Šilutės rajone mažiau moksleivių gaus paramą

2018-09-13, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis primena - prašymai dėl maitinimo priimami ištisus metus.
Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas A. Šimelionis primena - prašymai dėl maitinimo priimami ištisus metus.
Kaip ir visoje šalyje, taip ir Šilutės rajone, tėvai gali kreiptis dėl socialinės paramos mokiniams. Šiemet, gaunančių minėtą paramą, skaičius mažesnis.

Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis pasakojo, kad socialinė parama mokiniams skiriama, kai šeimos pajamos vienam asmeniui neviršija 1,5 VRP, t. y.  183 eurų, o išskirtiniais atvejais - iki 2 VRP,  t. y. 244 eurų.

Nemokamas mokinių maitinimas praėjusiais metais buvo skirtas 1104 mokiniams. Iš jų 50 mokinių parama skirta išimties tvarka. Pradinės klasės mokiniui pietums dienai skiriama 1,4 eurų, vyresniųjų klasių mokiniui – 1,52 euro.

Iki šių metų rugsėjo 1 dienos pateikti 725 prašymai dėl maitinimo. Iš jų 11 - išimties tvarka, kuomet maitinimą prašo vaikui skirti mokykla arba socialinis darbuotojas. Vedėjas primena - prašymai dėl maitinimo priimami ištisus metus.

57 eurų parama skiriama ir mokinio reikmėms.   Pernai ji skirta 902 mokiniams, iš jų nepinigine forma – 82 vaikams mokymo priemones pirko mokyklos. Iki šių metų rugsėjo 1-osios dokumentai mokinio reikmėms pateikti 695 mokiniams, iš jų 54 nepinigine forma. Dėl paramos mokinio reikmėms  dar galima kreiptis iki spalio 5 d.

Pasak pašnekovo, gaunančių paramą skaičius mažesnis, nes yra sumažėjęs vaikų skaičius. Įtakos turėjo ir pasikeitusi VRP suma. Anksčiau ji siekė 102 eurus, o dabar 122 eurus. Kaip jau minėjome, parama skiriama, kai šeimos pajamos vienam asmeniui neviršija 1,5 VRP, t. y.  183 eurų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek Jums tenka laukti vizito pas šeimos gydytoją?