Šilutės tremtiniai dalyvavo paminklo atidengime Laukuvoje

2018-09-09, Aldona Toleikė

Rugpjūčio pabaigoje LPKTS Šilutės filialo vadovai Regina Tamošauskienė ir Antanas Balvočius kartu su kitais draugijos nariais dalyvavo paminklo pulkininkui, Vyčio Kryžiaus 3-ojo laipsnio /dabar Vyčio kryžiaus ordino Komandoro kryžius/  kavalieriaus, aktyvaus Šaulių sąjungos nario, Žemaičių apygardos vado, partizano Vlado Montvydo - Žemaičio ir jo adjutanto Bronislovo Alūzos - Bedalio  atidengimo ir pagerbimo renginyje.

V. Montvydas žuvo per MVD kariuomenės operaciją 1953 m. rugpjūčio 23 dieną Gatautiškės kaime /Laukuvos sen./, kur po Šv. Mišių Laukuvos Šv. Kryžiaus atradimo bažnyčioje prie kelio Laukuva - Varniai vyko paminklo atidengimo, pašventinimo ir padėkos ceremonija.

Iškilmingą paminklo atidarymą pradėjo ir vedė Varnių Vyskupystės muziejaus sk. vedėjas Antanas Ivinskis. Salvėmis prie paminklo pagerbti Žemaičių apygardos partizanai ir jų vadas V. Montvydas-Žemaitis, Lietuvos partizanai, politiniai kaliniai ir tremtiniai. Šventėje dalyvavo Šilalės r. savivaldybės atstovai, LAKS atstovai, lakūnas J. Kairys, Klaipėdos universiteto profesorius P. Bielskis ir svečiai iš daugelio Žemaitijos regionų. Vienas ryškiausių akcentų buvo gausus jaunųjų šaulių būrys, kuriuos čia atvedė Laukuvos N. Vėliaus gimnazijos šaulių vadas E. Burčas ir LDK Kęstučio šaulių 7 rinktinės vadas Tauragėje, atsargos majoras K. Bauža.

Paminklo pastatymo iniciatorė ir renginio šeimininkė, partizano V. Montvydo dukra Irena Montvydaitė-Giedraitienė išsakė jautrius prisiminimus apie tėvą, niekada neatskaudėsiančią širdgėlą, jo netekus .

„Kad ir kaip vertintume ir saugotume dabartinę savo laisvę ir vertybes, mūsų kultūrinis, istorinis pamatas, suformavęs išsilaisvinimą, individualybę, yra praeities istorinėje erdvėje“,- kalbėjo pasisakiusieji. Paminklo atidengimo renginio eigą puošė Palangos kultūros ir jaunimo centro Jūros šaulių vyrų choras.

„Šilalės ir Šilutės rajonų sienų linijos liečiasi ir pokario laikų kovotojai už Lietuvos laisvę kasdien peržengdavo šias ribas,- sakė Antanas Balvočius. - Jau seniai vyksta gražus bendravimas, dalyvavimas renginiuose, sumanymų palaikymas tarp abiejų rajonų tremtinių draugijos kolektyvų“.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Ramunė2018-09-28
Ačiū straipsnio autorei už įdomų ir išsamų straipsnį. Tai dar viena pažintinė istorija apie mūsų krašto žmones. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Aldona2018-09-12
Nuotraukoje partizano Vlado Montvydo-Žemaičio dukra Irena Montvydaitė-Giedraitienė ir kiti artimieji. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?