Šilutės policijos veiklos rezultatai – vieni geriausių šalyje

2015-01-18, Stasys BIELSKIS
Geriausia praėjusių metų pareigūne pripažinta Vaida Višinskaitė dar buvo apdovanota ir padėka už pagalbą kolegoms iš Klaipėdos tiriant studentės nužudymo bylą.
Geriausia praėjusių metų pareigūne pripažinta Vaida Višinskaitė dar buvo apdovanota ir padėka už pagalbą kolegoms iš Klaipėdos tiriant studentės nužudymo bylą.
„Šilutės rajono policijos komisariato veiklos rezultatai yra vieni geriausių šalyje“, - taip sausio 13-ąją pasakė Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla. Tą dieną Šilutės r. savivaldybės posėdžių salėje Savivaldybės tarnautojams, seniūnams, seniūnaičiams, žiniasklaidai ir gyventojams buvo pristatyta 2014 metų Šilutės policijos veiklos ataskaita.

Renginyje dalyvavo Tauragės apskr. VPK viršininkas Marius Draudvila, Šilutės r. PK viršininkas Sigitas Mikutavičius, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Klaipėdos apygardos prokuratūros Tauragės apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Rimvydas Kurpavičius, Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės vadas Rimantas Timinskis, Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, mero pavaduotojas Algirdas Gečas bei Savivaldybės tarybos nariai.

Praėjusių metų ataskaitą perskaitė Šilutės r. policijos komisariato viršininkas S. Mikutavičius. Jis teigė, kad apibūdinant policijos darbą pirmiausia reikia susipažinti su rajono teritorija, plotu, gyventojų skaičiumi ir tam tikra krašto specifika. Čia aktuali kontrabandos ir tranzito per Kaliningrado sritį problema.

„2014 metais viena iš prioritetinių Šilutės rajono policijos komisariato veiklos krypčių buvo operatyvus reagavimas į gyventojų pranešimus ir pagalbos šauksmą, - kalbėjo S. Mikutavičius. – Visose seniūnijose dominuoja pranešimai apie viešuosius pažeidimus ir konfliktus šeimose. Daugiausia jų užregistruota Šilutės, Žemaičių Naumiesčio, Švėkšnos ir Saugų seniūnijose. Pernai rajone iš viso užregistruotos 1 108 nusikalstamos veikos, iš kurių ištirta 661. Ištirta beveik 60 proc. nusikalstamų veikų, daug dėmesio skirta nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijai“.

Apdovanojo geriausius pareigūnus

Pareigūnų teigimu, kriminogeninė padėtis Šilutės rajone gerėja. Pasak policijos vadovo S. Mikutavičiaus, daugiau nei į 90 proc. atvejų buvo reaguota laiku – per nustatytą laiką, priklausantį nuo pranešimo kategorijos. Pernai, lyginant su ankstesniais metais, rajone sumažėjo nusikalstamų veikų bei kelių eismo taisyklių pažeidimų. Tai pasiekta policijai bendradarbiaujant su gyventojais, išaugus gyventojų pilietiškumui ir jų nepakantumui įstatymų pažeidimams.

Apie tai kalbėjo Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas M. Draudvila ir generalinio policijos komisaro pavaduotojas R. Požėla.

M. Draudvila apdovanojo geriausius Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnus. Geriausia praėjusių metų pareigūne pripažinta Vaida Višinskaitė, o geriausia sportininke – rankų lenkimo daugkartinė pasaulio čempionė Eglė Vaitkutė. M. Draudvila taip pat įteikė padėkas kriminalistams –V. Višinskaitei, Antanui Urbeliui ir Šilutės kriminalinės policijos vadovui Vaidui Petniūnui, kurie padėjo kolegoms iš Klaipėdos ištirti studentės žmogžudystę.

Padėkomis taip pat buvo apdovanoti bendruomenių atstovai ir aktyvūs policijos pagalbininkai – Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis, saugios kaimynystės puoselėtoja, šilutiškė Veronika Galinauskienė, policijos rėmėja, juknaitiškė Natalija Domarkienė bei Inkaklių bendruomenės vadovas Valentinas Vanagas.

Keletui policijos pareigūnų buvo įteiktos VSAT Pagėgių rinktinės vado padėkos.

Geros žinios

Generalinio policijos komisaro pavaduotojas R. Požėla teigė, kad policija jau pasitiki 70 proc. šalies gyventojų.

Dar viena gera žinia – šiemet bus pradėti Šilutės rajono policijos komisariato pastato rekonstrukcijos darbai. Lietuvos policija ir toliau bus modernizuojama – diegiamos informacinės technologijos, plėtojamas bendruomenės pareigūno, gerojo policininko, institutas ir t. t.

Šilutės rajono savivaldybės meras V. Laurinaitis pasidžiaugė, kad jau baigiamos vaizdo stebėjimo kamerų, kurios bus sumontuotos Šilutės mieste, viešojo pirkimo procedūros. Meras pažadėjo skirti Savivaldybės lėšų policijos transporto priemonėms atnaujinti.

 

 


Foto galerija

Tauragės apskr. VPK viršininkas M. Draudvila gyrė Šilutės pareigūnus už gerus darbo rezultatus.Iš kairės – Šilutės r. PK viršininkas S. Mikutavičius, Šilutės r. savivaldybės meras V. Laurinaitis ir Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas R. Požėla.Geriausia praėjusių metų pareigūne pripažinta Vaida Višinskaitė dar buvo apdovanota ir padėka už pagalbą kolegoms iš Klaipėdos tiriant studentės nužudymo bylą.Savivaldybės posėdžių salėje – ir Šilutės policininkai, ir visuomenės atstovai.

Straipsnio komentarai

Pamiršo2015-01-26
Pamišo tie geriausi policininkai paminėti, kad jų kolega Rimkus buvo nubaustas už keletą sunkių nusikaltimų Kuris taip pat darbo vietoje klastojo kaip komisaras beveik kiekvieną bylą. Jie turėtū pagaliau atsikvošėti ir žiūrėti į savo darbą blaiviomis akimis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
o kaip2015-01-21
po apdovanojimu Sveksnos "pagarsinimas" ziniasklaidoje? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?