Pagėgiuose atidaroma naujoji turgavietė

2018-09-20, Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė
Sukurta viešoji infrastruktūra padidins vietos bendruomenės užimtumą, pagerins vietos verslininkų sąlygas, pritrauks naujų investicijų ir taps Pagėgių miesto traukos centru. Autorės nuotr.
Sukurta viešoji infrastruktūra padidins vietos bendruomenės užimtumą, pagerins vietos verslininkų sąlygas, pritrauks naujų investicijų ir taps Pagėgių miesto traukos centru. Autorės nuotr.

Patogioje vietoje – Pagėgių miesto centre – šeštadienį, Pagėgių krašto šventės metu bus atidaryta naujoji turgavietė. Pasak administracijos direktorės Dainoros Butvydienės, Pagėgių savivaldybės administracija baigė įgyvendinti projektą „Pagėgių miesto Turgaus aikštės įrengimas ir prieigų sutvarkymas“. Šis projektas buvo realizuotas Europos Sąjungos struktūrinių fondų, Lietuvos Respublikos ir Pagėgių savivaldybės biudžeto lėšomis.

Pagėgiškiai šiuo metu apsiperka ir savo produkciją parduoda miesto pakraštyje, gana atgyvenusioje teritorijoje, todėl, pasak direktorės, šio projekto įgyvendinimo rezultatas patenkins ir gyventojų ir prekeivių poreikius, ši viešoji infrastruktūra padidins vietos bendruomenės užimtumą, pagerins vietos verslininkų sąlygas, pritrauks naujų investicijų ir taps Pagėgių miesto traukos centru.

Kaip akcentavo Strateginės plėtros ir investicijų skyriaus vedėjas Petras Kuzmarskis, kuravęs projekto vykdymą, naujosios prekyvietės infrastruktūra moderni, atitinkanti šiuolaikinius reikalavimus – turgaus aikštė su stoginėmis, lauko inžineriniais tinklais (lietaus nuotekos, apšvietimas), pastatytas viešas tualetas bei jame įrengti inžineriniai tinklai (vandentiekis, buitinės nuotekos, elektra, šildymas, vėdinimas, gaisrinė ir apsauginė signalizacija) ir sutvarkytas privažiavimas nuo Aukštaičių ir Turgaus gatvių (su apšvietimo įrengimu). Visa teritorija atrodo estetiškai ir patraukliai. Anot vedėjo, projekto rezultatas - sukurta ir atnaujinta 8.583,42 m² atvirų erdvių Pagėgių mieste, pastatyta  423,58 m² viešųjų ir komercinių pastatų. Teritorijos sutvarkymo ir turgavietės įrengimo rangos darbus atliko UAB „Stamela“, bendra darbų vertė – beveik 450 tūkstančių eurų. Viso projekto bendra vertė siekia 477 tūkstančius eurų, iš kurių beveik 24 tūkstančiais eurų iš savo biudžeto prisidėjo Pagėgių savivaldybė.

Pakalbinti senosios turgavietės lankytojai ir prekeiviai patikino laukiantys naujos prekyvietės, tikisi didesnio komforto.


Straipsnio komentarai

pirma savo kiema susitvarkykit o po to pavydėkit 2018-09-20
tokiam mažam miestelį tokį turgų padaro o ką šilutė pastatė net savo turgaus nesutvarko net pesčiūjų takelių nesutvarko o ES parama kiek kartų gauna ir gauna per metus tik ponulių vilos kyla ir jachtos keičiasi Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kokoko2018-09-20
pinigus plauna ir tiek Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Va2018-09-20
Zmonems truksta tik turgavieciu,visa kita jau turi Komentaras patinka Komentaras nepatinka