Žemdirbių pajamoms palaikyti – 28,6 mln. eurų

2018-09-04, zum.lrv.lt

Vyriausybė posėdyje pritarė Žemės ūkio ministerijos siūlymui šiemet šalies žemdirbių pajamų palaikymui skirti 28,6 mln. Eur pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos. Numatoma, kad didžioji paramos dalis teks gyvulininkystei.

Pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama skiriama už pieną, gyvulius ir pasėlius. Daugiausiai (apie 50 proc. visos sumos) numatoma skirti pienininkystės sektoriui, t. y. atsietajai  išmokai už parduotą pieną. Be minėtosios išmokos už pieną, dar bus mokama ir atsietoji specialioji išmoka už bulius, atsietoji išmoka už karves žindenes, atsietoji išmoka už ėriavedes. Speciali išmoka augalininkystės sektoriui bus skirta baltyminių augalų augintojams.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad pagal Europos Sąjungos teisės aktais numatytą tvarką pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos sumos yra susietos su praeityje nustatytais referenciniais dydžiais, todėl bendra paramos suma šiemet kiek mažesnė, tačiau svarbiam pienininkystės sektoriui skiriama didžiausia galima paramos suma.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?