Šyliškiai „nunešė“ Žemaičių Naumiestį

2018-08-31, Lijana JAGINTAVIČIENĖ

Savaitgalį į tradicinę šventę „Gandro dovanos“ kvietė Šylių kaimo bendruomenė „Švylys“, kurios aktyvistams išradingumo netrūko. Čia buvo pagerbti ne tik darbščiausi gyventojai, parodytas dėmesys kaimo naujagimiams, bet ir daug visokių staigmenų paruošta.

Pašventino koplytstulpį

Visoje Lietuvoje šiemet yra švenčiamas Lietuvos šimtmetis. Todėl ir Šylių bendruomenė nusprendė pastatyti koplytstulpį, kuris praeiviams primintų šį valstybės jubiliejų.  Renginio dalyviai pirmiausia prie jo ir susirinko.  Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Gardamo seniūnė Birutė Pocevičienė, Šylių bendruomenės “Švylys“ pirmininkas Arūnas - Juozas Uselis bei kūrinio autorius Vytautas Bliūdžius perkirpo juostelę, o tai reiškė, kad koplytstulpis išvydo dienos šviesą.  Jame pavaizduota Šylių istorija – nuo pradžios iki šių dienų. „Koplytstulpyje matosi namukai – tai mūsų kaimas“, - sakė bendruomenės pirmininkas.

Žemaičių Naumiesčio klebonas Stanislovas Anužis jį pašventino. Dvasininkas priminė, kad Žemaičių Naumiestyje yra paminklas „Žuvusiems dėl Lietuvos laisvės“, pastatytas 1928 metais, vėliau nugriautas, o atstatytas 1988 metais. Pasak kunigo, niekas iš naumiestiškių nesugalvojo taip išradingai paminėti Lietuvos šimtmečio. „Šyliškiai „nunešė“ Žemaičių Naumiestį“, - konstatavo sielų ganytojas.

Šventės dalyviai paskui Lietuvos trispalvę ir Gardamo seniūnijos vėliavą, grojant varinių pučiamųjų  instrumentų  ansambliui „Pamario Brass“ su gera nuotaika nužygiavo prie scenos.  Čia sveikinimų puokštes įteikė susirinkęs politikų būrys. Rajono vadovai padovanojo ir Šimtmečio ąžuoliuką.

Itin mažai naujagimių

„Renginys bendruomenės kiemelyje vyksta jau 18 metų iš eilės - tai tradicija tapusi Šylių bendruomenės šventė „Gandriuko dovanos“, kurių pradininkai  Virginija ir Vladimiras Saveljevai.  Gandras Lietuvoje – mylimas ir pavasarį laukiamas paukštis. O labiausiai sugrįžtančių šių sparnuočių laukia Šylių kaimo bendruomenė. Kaip nelauksi, jei šie raudonsnapiai kasmet apdovanoja šio krašto šeimas kūdikiais. Atsidėkodama Šylių bendruomenė vasaros pabaigoje surengia gandrams štai šitokias išleistuves  ir tuo pačiu pagerbia Šylių krašto naujagimius“, - kalbėjo renginio vedėja Lina Balčiauskienė.

Tačiau šiemet  naujagimių Šyliuose ne tiek daug – dvi mergaitės ir vienas berniukas. Šį pasaulį išvydo Juliaus ir Vitos dukrelė Leirė Parnarauskaitė, Sandros ir Mindaugo sūnus Augustas Stasytis bei Gintarės ir Alvydo atžala – Jogailė Šiaudvytytė.

Pagerbti ir savo aplinkos gražintojai. Gražiausios sodybos šeimininkai – Virginija ir Stasys Klimašauskai, tvarkingiausios sodybos – Stasė ir Stasys Dobilinskai. O aktyviausia bendruomenės šeima pripažinti Virginija ir Juozas Šiaudvyčiai. Įteikti medaliai bėgusiems aplink Šylius, žaidusiems tinklinį. Visus sportavusiuosius išvardino vietos sporto entuziastė Vilija Parnarauskienė.

Šventės metu dangų raižė ir lėktuvai. Net ir saldainių lietus pradėjo lyti, kuris daug džiaugsmo suteikė mažiausiems renginio dalyviams. Skambėjo dainos, kurias atliko   kaimo folkloro kolektyvas „Dainoriai“, vietos muzikantai, broliai Vladimiras ir Sergejus Seveljevai. Orą kaitino ir grupė „Dar“, atlikėja iš Latvijos Samanta Tina. Šventę vainikavo fejerverkai.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?