Šilutėje lankėsi iškiliausi šalies chirurgai

2018-09-21, Viktorija SKUTULIENĖ visuomenės informavimo specialistė

Praėjusią savaitę Šilutėje įvyko trečioji naujai išrinktos Klaipėdos chirurgų draugijos valdybos organizuojama konferencija tema „Kraujavimo iš virškinamojo trakto diagnostikos ir gydymo aktualijos”. Tądien H. Šojaus konferencijų salėje garsūs šalies chirurgai, VšĮ Šilutės ligoninės gydytojai dalijosi patirtimi, aptarė išskirtinius ligos atvejus.

Ši konferencija naudinga ne tik gydytojams chirurgams, bet ir bendrosios praktikos slaugytojos, kitų sričių specialistams. Žinoma, nagrinėjame aktualias temas, bendraujame, susipažįstame su vietiniais gydytojais, problemomis...“, - susitikimo metu kalbėjo jau antrus metus Klaipėdos chirurgų draugijai pirmininkaujantis Klaipėdos universitetinės ligoninės Pilvo ir endokrininės chirurgijos klinikos vadovas doc. dr. Paulius Žeromskas.

Ši mokslinė praktinė konferencija naujai Klaipėdos chirurgų draugijos valdybai trečioji. Pirmosios  buvo organizuojamos Tauragėje, Polocke, Venspilyje. Tačiau garsūs šalies chirurgai Šilutėje pranešimus apie kraujavimą iš virškinamojo trakto skaitė pirmą kartą.

Draugijos tradicija

Prieš prasidedant konferencijai VšĮ Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus tarė sveikinimo žodžius susirinkusiems, už dalyvavimą ir organizuotumą dėkojo Klaipėdos chirurgų draugijos pirmininkui ir kurso draugui  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prof. Mindaugui Kiudeliui. Žinoma, padėkota buvo ir Šilutės ligoninės Chirurgijos skyriaus vedėjui Algiui Starkui, vyr. gydytojo pavaduotojui medicinos reikalams Tomui Grenoveckui, kurių dėka Klaipėdos chirurgų draugijos rengiama konferencija įvyko būtent Šilutėje. „Tai gal ir dėsninga, nes Šilutės ligoninėje visada buvo aukšto lygio chirurgija. Simboliška ir tai, kad pirmasis ligoninės vadovas Erichas Šojus, Hugo Šojaus sūnus, irgi buvo chirurgas“, - pastebėjimais dalijosi D. Steponkus.

Susirinkusiuosius Lietuvininkų tarme pasveikino H. Šojaus muziejaus direktorė Indrė Skablauskaitė. Svečiai buvo supažindinti su Šilutės krašto istorija, o pertraukos metu konferencijos dalyviai galėjo pasigrožėti Hugo Šojaus dvaru.

 „Dėmesį stengiamės skirti ir kultūriniam istoriniam to krašto paveldui. Kiekvienas miestas, kaimelis turi savo istoriją, savitumą, todėl visos mūsų konferencijos prasideda nuo kultūrinio aspekto. Ne išimtis ir Pamario kraštas“, - atskleidė doc. dr. P. Žeromskas.

Temos aktualumas

Pirmasis apie tai, kas sukelia kraujavimą į virškinamąjį traktą, kaip atpažinti, diagnozuoti ir gydyti ligą kalbėjo prof. M. Kiudelis. Jo teigimu, kraujavimas iš viršutinės virškinamojo trakto dalies gali nutikti įvairaus amžiaus žmonėms, įskaitant ir vaikus. „Tai nėra liga, o simptomas, todėl yra daugelis ligų, kurios būtent ir sukelia šį simptomą. Aišku, tai sukelia grėsmę gyvybei ir reikalauja skubaus gydymo“, - pranešimo metu sakė prof. M. Kiudelis, pridurdamas, jog kraujavimo priežastys gali būti pagydomos radikaliai, tačiau tik laiku atpažinus ir pradėjus taikyti gydymą.

Tęsiant temos aktualumą pranešimą apie kraujavimą iš apatinės virškinamojo trakto dalies skaitė LMSU doc. Linas Venclauskas. Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytoja Ilma Vilčinskaitė pasakojo apie opaligės šiuolaikinį konservatyvų gydymą, gyd. Albinas Tamošiūnas  - apie kraujuojančio skrandžio vėžio gydymo galimybes,  o apie kraujavimo iš skrandžio gydymo galimybes ir invazinę radiologiją kalbėjo Mindaugas Lesutis. Pranešimą skaitė ir Šilutės ligoninės gyd. Paulius Vaitiekūnas tema „Kraujavimų iš virškinamojo trakto sergant kitomis lėtinėmis ligomis gydymo ypatumai ir profilaktika Šilutės ligoninės patirtis ir galimybės gydant kraujuojančius gastroduodenines opas“ bei kiti konferencijos svečiai.

Panašu, kad pirmą kartą Šilutėje įvykusi tokia chirurgų mokslinė praktinė konferencija dar kartą įrodo, jog Šilutės ligoninė stipri ir joje vykstantys pokyčiai nebekelia abejonių dėl gydymo įstaigos perspektyvų. 

Daugiau: plastikos chirurgas Klaipėda


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?