaitei-Kairienei buvo įteiktas garbingas Pagėgių savivaldybės apdovanojimas – Amžinosios Rambyno Kalno knygos mažoji kopija, švelniai visų vadinama „Rambyniuke“.

Iš prigimties kukli nominantė susijaudinusi negalėjo kalbėti, o audringi žiūrovų plojimai bylojo padėką ir besąlygišką pritarimą šiam Pagėgių savivaldybės vadovų sprendimui – pastebėti ir įvertinti kraštą garsinančius žmones, džiaugtis jų veikla bei pasiekimais ir dėkoti už darbą Pagėgių vardan.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?