Gausus būrys ukrainiečių svetingai priimtas Pagėgiuose

2018-09-02, Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė
Susitikimo akimirka. Autorės nuotrauka.
Susitikimo akimirka. Autorės nuotrauka.

Pagėgių krašte svečiavosi didelis būrys - 40 vaikų iš Ukrainos, Ternopilio srities. Pagėgių savivaldybę aplankė vaikai, kurių tėvai šiuo metu kariauja arba yra grįžę sužeisti iš karo zonos.

Lietuvos užsienio reikalų ministerijos organizuojamos viešnagės leidžia vaikams puikiai praleisti laiką, bent trumpam užmiršti skaudžią realybę, susirasti naujų draugų, plėsti akiratį. Šiemet vaikai apgyvendinti Smalininkuose (Jurbarko s.). Lydimi kelionės organizatorių, svečiai turėjo progą pasisvečiuoti visose Tauragės apskrities savivaldybėse, kur buvo pasiūlytos įvairios pramogos, pristatomas kraštas ir jo įžymybės. Pagėgiškiams teko priimti šią delegaciją pirmiesiems. Pagėgiuose, trumpai apžiūrėję miestą, svečiai buvo maloniai sutikti Savivaldybės posėdžių salėje, kur juos pasitikęs vicemeras Sigitas Stonys įteikė maišelį saldumynų ir palinkėjo smagios viešnagės.

 Su gausiu būriu svečių aplankytas Kintų Vydūno kultūros centras ir pasigaminta vėtrungė, plaukta pramoginiu laivu į marias, o netoli Ventės rago ir garsiųjų paukščių gaudyklių netgi išsimaudyta marių vandenyje.

Kitą dieną svečius priėmė Martyno Jankaus muziejaus darbuotojai: apžiūrėtas paveikslų sodas ir maloniai pozuota prie vos prieš savaitę sode atidengto jų tėvynainio, ukrainiečio Andrejaus Fedosijenkos paveikslo. Muziejaus edukacijos centre edukatorė Laima Žemulienė vaikus mokė knygrišybos paslapčių ir kiekvienas susirišo savo knygelę. Muziejininkė Lina Vasiliauskaitė pravedė įdomią ekskursiją po muziejų. Svečiai buvo pakviesti pasirašyti Amžinojoje Rambyno svečių knygoje.

Smagi pramoga tapo Rambyno kalno laiptai, o prie raganų eglės, padedant Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorei Ilonai Meirei, buvo buriama, žaidžiami „raganiški“ žaidimai. Vakaro programą vainikavo viena smagiausių pramogų, kurią suteikė jaunieji šauliai ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Ačiū Alvydui Mikašauskui ir Algirdui Saročkai už pasiaukojimą ir pagalbą. Vaikai šaudė į taikinius, buvo paplukdyti guminėmis valtimis Merguvos ežere, važiavo su gaisrininkų automobiliu. Pasak delegacijos vadovų, vaikai net negalėję įsivaizduoti tokių puikių įspūdžių. Jie dėkojo Savivaldybės vadovams bei delegaciją lydėjusioms specialistėms Solveigai Budrikienei ir šio straipsnelio autorei. Išsiskirta su pažadais ir vėl susitikti, palinkėta gražių dienų ir smagios, turiningos viešnagės kitose Tauragės apskrities savivaldybėse.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?