Auginantiems ekologiškus grikius – griežtesnė kontrolė

2018-09-05, zum.lrv.lt

Artėjant naujojo grikių derliaus nuėmimui ir supirkimui,  Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) ne tik stiprina ekologiškų grikių kontrolę, bet ir ruošiasi didinti baudas už augalų apsaugos produktų naudojimo pažeidimus.

Siekdama apsaugoti žmonių sveikatą nuo neigiamo augalų apsaugos produktų, kurių sudėtyje yra veikliosios medžiagos glifosato, ŽŪM įpareigojo VšĮ „Ekoagros“, Valstybinę augalininkystės tarnybą ir Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą sugriežtinti šios neleistinos cheminės medžiagos panaudojimo ekologiškuose grikiuose kontrolę.

Koordinuotas kelių institucijų darbas turi užtikrinti, kad vartotojo stalą pasiektų tik išties ekologiški produktai, todėl nebus jokio pakantumo nusižengusiems, bandantiems apeiti reikalavimus. VšĮ „Ekoagros“ vykdys sugriežtintą glifosato panaudojimo ekologiškuose grikiuose kontrolę, o Valstybinė augalininkystės tarnyba - grikių laukų tikslinę stebėseną dėl glifosato panaudojimo prieš nuimant derlių. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba turi kontrolę atlikti ir ėminius paimti taip, kad nustačius pažeidimą būtų galima nustatyti atsakingą už tai subjektą.

Visos šios institucijos lapkričio viduryje Žemės ūkio ministerijai pateiks galutinę ataskaitą, kurioje turės būti nurodytas patikrintų ūkių ir paimtų ėminių skaičius, pateikti ėminių tyrimų rezultatai bei jų apibendrinimas.

Tačiau ši ataskaita nebus lemiamas veiksnys – Žemės  ūkio ministerija, įvertinusi augalų apsaugos produktų pažeidimų mastą, jau dabar rengia Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 342 straipsnio pakeitimo projektą dėl baudų už augalų apsaugos produktų naudojimo pažeidimus didinimo.


Straipsnio komentarai

Hero2018-09-05
Grikiai sveika ir skanu,
Tuoj studentams bus gardu,
Keturis metus pramitę grikiais,
Taps naujais primityviais šikniais.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?