Mokslo ir žinių diena Šilutėje apgalvota iki smulkmenų

2018-09-07, Saulius SODONIS
Renginyje dalyvavo būrys mažųjų šilutiškių. E. Lukošiaus nuotraukos.
Renginyje dalyvavo būrys mažųjų šilutiškių. E. Lukošiaus nuotraukos.

Puikią šventę moksleiviams rugsėjo 1-ąją – Mokslo ir žinių dieną – surengė Šilutės kultūros ir pramogų centras. Kone visą šeštadienį čia šurmuliavo Pramogadieniu pavadintas renginys.

Pasirengimas šventei prasidėjo nuo pat ankstyvo ryto – prekybininkai su skanėstais kūrėsi savo palapinėse, pripučiamus kalnelius statė batutų, elektromobiliukus rikiavo jų savininkai. Renginį lygiai vidurdienį pradėjo Pramogadienio vedėja Kirstina, kuri susirinkusius pakvietė prisiminti senovinius liaudies žaidimus, kuriuos labai išmoningai vedė etninės kultūros žinovas Jonas Kavaliauskas iš Klaipėdos.

Čia viskas buvo taip sureguliuota ir apgalvota, kad šios šventės dalyviai pasiskirstė tarp daugybės pramogų. Tie, kurie nesuskubo prie senovinių liaudies žaidimų, rikiavosi prie piešinių ant veido. Įdomu, kad pasidabinti juos norėjo ne tik mergaitės, bet ir berniukai, kurie norėjo būti panašūs į vyriškus veikėjus: betmeną ar žmogų - vorą, kai mergaitėms mielesni buvo  drugeliai ir gėlytės. Vėliau šias piešėjas pakeitė laikinų tatuiruočių meistrė Julija.

Tuo pat metu vyko Valstybinės kelių direkcijos surengta akcija „Užsisek saugos diržus“. Visi norintys galėjo išmėginti jausmą tikrame automobilyje jam apvirtus ar staiga atsitrenkus į kliūtį. O scenoje Šilutės kamerinis teatras rodė spektaklį „Sniego karalienė“. Juos vėliau pakeitė daugelio žinomas personažas, šuniukas Amsis, kurį šauniai įkūnijo gimnazistė Gabrielė. O apie saugų elgesį gatvėse bei kiemuose, padedant Amsiui, moksleiviams pasakojo Šilutės policijos atstovė Jurgita Kaktienė. Netoliese Aviacinės technikos klubo „Skrydis“ nariai demonstravo istorinių „Lituanicos“, „ANBO“ bei kitų lėktuvų skaidančius ir radijo bangomis valdomus modelius. Greta buvo galima pasidaryti knygų skirtukus ar susirišti sau patinkančią apyrankę. Kiek vėliau iš uostamiesčio atvyko turintys virtualios realybės akinius žmonės. Jų palapinėje norintieji galėjo išmėginti įspūdžius, kuriuos patiria nuo kalno viršūnės besileidžiantys slidininkai.

Šiaip jau šilutiškė Sigita, gyvenanti Klaipėdoje ir dirbanti „Impuls“ sporto klube, nuo scenos vadovavo prie Šilutės kultūros ir pramogų centro  uždegančiam „zumbos“ šokiui. O Pramogadienį užbaigė Lino – Sato su bendraminčiais Zenita, Simiu S, Gyčiu ir Rinu surengta diskoteka.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?