Savivaldybė padavė į teismą Šilutės „darbiečius“

2018-09-20, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Šilutės „darbiečių“ vedlei  V. Pocei nepavyko rasti teisės akto, kuriame būtų įtvirtinta nuostata, kad savivaldybei nuosavybės teise priklausančios patalpos gali būti suteiktos tik savo atstovų Taryboje turinčioms politinėms partijoms.
Šilutės „darbiečių“ vedlei V. Pocei nepavyko rasti teisės akto, kuriame būtų įtvirtinta nuostata, kad savivaldybei nuosavybės teise priklausančios patalpos gali būti suteiktos tik savo atstovų Taryboje turinčioms politinėms partijoms.

Praėjusių metų lapkritį Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą dėl Darbo partijos skyriaus iškeldinimo iš anksčiau jam suteiktų patalpų Šilutės seniūnijos pastate. Tačiau suteiktų patalpų skyrius nenori prarasti ir nesiruošia geruoju išsikraustyti. Dėl to savivaldybė kreipėsi į teismą. Civilinė byla bus nagrinėjama lapkričio mėnesį.

Nemokamai naudotis Savivaldybei priklausančiomis patalpomis Šilutėje suteikiama politinėms partijoms, kurios turi atstovų Savivaldybės taryboje. 2015 metais Šilutės „darbiečiai“ iškovojo vieną vietą. Todėl gavo patalpas. Bet situacija keitėsi, kadangi „darbietis“ Tomas Budrikis pakeitė partiją – tapo socialdemokratu. Dėl to ir buvo nutarta, kad patalpos Darbo partijai nebepriklauso. „Gavome informaciją, kad turime išsikraustyti iš patalpų dėl to, kad neturime tarybos nario. Raštą pasirašė buvęs pirmininkas Saulius Stankevičius“, - pradėjo pokalbį dabar pirmininko pareigas einanti Vaida Pocė.

Pagal Darbo partijos statutą rašto pasirašyti negalėjo šilutiškiams gerai pažįstamas verslininkas, pagarsėjęs, kaip Šilutės uoste skandinęs žinomą futbolo teisėją Darių Mieželį ir sugebėjęs išvengti  baudžiamosios atsakomybės jam susitaikius su nukentėjusiuoju, S. Stankevičius. Jis neturėjo tokių įgaliojimų. Tai turėjo padaryti l. e. pirmininko pareigas Šarūnas Birutis. „Mes sutikome atiduoti patalpas, prašėme duoti kitas. Liepų gatvėje 16 yra daug laisvų. Prašymas pasiekė Savivaldybės administraciją, bet atgalinio atsakymo nebuvo. Kreipėmės dar kartą. Buvau pati nuėjusi pas Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorių Sigitą Šeputį, vicemerą Algį Bekerį. S. Šepučiui sakiau, kad socialdemokratai galėtų susiglausti, nes jų patalpos labai didelės. Nė viena partija tokių neturi. Dvigubai didesnės. Bet jis man atsakė, kad jiems patogiau yra plačiau gyventi“, - tęsė V. Pocė. Ji įsitikinusi, kad „darbiečiai“ kaip ir visos partijos turi gauti patalpas. „Juolab, kad 2015 metais mes turėjome savo tarybos narį. Tomas Budrikis apgavo savo rinkėjus. Būtent juos dabar ir varo lauk. Privilegijos ne visiems“, - įsitikinusi moteris.

V. Pocei nepavyko rasti teisės akto, kuriame būtų įtvirtinta nuostata, kad Savivaldybei nuosavybės teise priklausančios patalpos gali būti suteiktos tik savo atstovų Taryboje turinčioms politinėms partijoms. Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis teigė, kad siūlė patalpas Lietuvininkų gatvėje 16. „Sprendimų projektas buvo paruoštas. Bet Taryba nepritarė. Daugiau nediskutuota“, - teigė meras.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!