Rinkėjų balsų pirkėjus Šilutės teismas išteisino, apygardos teismas nuteisė

2015-01-17, „Šilokarčemos“ informacija
15min.lt
15min.lt

Prireikė daugiau nei dvejų metų, kad būtų įrodyta tai, kas ir taip akivaizdu – Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad per Seimo rinkimus žmonės Šilutėje buvo papirkinėjami.

Už tai, kad 2012 metų spalio 10 dieną vykusiuose išankstiniuose Seimo rinkimuose balsuotų už Darbo partiją ir Darbo partijos kandidatę L. J. bei partijos „Tvarka ir teisingumas“ kandidatą K. K., rinkėjams buvo siūloma po 15 litų.

Š. m. sausio 5 dienos nuosprendžiu Klaipėdos apygardos teismas nusprendė Šilutės rajono apylinkės teismo 2014 m. gegužės 6 d. nuosprendį dėl rinkėjų balsus pirkusių Algimanto Vidučio ir Nijolės Žikienės išteisinimo panaikinti ir priimti naują nuosprendį.

Mat to apeliaciniu skundu prašė Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros prokurorė Jurgita Ališauskaitė.

Apeliacine tvarka prokuratūros skundą išnagrinėjusi trijų teisėjų kolegija paskelbė, kad A. Vidutis ir N. Žikienė, veikdami bendrininkų grupe, papirkdami trukdė Lietuvos piliečiams pasinaudoti rinkimų teise.

Teismo nuosprendyje teigiama, kad 2012-ųjų spalio 10-ąją keturi rinkėjai sutiko už piniginį atlygį – 15 litų – balsuoti už kaltinamųjų nurodytus kandidatus. Žmones A. Vidutis per du kartus nuvežė į Šilutės rajono savivaldybę, kur buvo įrengta išankstinio balsavimo vieta.

Bet atsitiko taip, kad perduoti rinkėjams pinigų A. Vidutis nesuspėjo – kai jis N. Žikienės nepilnamečio sūnaus paprašė nueiti iškeisti 200 litų kupiūrą, buvo sulaikytas policijos pareigūnų.

Teismas A. Vidučiui už tai, kad trukdė pasinaudoti rinkimų teise, skyrė 30 MGL (1 127 Eur) baudą. Niekur nedirbančiai N. Žikienei paskirta švelnesnė bausmė – 4 mėnesių laisvės apribojimas, įpareigojant ją būti namuose nuo 23 iki 6 valandos.

Abu baudžiamojon atsakomybėn patraukti „darbiečiai“ savo kaltę neigė, tačiau, pasak byloje esančios medžiagos, ikiteisminio tyrimo metu N. Žikienė buvo prisipažinusi, kad būtent A. Vidutis jai pasiūlė surasti žmonių, kurie balsuotų už Darbo partiją.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?