Veterinarijos gydytojams rezidentams – daugiau garantijų

2018-09-22, zum.lrv.lt

Ne tik medicinos ar odontologijos, bet ir veterinarijos gydytojams rezidentams turėtų būti taikomos vienodos darbo sąlygos, atlyginimo dydis, stažas ir su tuo susijusios socialinės garantijos. Tai numatantiems įstatymų projektams, kuriuos parengė Žemės ūkio ministerija, trečiadienį pritarė Vyriausybė.

Šiuo metu veterinarijos medicinos rezidentai, kitaip nei medicinos ar odontologijos gydytojai rezidentai, neturi galimybės studijuodami gauti pareiginę algą. Jiems neskaičiuojamas darbo stažas, ribojamos socialinės garantijos – ligos, motinystės, tėvystės išmokos, pensijų kaupimas ir kt.

Vyriausybės patvirtintais teisės aktų projektais šią situaciją siekiama pakeisti. Siūloma nustatyti, kad veterinarijos gydytojų rezidentų parama būtų sudėtinė jiems mokamo darbo užmokesčio, nuo kurio skaičiuojamos socialinio draudimo įmokos, dalis.

Taip būtų labiau užtikrinamos jų socialinės garantijos, didėtų „Sodros“ išmokos draudiminiais atvejais.

Per pastaruosius trejus metus kasmet veterinarijos rezidentūroje Lietuvoje studijavo 12–16 asmenų. Jeigu per ateinančius metus studijuojančių skaičius bus apie 14, kasmet jų pareiginei algai mokėti prireiks apie 340 tūkst. Eur.

Netrukus Vyriausybės patvirtinti įstatymų projektai bus perduoti svarstyti Seimui. Jeigu įstatymų projektams bus pritarta dar šiemet, jų nuostatos įsigalios nuo 2019 m. pradžios.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!